One Blade - Genesis
yeni bir ürün çıkmış piyasaya

http://www.onebladeshave.com/

feather'a özel jilet yaptırdık diyorlar görebildiğim kadarıyla feather se jiletlerinden çok farklı değil. 60 jilet artı alet 299 usd fiyatlama yapılmış. kanımca ne jilet seçimi ne fiyatlama seçimi bir farklılık yaratmıyor ama bunu da alan çıkar elbet..
Gillette' i tahtından edecekler bunlar bu gidişle. Bıçağı değişebilir oynar başlıklı bu tip modellerin gideceği nokta belli. Büyük üreticiler riske girmiyorlar ama gelişen teknoloji sayesinde bu tip girişimlerin yapılması kolaylaştı. Lakin ilk maliyet çok yüksek, savunma olarak "torununuza kalır bu alet" diyorlar ama çok geçerli değil kanımca. Kerkenez' in belirttiği gibi para ve bıçak bakımından ortaya yeni bir şey koymuyor hatta bıçağın özel olması dezavantaj fakat meraklısı ve parası olan ona buna bakmayacaktır zaten.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(15/07/2015, Saat: 14:43)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette' i tahtından edecekler bunlar bu gidişle. Bıçağı değişebilir oynar başlıklı bu tip modellerin gideceği nokta belli. Büyük üreticiler riske girmiyorlar ama gelişen teknoloji sayesinde bu tip girişimlerin yapılması kolaylaştı. Lakin ilk maliyet çok yüksek, savunma olarak "torununuza kalır bu alet" diyorlar ama çok geçerli değil kanımca. Kerkenez' in belirttiği gibi para ve bıçak bakımından ortaya yeni bir şey koymuyor hatta bıçağın özel olması dezavantaj fakat meraklısı ve parası olan ona buna bakmayacaktır zaten.

oynar başlığın yayını teflon kaplamalı paslanmaz çelikten yaptık demek(metalurjici değilim ama) ürünün neresini allayıp pullayacağımı şaşırdım demekten farksız bir tüketici olarak bence..
Jilet direk Feather Spineless resimlerden gordugum kadari ile. Yani ozel uretim degil.
Subscription planina gore gunde bir jilet geliyor, sacma. SE jiletleri DElerden daha uzun kullanilabiliyorken bu jiletleri tek kullanimda atmak bana daha cok jilet satmak icin yapilmis gibi geliyor.
Oynar kafa soru isareti benim icin, acikcasi acimi kendim ayarlamayi her zaman tercih ederim. Gerci hizli jilet degistirme mekanizmasinin yayi mi yoksa oynar basligin yayi mi belirtilmemis o teflon yay hakkinda.
1000$lik bir collectors edition var o da 11-100 arasinda numaralanmis aletleri kapsiyor anladigim kadari ile, tek olayi o.
Benim ilgimi tek ceken, bildigim kadariyla kullandiklari celik islemesi zor ve maliyetli bir celik. Tek elle tutulur yani bu ve Feather AC jileti kullanmayan ilk modern SE olmasi.

Son zamanlarda SE isine insanlar baya kafa yoruyor. Sevindirici bir gelisme ancak Mongoose'a hala bir rakip cikabilmis degil. Umarim cikar da kullaniriz.
Standart olanı indirimdeymiş. Bir de tek bıçaklı denemek istiyorum. Tavsiye eder misiniz? Memnun olan var mı?
(29/08/2017, Saat: 10:26)electrolite Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Standart olanı indirimdeymiş. Bir de tek bıçaklı denemek istiyorum. Tavsiye eder misiniz? Memnun olan var mı?

İndirimde olan Core modelinden bahsediyorsunuz sanırım. Kartuşlar için iyi bir alternatif, babam keyifle kullanıyor. Ama maalesef bizim buralara göre değil. Alet üzerinde herhangi bir kontrolünüz yok ve aşırı mild.

SE uygun fiyatlı schick'lerden king cobra'lara, rocnel'lere kadar pek çok güzel seçenek mevcut bu aletin yerine. Forumdaki SE üstadları tercihlerinize ve bütçenize göre yardımcı olurlar seçim konusunda.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(29/08/2017, Saat: 10:45)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İndirimde olan Core modelinden bahsediyorsunuz sanırım. Kartuşlar için iyi bir alternatif, babam keyifle kullanıyor. Ama maalesef bizim buralara göre değil. Alet üzerinde herhangi bir kontrolünüz yok ve aşırı mild.

SE uygun fiyatlı schick'lerden king cobra'lara, rocnel'lere kadar pek çok güzel seçenek mevcut bu aletin yerine. Forumdaki SE üstadları tercihlerinize ve bütçenize göre yardımcı olurlar seçim konusunda.

Teşekkürler
Akadir abimiz aldıydı, sus olarak duruyo sanırım, bu mild da degil baska bisey dediydi en son konustugumuzda gulduk.
Se icin Rocnel50 yi de unutmayın. Harika bir makinadır.
(29/08/2017, Saat: 12:52)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Akadir abimiz aldıydı, sus olarak duruyo sanırım, bu mild da degil baska bisey dediydi en son konustugumuzda gulduk.
Se icin Rocnel50 yi de unutmayın. Harika bir makinadır.

Rolleyes bakayım, elimden geldiğince farklı makineler denemek istiyorum. O yüzden soruyorum Smile
Tasarımı muazzam. Elbet bir gün... ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  One Blade - Core onurcakmak 24 19,590 18/05/2018, Saat: 18:12
Son Yorum: posicor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: