Porsuk Fırça Tavsiyesi
(24/12/2019, Saat: 22:49)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almayi düşünüyor komsular tavsiye edermisiniz veya bu paraya şunu al diyebilirmisiniz ??

Komşum öncelikle ben arkadaşımdan ödünç aldığım yaqi 24mm kızılpençe 2band kullanıyorum. Omurgası, köpürtmesi, köpük yutmaması tasta ve yüzde çalışılması güzel bir fırça. Çok çok hafiften batıcılık gelsede sorun edilecek bir konu değil. Batıcılığı Dscosmetic fırçada daha çok hissettim. Omurga olarak sizin baktığınız 55mm olduğu için bir miktar daha omurgalı olabilir ancak sap boyu 65mm olduğu için tasta köpürtmek daha keyifli olur, yüzde de tabiki çalışılabilinir ama ben uzun saplı fıraçalarla yüzde çalışmadan çok keyif alamıyorum.

2band porsuk için f/p açısından yaqi fırçalar çok başarılı heleki indirim varken ben önerebilirim, sizi üzemeyeceğini düşünüyorum.
Bugün @Sh@dow komşumun ricası üzerine Yaqi Moka 2 Band, Yaqi Silvertip ve Mühle Sentetik ile aynı anda tıraş oldum batma hissiyatını kıyaslamak için. Moka'yı kesinlikle tavsiye ederim, kuru haldeyken evet batıcı gibi ancak köpükle kendini bulunca batıcılıktan eser kalmıyor. 3'lü testte bana yaşattığı hissiyat açısından en az batıcı olan Moka idi. Hazır yılbaşı sebebi ile indirimdeyken ve Çin'den gelme stresini yaşamadan almak isteyenler kaçırmamalı.
(24/12/2019, Saat: 22:49)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Screenshot-20191224-214636-2.png

Almayi düşünüyor komsular tavsiye edermisiniz veya bu paraya şunu al diyebilirmisiniz ??
Ben de kullanıyorum aynı fırçayı. En sevdiğim tarafı yüzde yayılma hissi. Boyutları en ideal fırça oldu elimdeki bu konuda. Yalnız biraz batıcılık mevcut kıllarda. Çok rahatsız etmese de, ilk günden beri Moka'da yokken bu fırçada olması şaşırttı beni.

Sonuçta bu fiyata alınır. Konu 2band fırçalar olduğunda Yaqi fiyatını hakediyor bana kalırsa.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(25/12/2019, Saat: 02:38)kirmizibalik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün @Sh@dow komşumun ricası üzerine Yaqi Moka 2 Band, Yaqi Silvertip ve Mühle Sentetik ile aynı anda tıraş oldum.

Beni kırmayıp fırça denemeleri yaptığın için teşekkür ederim komşum @kirmizibalik Taylan komşum. Bu tavsiye sorusu içinde iyi denk gelmiş oldu.
(24/12/2019, Saat: 22:49)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Screenshot-20191224-214636-2.png

Almayi düşünüyor komsular tavsiye edermisiniz veya bu paraya şunu al diyebilirmisiniz ??

Düzenli kullandığım fırçalarımdan bir tanesi, sapı çok şık. Düğüm çapı ve kıl boyu çok ideal. Kıllar dolgun, iyi bir gerginlikte, batıcı değil ama gevşek de değil. Fiyatına göre çok iyi bir f/p finest fırça diyebilirim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Simpsons Super ile Best arasındaki temel farklar nelerdir? Chubby 2 almak istiyorum. Genelde yüzde köpürtme yapıyorum ve cildim hassas ancak fiyat farkına değecek bir yumuşaklık farkı var mıdır? Diğer modeller hakkında da önerilerinize açığım. Artık almanın vakti geldi Wink
(08/01/2020, Saat: 18:05)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Simpsons Super ile Best arasındaki temel farklar nelerdir? Chubby 2 almak istiyorum. Genelde yüzde köpürtme yapıyorum ve cildim hassas ancak fiyat farkına değecek bir yumuşaklık farkı var mıdır? Diğer modeller hakkında da önerilerinize açığım. Artık almanın vakti geldi Wink

Komşum biz kesinlikle ve kesinlikle Farklı fırçaları kullanmadan direk premium ( marka olarak ifade ediyorum yoksa daha üst düzey knotlara sahip başka ürünlerde var ) tabir ettiğimiz ürünleri önermiyoruz .
Önce bir best fırça alın
Sonra silvertip , Finest, 3 band vs vs alın
Neden böyle yazdım farkları ufak ufak değişiyor o sebeple . Ben şahsen deneye deneye anladım kendim için ideal fırçayı bulmam tecrübe kazanarak oldu . Size gidin süper alnın desem boş tavsiye olacak .
(08/01/2020, Saat: 18:37)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum biz kesinlikle ve kesinlikle Farklı fırçaları kullanmadan direk premium ( marka olarak ifade ediyorum yoksa daha üst düzey knotlara sahip başka ürünlerde var ) tabir ettiğimiz ürünleri önermiyoruz .
Önce bir best fırça alın
Sonra silvertip , Finest, 3 band vs vs alın
Neden böyle yazdım farkları ufak ufak değişiyor o sebeple . Ben şahsen deneye deneye anladım kendim için ideal fırçayı bulmam tecrübe kazanarak oldu . Size gidin süper alnın desem boş tavsiye olacak .

hocam alıp satmak istemiyorum. yaqi sagrada tuxedo kullanıyorum ve hiç memnun değilim sentetikten. satışa ayıracak çok zamanım yok. alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum. duke 3 de çok övülmüş. chubby 1 ile duke 3 farkı nedir acaba?
Bende 15 sene bir (1960lardan at kılı amerikan menşeili) diğer 15 sene de başka ( simpsons best)iyi ve kaliteli fırça kullanmış birisi olarak farklı bir yorum yapmak istiyorum. Birçok tip/marka/model alınıp (en başta maliyeti, sonrada yanlış bir fırçayla geleneksel tıraştan soğuma riski) o mu iyi bu mu diye bakmak yerine bilinen kaliteli bir markanın domuz ya da porsuk tipi alınabilir ve pişman olunmaz diye düşünüyorum.

Arkadaşımızın cildi hassasmış (benimki de öyle)ve simpsons'u sormuş o halde iyi birporsuk biçilmiş kaftandır derim.

Ben aldığımda iki kıl tipini de incelemiş ve sorgulamıştım. Superin, aralarındaki maliyet farkını karşılayacak çok büyük bir avantajına ikna olmadığım için best te karar kılmıştım.

Umarım benim bu tecrübem size ışık tutar.

Saygılarımla

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
... Jilet
(08/01/2020, Saat: 19:01)oguzkagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende 15 sene bir (1960lardan at kılı amerikan menşeili) diğer 15 sene de başka ( simpsons best)iyi ve kaliteli fırça kullanmış birisi olarak farklı bir yorum yapmak istiyorum. Birçok tip/marka/model alınıp (en başta maliyeti, sonrada yanlış bir fırçayla geleneksel tıraştan soğuma riski) o mu iyi bu mu diye bakmak yerine bilinen kaliteli bir markanın domuz ya da porsuk tipi alınabilir ve pişman olunmaz diye düşünüyorum.

Arkadaşımızın cildi hassasmış (benimki de öyle)ve simpsons'u sormuş o halde iyi birporsuk biçilmiş kaftandır derim.

Ben aldığımda iki kıl tipini de incelemiş ve sorgulamıştım. Superin, aralarındaki maliyet farkını karşılayacak çok büyük bir avantajına ikna olmadığım için best te karar kılmıştım.

Umarım benim bu tecrübem size ışık tutar.

Saygılarımla

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok teşekkürler yorum için. hangi modeli kullanıyorsunuz ve en önemlisi best kıllar batma yapıyor mu?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,412 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 862 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,734 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,715 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,132 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,365 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,864 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,969 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,454 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,868 13/08/2020, Saat: 16:05