Porsuk Fırça Tavsiyesi
Kent ile Simpson arasında kaldım. İkisini de kullanmış komşularım varsa fikirlerini ve tavsiyelerini bekliyorum.

Kent'in özellikle BK8'ini gözüme kestirdim. Lakin internette ölçüleri siteden siteye farklılık gösteriyor. Knot'u bazısında 23 bazısında 27 mm  Huh  Net bir bilgisi olan var mı?
Kardesim,
Kent bulacagın en floffy, en yumusak yuzunde boyle tabak gibi acılacak fırcalardan biridir. Oyle birsey arıyorsan seversin.
Simpson, sahsi dusuncem, eski simpson kıl kalitesini ben goremiyorum. 2ci ele duserse temiz bir simpson daha cok oneririm.
Marka olarak elimde boyle bilindik bir marka tutmak istiyorum, koleksiyonumda gormek bile beni mutlu edecek diyorsan o ayrı konu hangisi hosuna gidiyorsa al durma, biri seni zaten ceker.

Yok ben fiyat performans olarak iyi kıla sahip bir fırca istiyorum dersen, Thater veya uomo kıllarına sahip Davinci gibi bir fırca tavsiye ederim.
Tişikkirlir Sipirmin.
(21/12/2019, Saat: 23:50)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardesim,
Kent bulacagın en floffy, en yumusak yuzunde boyle tabak gibi acılacak fırcalardan biridir. Oyle birsey arıyorsan seversin.
Simpson, sahsi dusuncem, eski simpson kıl kalitesini ben goremiyorum. 2ci ele duserse temiz bir simpson daha cok oneririm.
Marka olarak elimde boyle bilindik bir marka tutmak istiyorum, koleksiyonumda gormek bile beni mutlu edecek diyorsan o ayrı konu hangisi hosuna gidiyorsa al durma, biri seni zaten ceker.

Yok ben fiyat performans olarak iyi kıla sahip bir fırca istiyorum dersen, Thater veya uomo kıllarına sahip Davinci gibi bir fırca tavsiye ederim.

Simpson konusunda colonel x2l ve chubby 2 best badger'dan tecrübeliyim. Yani az çok tahmin edebiliyorum. Ama Kent ile ilgili hiçbir fikrim, tecrübem yok.
Kent'in kıl yumaşaklığı makyaj fırçası kıvamında mı? Yani gözenekleri tam temizlemeyecek, yüzü canlandıramayacak derecede mi yumuşak?
Özetle Kent ile ilgili beni biraz daha aydınlatabilir misin abi? Rolleyes
@Serjames komşum selamlar . Kent fırçadan uzak dur güncel simponslarda sıcak bakma . Kendini şımartmak istiyorsan Paladin yapıştır gitsin .
(22/12/2019, Saat: 01:27)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Serjames komşum selamlar . Kent fırçadan uzak dur güncel simponslarda sıcak bakma . Kendini şımartmak istiyorsan Paladin yapıştır gitsin .

Selamlar Devrim abi.
Abi şimdilik bu ikisini gözüme kestirdim. Paladin daha sonra belki.
Simpson'ın durumunu biliyorum ama Kent için ilk kez kötü yorum duyuyorum. Neden uzak durulmalı? Biraz daha açar mısın.
Çok açılıyor Serdar da yazmış floppy floppy açılıyor . Aynı durum plission boynuz saplı fırçada da var . Plissonun knotu sökülüp başka knot takıldı düşün yani o derece tavsiye etmiyorum . Ayırca çok eski nesil kent fırça da gördüm oda aynı şekil .
(22/12/2019, Saat: 01:55)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok açılıyor Serdar da yazmış floppy floppy açılıyor . Aynı durum plission boynuz saplı fırçada da var .  Plissonun knotu sökülüp başka knot takıldı düşün yani o derece tavsiye etmiyorum . Ayırca çok eski nesil kent fırça da gördüm oda aynı şekil .

Anladım abi, backbone'u az fırçalar bana pek gitmiyor. Biraz daha bakayım.
Screenshot-20191224-214636-2.png

Almayi düşünüyor komsular tavsiye edermisiniz veya bu paraya şunu al diyebilirmisiniz ??
@Chefkara komşum, ben bu fırçadan kullanıyorum. Çok memnunum. Çok fazla porsuk çeşidi kullanmadım ama daha önce FS Manchurian pure badger kullanmıştım, ona göre çok daha güzel bir hissiyatı var. Çok yayılmıyo, kemikli bir fırça çizme, batma,kıl dökme, ağır koku vs. hiçbir olumsuz durum yaşamadım. Hergün tıraş oluyorum, yaklaşık 2 aydır elim başka fırçaya gitmiyor. Fiyatı da gayet uygun bence Wink
(24/12/2019, Saat: 22:49)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Screenshot-20191224-214636-2.png

Almayi düşünüyor komsular tavsiye edermisiniz veya bu paraya şunu al diyebilirmisiniz ??

Komşum merhaba, ben porsuk olarak yaqi kızıl pençe two band kullanıyorum, sizin almayı düşündüğünüz modelin kıl uzunluğu daha kısa, bu yüzden backbone daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Genel olarak yaqi fırçalar fiyat performans açısından başarılıdır. Eğer bendeki fırçayla aynı kıllara sahipse, markanın sentetikleri kadar yumuşak kıllara sahip değil, yani pamuk gibi bir fırça istiyorsanız beklentinizi karşılamaz; ama onun dışında sert sabun, krem, tasta veya yüzde köpürtme, yani ne isterseniz yok ben yapmam demez. Sanırım forumda da bu fırçadan kullanan komşular vardı, onlar daha isabetli yorum yapacaktır. Saygılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,412 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 863 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,736 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,717 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,134 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,368 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,864 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,971 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,456 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,869 13/08/2020, Saat: 16:05