Porsuk Fırça Tavsiyesi
(03/01/2019, Saat: 13:55)Bydavulcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum. Sipatiş verdim vermeye de ödeme kısmında bir acayiplik oldu. Mailime ödeme alındı diye bildirimde geldi fakat sitede siparişim gözükmüyor? Anlayamadım ?

Hayirli olsun komsum.
Sorun cikmaz rahat olun komsum.
Siparisiniz 10-30 gun arasinda gelir.
Ben sadece inceleme firsati (temizlik ve koku icin 1-2 defa sabunladim) buldum, uclari yumusakti ve backbone gercekten iyiydi.
Keyifli kullanimlar
Bu verdiğim linkte ki fırçalar, 22.09.2018 başladığım geleneksel tıraş serüvenimde 4. fırça tecrübem olacaktır. Tabi ki siz değerli forum üyelerinin önerisi hangisi ise onu alacağım.  Blush

https://www.razorus.com/semogue-owners-c...as-fircasi
https://www.razorus.com/frank-shaving-fi...as-fircasi
https://www.razorus.com/muhle-35k256-sen...as-fircasi

https://www.razorus.com/ tercih etmemin sebebi hediye çeki tanımlamış şahsıma ben de bu jeste karşılık 4. fırçamı bu site üzerinden almak istiyorum.
Gürkan kardeşim, porsuk fırçada 30mm düşünme derim, 24mm işini hakkıyla görür. Porsuk kılı yapı itibarı ile suyu yiyince çok şişiyor, yüzünde bir balon gezdiriyormuş hissi yaşarsın, rahat hareket ettiremezsin. Keyif alamazsın hatta 22mm bile işini görür porsukta.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(03/01/2019, Saat: 20:44)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gürkan kardeşim, porsuk fırçada 30mm düşünme derim, 24mm işini hakkıyla görür. Porsuk kılı yapı itibarı ile suyu yiyince çok şişiyor, yüzünde bir balon gezdiriyormuş hissi yaşarsın, rahat hareket ettiremezsin. Keyif alamazsın hatta 22mm bile işini görür porsukta.

@Soner abi kısa süre önce aldığım mühle porsuk 21 m ölçü konusu bakımından keyifli kullanıyorum. Lakin biraz uçları çizer gibi bir hissiyat yaşattı. 24m soc taj domuz deneyimledim. Hissiyatı ve ölçüleri tatminkardı, çok keyif alarak kullanıyor idim ama domuz fırçalar hakkında ki düşüncem değiştiğinden ötürü artık kullanmıyorum. Fs 30m seçmemin sebebi ölçü ve boyut tamamen keyfi değişkenlik gösteriyor dendiği için forumda ondan koydum. Şimdi şöyle bir konuda var aldığım ürünleri eleştirmek yerine hepsini kuçaklamaya başladım. Big Grin

Edit: Bu alacağım fırça merkur progress'in yanına rotasyona alıcam.
@Soner Abi o zaman bu mu ? 24m

https://www.razorus.com/semogue-owners-c...as-fircasi
Semogue rüştünü ıspat etmiş bir firma, ama fiyatta çok yüksek geldi bana. Sana indirimle kaça geliyor bilmiyorum, bir fırçaya okadar vermem ben şahsen. Ama tabiki zevkler ve renkler tartışılır, bütçe meselesi. Daha tecrübeli üstadlar cevap versin bence bu soruya.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(03/01/2019, Saat: 21:46)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Semogue rüştünü ıspat etmiş bir firma, ama fiyatta çok yüksek geldi bana. Sana indirimle kaça geliyor bilmiyorum, bir fırçaya okadar vermem ben şahsen. Ama tabiki zevkler ve renkler tartışılır, bütçe meselesi. Daha tecrübeli üstadlar cevap versin bence bu soruya.

@Soner abi yorumların için teşekkür ederim, saol vakit ayırıp yazdın. Hediye çeki cüzi bir miktar lakin düşüncesi beni kazandı. Smile Bir kaç siteye baktım. Fiyat aralığı bu siteden bu 3 fırça çeki beni kendine al al diyorlar. Hangisi bilemedim.
@Sofistike komşum bir ara sentetik olan harici diğer iki fırçayıda kullandım, Fs nin uçları daha yumuşak omurgası daha kuvvetli ama kıl yoğunluğu düşük gibi gelmişti bana, Soc ise uçlar Fs kadar yumuşak değil, omurga yine Fs kadar değil fakat kıl yoğunluğu daha fazlaymış gibi, kullanırken yüzdeki hissiyatı daha hoş, kendisini sıcak hissettiren bir fırça olarak kaldı hep aklımda.
@Samet Üstadım;

Yorumunuz için teşekkür ederim. Merkür progress traş aletim ile birlikte rotasyona almak için fırça arayışındayım bu iki marka kendini ispatlamış ve forumda ismini duyduğum fırçalar olduğu için siz değerli forum üyelerine danışarak alma düşüncesine kapıldım. Lakin şimdi bu alıcağım fırça şu amaçla alıcağım sert sabunlarda yeri gelicek gündelik performans üzmeyecek aradığım özellikler bunlar o sebeb ile mühle sentetik göz kırpıyor. Mühle’yi alıp rotasyonu tamamlayıp sonrasında daha ultra bi fırça arayışına mı koyulayım. Yakın zamanda 21 günlük bir maceraya atılacağım o sebeb ile fazla yüksek meblalara girmiyorum. Üstadım ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Komşum evvela siz şimdi üstadım yazınca bir mahcupluk oldu bende, daha ben çömezim, gerçekten çömezim. Sadece ikiside kullanma imkanım olduğu için yazmak istedim. Ha her yola gelsin diyorsanız ikiside her türlü kullanıma uyar düşündeyim zira bende sert sabun yumuşak sabun krem, soğuk sıcak su hepsiyle bir sınava tabi tutmuşumdur tüm fırçalarımı, benim anlayabildiğim finest fırçalar hemen her koşulda iş görebilir. Ben tercih edecek olsam Soc dan yana tercihimi yapardım. Hangisinin tipisi hoşunuza giderse alın gitsin ilerde güzel bi thater alınır olur biter Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,396 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 862 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,733 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,661 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,132 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,362 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,858 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,955 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,446 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,843 13/08/2020, Saat: 16:05