Porsuk Fırça Tavsiyesi
Merhaba komşular , Tıraş aleti jiletler sabunlar kremler kaseler derken fırça konusunda biraz ilgilenmediğimi düşündüm 150/200 TL arası fırça önerilerinizi alabilirmiyim teşekkürler Smile
(11/09/2019, Saat: 23:20)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşular , Tıraş aleti jiletler sabunlar kremler kaseler derken fırça konusunda biraz ilgilenmediğimi düşündüm 150/200 TL arası fırça önerilerinizi alabilirmiyim teşekkürler Smile

Merhaba komşum,
150-200 lira bütçe ile bence alınacak ürün yaqi moka 26 mm olabilir. 3 tane yaqi, bir tane Simpson fırçam var, inan simpsondan eksiği yok.
Sana başımdan geçen olayı anlatayım, aliexpressten aldığım yaqi moka 26 mm 2 band fırça geldiğinden beri sürekli kıl döküyordu, razorus Noyan beye utanarak, durumu mail ile anlattım, ürünü kendisinden satın almadığım halde ürünün resimlerini istedi ve 1 hafta sürmeden yaqi,ürünün hatalı olduğunu kabul etti, adamlar Çin'den ürünü adresime kargoladı. Müşteri memnuniyetine önem veren bir firma.
(09/09/2019, Saat: 10:15)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar porsuk fırça olarak şu anda Türkiye piyasasında bulabileceğiniz en kaliteli fırça Da Vinci. Hatta dünya markalarıyla kıyaslandığında da ilk 5'e girecek kadar kaliteli fırça. Ekonomik arayışlardaysanız Frank saving ve Yaqi'nin porsukları dolu düğümleri ve uygun fiyatlarıyla iyi tercihler. Ben semogue'u domuz için tercih ediyorum o da özellikle soc.

Yeni başlayanlar arasında tıpkı "çok agresif makina, çok keskin jilet makbulüdur" yanlış algısı gibi aynı şekilde "çok kalın düğümlü ya da çok sıkı fırça iyidir" gibi bir yanlış algı var. Artık bunu kim aklınıza böyle soktuysa. Fırçanın düğümü ne kadar kalınlaşır ve kılları ne kadar kısalırsa ondan aldığınız keyif o kadar azalıyor. Yüzünüze süpürge sapı sürer gibi oluyorsunuz. Bu tip fırçayla hunharca köpürtme yapmak sakallarınızı bir başka fırça ile köpürtmeye göre çok da fazla ekstradan yumuşatmaz. Kendinize işkence ediyor, silvertip kılların o lüks, yumuşacık hissinden mahrum kalıyorsunuz.

Bana sürekli mesaj geliyor masaj etkisi iyi fırça ne alayım? Çoğunuz masaj etkisi ile kafayı bozmuşsunuz bu kavramı bu kadar kafanıza ne yerleştirdiyse. En küçüğünden en büyüğüne tüm fırçaların masaj etkileri tıraş için gayet yeterlidir. Siz masaj etkisini çok yanlış anlamışsınız, iyi bir masaj etkisi yumuşacık deniz süngerinin teninize yapacağı narin, konforlu, okşarca masaj hissi gibi olmalıdır. Yeşil bulaşık süngeri ile cildinizin ilk katmanını kaldırmaya çalışırca yaptığınız şey masaj olmaz, oymak, kazımak olur.

Her türlü fırçayla her türlü sert sabunu da köpürtebilirsiniz. Küçücük fırçalarla da çok iyi köpükler yapabilirsiniz, bunun için büyük fırçalara ihtiyacınız yok. İlaveten büyük fırçalar yüzünüzü çok çabuk köpükle kapladığından yeterince fırçalama yapamaz hem yumuşatma etkisinden, hem fırça keyfinden mahrum kalırsınız. Ama küçük fırça ile yüzünüzde daha uzun süre fırçalama yapabilirsiniz, lokal çalışabilirsiniz. Deneyimli kullanıcılar fazla iri fırçaları tercih etmez aklınızda bulunsun.

Yani şu;

düğüm çapı
masaj etkisi
backbone
makine agresifliği
jiletin keskinliği

konularını kafanızdan atın biraz. Kıl kalitesi, kıl türü, makine kafa geometrisi, jiletin tıraş sonrası konforu, pre/aftershave ürünün efektifliği, köpük yaptığınız ürünün kalitesi gibi mavzuları araştırmaya enerjinizi verin ve tıraş tekniğiniiz geliştirin. Çok agresif makine, çok keskin jilet ya da taş gibi, kalın düğümlü fırça tıraş kalitenizi ilaveten geliştirmeyecektir. Eksikliğinizi ekipmanla değil, tekniğinizi ilerleterek çözmeye çalışın.
Üstadım peki porsuk fırça kategorisinde Simpson Chubby 2 gibi genel kabul görmüş geniş düğümlü ve kısa loftlu bir fıtirça neden var. Yine üst seviye fırçalardan Paladin ya da M&F gibi geniş düğümlü kısa loftlu fırçalar neden tercih ediliyor. Geltirde ya da yabancı forumlarda Da Vinci'nin esamesi okunmazken yukarıda belirttiğim fırçalar neden sıklıkla boy gösteriyor?
(12/09/2019, Saat: 00:31)daghan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum,
150-200 lira bütçe ile bence alınacak ürün yaqi moka 26 mm olabilir. 3 tane yaqi, bir tane Simpson fırçam var, inan simpsondan eksiği yok.
Sana başımdan geçen olayı anlatayım, aliexpressten aldığım yaqi moka 26 mm 2 band fırça geldiğinden beri sürekli kıl döküyordu, razorus Noyan beye utanarak, durumu mail  ile anlattım, ürünü kendisinden satın almadığım halde ürünün resimlerini istedi ve 1 hafta sürmeden yaqi,ürünün hatalı olduğunu kabul etti, adamlar Çin'den ürünü adresime kargoladı. Müşteri memnuniyetine önem veren bir firma.

Çok teşekkürler komşum Smile
(12/09/2019, Saat: 00:42)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım peki porsuk fırça kategorisinde Simpson Chubby 2 gibi genel kabul görmüş geniş düğümlü ve kısa loftlu bir fıtirça neden var. Yine üst seviye fırçalardan Paladin ya da M&F gibi geniş düğümlü kısa loftlu fırçalar neden tercih ediliyor. Geltirde ya da yabancı forumlarda Da Vinci'nin esamesi okunmazken yukarıda belirttiğim fırçalar neden sıklıkla boy gösteriyor?

Paran vardır ve binebileceğin onca araç varken sadece Rolls Royce'a binmek istiyorsundur, gerisi tefarruattır.
Simpson, Paladin vb. markalar sanırsam fırçaların Rolls Royce'u veyahut Bentley'i. Diğerleriyle aynı işi görüyor, ancak başka hissettiriyor anlaşılan.

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
Bu ozelliklere sahip 30mm firca bana ozel el yapimi firca sapi ile birlikte $100 civarina mal olmustu.
Umarim alma imkaniniz varsa deneyip kendi kararinizi kendiniz verirsiniz,
bence aliexpresste satilan cok uygun fiyatli oumolara firsat verebilirsiniz.

Asagidaki firca benim sahip oldugum en yogun killi firca Smile Smile
Piyasada satilan yogun killi fircalar tabi bu kadar yogun degiller Smile
Ben biraz asiriya kactim Smile ama bu fircayi kullanmasi cok keyifli ve cok konforlu Smile
thumbnail-20190526-193005.jpg
(12/09/2019, Saat: 01:13)HTTPSEvrywhre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paran vardır ve binebileceğin onca araç varken sadece Rolls Royce'a binmek istiyorsundur, gerisi tefarruattır.
Simpson, Paladin vb. markalar sanırsam fırçaların Rolls Royce'u veyahut Bentley'i. Diğerleriyle aynı işi görüyor, ancak başka hissettiriyor anlaşılan.

Bunun parayla çok ilgisi yok aslında. Belirttiğim özelliklere sahip uygun fiyatlı fırçalar da var. Örneğin Maseto gibi ya da @CK89 komşumun örnek verdiği Oumo Brush gibi. Son zamanlarda Yaqi ve FS gibi görece uygun fiyatlı ürünleri olan markalar da kısa loftlu fırçalar çıkarmaya başladılar. Bunda en büyük etkenin müşteri geri bildirimlerinin olduğunu düşünüyorum.

Sonuçta bu bir zevk meselesi. Nokta atışı yapmak pek mümkün olmuyor geleneksel tıraş olayında. Çoğu kullanıcı deneyerek nirvanaya ulaşıyor.

Sonuç olarak "backbone" diye bir kavram var ve onun öylece bir kenara atılmasına gönlüm razı gelmiyor.
(12/09/2019, Saat: 06:19)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunun parayla çok ilgisi yok aslında. Belirttiğim özelliklere sahip uygun fiyatlı fırçalar da var. Örneğin Maseto gibi ya da @CK89 komşumun örnek verdiği Oumo Brush gibi. Son zamanlarda Yaqi ve FS gibi görece uygun fiyatlı ürünleri olan markalar da kısa loftlu fırçalar çıkarmaya başladılar. Bunda en büyük etkenin müşteri geri bildirimlerinin olduğunu düşünüyorum.

Sonuçta bu bir zevk meselesi. Nokta atışı yapmak pek mümkün olmuyor geleneksel tıraş olayında. Çoğu kullanıcı deneyerek nirvanaya ulaşıyor.

Sonuç olarak "backbone" diye bir kavram var ve onun öylece bir kenara atılmasına gönlüm razı gelmiyor.

Parayla alakasi yok, zaten karsilastirilan Da Vinci firca 25mm si Turkiye'de $150 civarina satiliyor. 24mm ve 26mm Paladinler ve M&F fiyatlarina yakin.
Ayrica Paladin ve M&F her fircaya ozel handle yapiyorlar ve cok daha fazla kil kullaniyorlar.
(12/09/2019, Saat: 06:41)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parayla alakasi yok, zaten karsilastirilan Da Vinci firca 25mm si Turkiye'de $150 civarina satiliyor. 24mm ve 26mm Paladinler ve M&F fiyatlarina yakin.
Ayrica Paladin ve M&F her fircaya ozel handle yapiyorlar ve cok daha fazla kil kullaniyorlar.

Açıkçası ben de yoğun düğümlü ve kısa loftlu porsuk knotlarla mutluyum uzun loftları daha çok domuzlarda tercih ediyorum. Gerek yabancı gerekse de bizim forumda da daha çok kısa loftların tercih edildiğini görüyorum Smile

Para konusunda da yine uluslar arası ve bizim forumda beğeniyle kullanılan m&f ve paladinler imkan dahilinde bence daha tercih edilesi geliyor
Bu jel tipin özelliği be artısı nedir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,396 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 862 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,733 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,660 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,132 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,362 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,858 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,954 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,444 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,842 13/08/2020, Saat: 16:05