Porsuk Fırça Tavsiyesi
(18/04/2020, Saat: 23:25)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yabancı forumlarda Maggard'ın SHD fırçalarının oldukça beğenildiğini okuyorum sıklıkla. Bu durumda sadece daha fazla bilindiği için mi Maggard fırçalar bu kadar fazla tavsiye ediliyor? Çünkü Oumo fırçaların yabancı forumlarda pek esamesi okunmuyor gibi. BB forumda bile çok çok az kişinin yorumu var Oumo fırçalarla ilgili. Aradaki fark tamamen duygusal mı yani Big Grin

Oumodan aliyor knotlari. Kimi Maggard/Oumo diye yaziyor SOTD lere.
https://damnfineshave.com/thread-oumo-ap...#pid298474
Photo 
Üstatlar selam. İlk başlarda aldığım porsuk kılı bir fırça vardı. Sonra Razorock sentetik bir fırça aldım. Aslında severek son 2 yıldır hep bu sentetik fırçayı kullanmakta idim. Ama son 1 yıldır elimde tıraş sonrası allerjik bazı reaksiyonlar olmaya başladı. Ben de her malzemeyi sırayla değiştirmeye başladım, en son porsuk kılına geri döneyim dedim ama kıllar dökülmüş mü ne olmuş çok cansız geldi ama yüze sentetik fırçaya göre çok iyi masaj yaptığını hatırladım ve koleksiyona bir ilave daha yapmaya karar verdim. Sizve bu Edwin Jagger porsuk artık görev süresini tamamlamış mı?

377oWu.jpg

PCSW7W.jpg

7nJtG5.jpg
Z
(29/04/2020, Saat: 00:06)Testosteron Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstatlar selam. İlk başlarda aldığım porsuk kılı bir fırça vardı. Sonra Razorock sentetik bir fırça aldım. Aslında severek son 2 yıldır hep bu sentetik fırçayı kullanmakta idim. Ama son 1 yıldır elimde tıraş sonrası allerjik bazı reaksiyonlar olmaya başladı. Ben de her malzemeyi sırayla değiştirmeye başladım, en son porsuk kılına geri döneyim dedim ama kıllar dökülmüş mü ne olmuş çok cansız geldi ama yüze sentetik fırçaya göre çok iyi masaj yaptığını hatırladım ve koleksiyona bir ilave daha yapmaya karar verdim. Sizve bu Edwin Jagger porsuk artık görev süresini tamamlamış mı?
Komşum Porsuk fırçanız maalesef görevini tamamlamış.
2 band fınest fırça tercih ederseniz daha uzun kullanabilirsiniz.
Komşum @kral arthur teşekkürler.
Merhabalar, rotasyonumda kullanmadigim porsuk kili fircalarim var. Uzun sure kullanilmadan durmasinin firca acisindan bir zarari olur mu?
(29/04/2020, Saat: 13:40)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, rotasyonumda kullanmadigim porsuk kili fircalarim var. Uzun sure kullanilmadan durmasinin firca acisindan bir zarari olur mu?

Komşum tamamen kuruduğundan emin olun.Mümkünse kuruduktan sonra serin ve nem olmayan yerde muhafaza edin.30 yıl kullanmasanız bile hiçbir şey olmaz.
(29/04/2020, Saat: 13:40)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, rotasyonumda kullanmadigim porsuk kili fircalarim var. Uzun sure kullanilmadan durmasinin firca acisindan bir zarari olur mu?

Çok iyi durulamaz, sabun kalıntılarıyla bırakırsanız kıllar gevreyip kırılabıliyor. Uzun süre yatacak fırçanın çok iyi durulanması ve kapalı tutulacaksa iyi kuruması gerekir diye düşünüyorum.
merhaba komuşlar. Yaklaşık 1 ay önce yaqi sentetik fırça ile geleneksel tıraşa başladım. Şimdi Bir tane doğal kıllı fırça alma niyetindeyim. Aklım porsukdan yana. Yüzde masaj etkisi olamasını istiyorum öncelikle. Bütçem de 300-400 civarında. Aklımda Semogue SOC 2 band var ama başka önerilere de açığım. Bir taraftan da semogue soc domuz mu alsam diye de düşünmüyor değilim. Sonuç olarak 300-400 gibi bir para vereceğim ve uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Tecrübeli komşularımdan bu konuda yardım istiyorum. Sizin bu kadar paranız olsa ve tek fırça alma hakkınız olsa hangisini alırdınız?
(05/06/2020, Saat: 16:10)Perseus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba komuşlar. Yaklaşık 1 ay önce yaqi sentetik fırça ile geleneksel tıraşa başladım. Şimdi Bir tane doğal kıllı fırça alma niyetindeyim. Aklım porsukdan yana. Yüzde masaj etkisi olamasını istiyorum öncelikle. Bütçem de 300-400 civarında. Aklımda Semogue SOC 2 band var ama başka önerilere de açığım. Bir taraftan da semogue soc domuz mu alsam diye de düşünmüyor değilim. Sonuç olarak 300-400 gibi bir para vereceğim ve uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Tecrübeli komşularımdan bu konuda yardım istiyorum. Sizin bu kadar paranız olsa ve tek fırça alma hakkınız olsa hangisini alırdınız?

Bu fiyat aralığında benim önereceğim porsuk semouge 2040HD'dir.
SOC'a kıyasla beğenme ihtimaliniz daha yüksektir, silvertiptir ama kent gibi da vinci gibi narin bir silvertip değildir. Backbone'u daha idealdir.
Babalar günü indirimi ile bütçenize uyar.
(05/06/2020, Saat: 17:12)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu fiyat aralığında benim önereceğim porsuk semouge 2040HD'dir.
SOC'a kıyasla beğenme ihtimaliniz daha yüksektir, silvertiptir ama kent gibi da vinci gibi narin bir silvertip değildir. Backbone'u daha idealdir.
Babalar günü indirimi ile bütçenize uyar.

Babalar günü indirimi başlamadı herhalde razorus da. İndirimi olduğunu bildiğiniz bir site var mı komşum?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,359 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 855 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,719 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,600 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,127 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,351 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,850 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,925 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,418 30/08/2020, Saat: 17:26
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 74,795 13/08/2020, Saat: 16:05