Porsuk Fırça Tavsiyesi
Mumkun oldugunca silvertip ve Manchurian almaya bakin. 24mm ve ustu olursa super oluyorlar
Oumo, maseto ve yaqilerin performans/fiyatlari yuksek.
Pure badger ve 20mm fircalari ben sevmiyorum.
(18/08/2019, Saat: 18:17)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mumkun oldugunca silvertip ve Manchurian almaya bakin. 24mm ve üstü olursa super oluyorlar
Oumo, maseto ve yaqilerin performans/fiyatlari yuksek.
Pure badger ve 20mm fircalari ben sevmiyorum.

+1

FS'in 26mm Manchurian'ı var bende de, inanılmaz keyifli bir fırça. Fırça
"A Samurai always wears two swords."
Oumo 22mm fırçayı almayı düşünüyorumda kullanan varmı ?
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
@Osaka23 ile iletişime geçin derim. Bende 2 tane Osaka23 Handmade fırça var biri porsuk biri sentetik cok iyiler. Hele porsuk fırçası çok çok başarılı.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Merhabalar. Askerlikten döndükten sonra, tıraş olmanın hoşuma gittiğini ve devam etmem gerektiğine karar verdim ve geleneksel tıraş ile yeni tanıştım. Kendime makine olarak EJ DE89 modelini, jilet olarak permasharp modelini aldım. Evde halihazırda bulunan markasız bir fırçam var. Arko çubuk sabunu porselen bir kaseye bastım. yaklaşık 5-6 tıraş oldum bu şekilde. Impa ticaretten çeşitli jiletler ve proraso marka tıraş köpüğü siparişi verdim az evvel. Ancak tıraş fırçası için nedense bir araştırma içerisine girmedim. Yavaş yavaş lazım olan ekipmanları toparlarken fırçayı es geçtiğimi düşünüyorum. Bu yazıları yazmazdan önce fırçalar konusunda ufak bir araştırma yaptım. Porsuk kılı bir best fırça almanın doğru bir tercih olacağına karar verdim ancak marka ve model konusunda kararsız kalmanın dışında fiyatlarda gözümü korkuttu. 300-400 tl civarında bulunan fırçalara geçmek mantıklımı diye kendime sordum ve şimdide size soruyorum. Ne yapmalıyım ? Alacaksam hangi marka/model almalıyım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
@ozguratalay komşum, öncelikle hoş geldiniz. Fırça olarak Omega'nın ve/veya Semogue markasının domuz kılı fırçalarına bakabilirsiniz. Razorus sitesinden Yaqi sentetik fırçalara bakabilirsiniz. İlla porsuk kılı istiyorsanız Muhle'nin sitesindeki Nom serisi porsuk kılı fırçalara göz atabilirsiniz. Forumda da ikinci el sayfasında fırça ilanları mevcut.

Öte yandan, kendinizi tanıtabileceğiniz bir tanışma başlığı açarsanız, sizi daha yakından tanımış oluruz Smile
So far so good..
(28/08/2019, Saat: 14:49)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ozguratalay komşum, öncelikle hoş geldiniz. Fırça olarak Omega'nın ve/veya Semogue markasının domuz kılı fırçalarına bakabilirsiniz. Razorus sitesinden Yaqi sentetik fırçalara bakabilirsiniz. İlla porsuk kılı istiyorsanız Muhle'nin sitesindeki Nom serisi porsuk kılı fırçalara göz atabilirsiniz. Forumda da ikinci el sayfasında fırça ilanları mevcut.

Öte yandan, kendinizi tanıtabileceğiniz bir tanışma başlığı açarsanız, sizi daha yakından tanımış oluruz Smile

teşekkür ederim.
(28/08/2019, Saat: 14:21)ozguratalay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar. Askerlikten döndükten sonra, tıraş olmanın hoşuma gittiğini ve devam etmem gerektiğine karar verdim ve geleneksel tıraş ile yeni tanıştım. Kendime makine olarak EJ DE89 modelini, jilet olarak permasharp modelini aldım. Evde halihazırda bulunan markasız bir fırçam var. Arko çubuk sabunu porselen bir kaseye bastım. yaklaşık 5-6 tıraş oldum bu şekilde. Impa  ticaretten çeşitli jiletler ve proraso marka tıraş köpüğü siparişi verdim az evvel. Ancak tıraş fırçası için nedense bir araştırma içerisine girmedim. Yavaş yavaş lazım olan ekipmanları toparlarken fırçayı es geçtiğimi düşünüyorum. Bu yazıları yazmazdan önce fırçalar konusunda ufak bir araştırma yaptım. Porsuk kılı bir best fırça almanın doğru bir tercih olacağına karar verdim ancak marka ve model konusunda kararsız kalmanın dışında fiyatlarda gözümü korkuttu. 300-400 tl civarında bulunan fırçalara geçmek mantıklımı diye kendime sordum ve şimdide size soruyorum. Ne yapmalıyım ? Alacaksam hangi marka/model almalıyım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Aa komşum ben de askerden sonra tıraşı sevdim inanır mısınız Big Grin Herkes sövüyordu tıraş olurken benim hoşuma gidiyodu. Sabah uyanıp tıraş olmak bence insanı güze hazırlayan ve disipline eden bişey. Askerde tıraş olmanın zorunlu tutulması bu yüzden bana çok mantıklı gelmişti.
Komşularım frank shaving FI28-IV18 modelli best bagder fırçayı deneyen oldumu acaba? Almayı düşünüyorum ama hakkında olumlu- olumsuz bir kaç görüş okumak isterim
Fool me once,  shame on you. Fool me twice, shame on me..
Yaqi 24 mm silvertip kızıl pençe porsuk ve yaqi sentetik fırça almıştım. sentetiğe elim alışınca porsuğu satayım dedim hatta ilana koymustum.fırçaya kıyamadım ilandan kaldırdım,gerçekten farklı bir kullanma zevki var. başka porsuk fırça kullanmamış olsam da alacak olanlara bu fırçayı tavsiye edebilirim fiyatına göre çok iyi bence

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,461 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 882 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,810 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 379,253 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,144 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,427 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,920 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 158,150 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,542 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,971 13/08/2020, Saat: 16:05