Genç yaşta tıraş hakkında..
Exclamation 
Üstatlarım abilerim merhabalar, bu aralar çok konu açtığımın farkındayım ve bu tıraş işi beni iyiden iyiye yıpratmaya basladı, sakallarim henüz tam oturmadi yüzüme yanak ve biyik suan seyrek durumda, bu yuzden yaklaşık 2 yıldır jiletle düzgünce alırım, fakat boyun altinda ve yuzumun sag tarafinda yön degistirerek sakal çıkması benim icin tam bir iskence, 2 ay once makine aldım ve onunla sinekkaydi tıraş olmaya basladim daha sonra sakallarimin sertlestigini veya tirastan sonra haki yesil rengini aldigini fark etmeye basladim, bu sorun kafama takildi ve 3 gunde 4 gunde 1 tıraş olmaya basladim ki yüzüm buna pek alışkın degildi, daha sonra siz abilerimle tanıştım ve yeni oldugum icin bugün wilkinson sword classic de razora gecmeyi uygun buldum, henüz siparis verdim 2 3 gune elime gececektir. Fakat sorum su ki bu 2 aylık surecte benim cildi yormam sonucu mu bu haki yesil renk olustu, ve yaşım daha genc 3 gunde bir tıraş olmam benim zararima mi olacak ? Uzun yazdigimin farkindayim fakat bu sorunlardan baya şikayetçi olmaya başladım bu günlerde, yardımlarınızı bekliyorum Smile)
O rengin bence tıraşla ilgisi yok, zamanla renk değiştirme olayı oluyor olabilir, yani büyüme/olgunlaşma ile ilgili olabilir.
www.BarbarosRazors.com

Sakalların iyice belirginleşme ve kendine gelmesi herkeste farklı zamanlarda oluyor. Ben mesela universite 1. Sınıfta pazartesiden pazartesiye sinek kaydı dolaşabiliyorken 2. Sınıfta 3gün daha sonra gün aşırıya düşmüştü.

Ortaokuldan bir arkadaşım taa o zamanlar günlük tıraş olurdu aynısı bana üniversitede oldu yani köse olmadığınız veya bir rahatsızlığınız olmadığı sürece er yada geç herkesin sakalı ortalama bir hızda büyümeye başlıyor.

Tıraş sonrası kaşan yeşilliği ise önceki açtığınız konuda da pek çok kişi anlatmıştı diye hatırlıyorum. Beyaz tenliyseniz, sakal kökleriniz yüzeye yakınsa, sakallarınız kalınsa o yeşillik olacaktır. Yani kısacası bu da tamamen genetik ve doğuştan gelen bir özellik malesef değiştirilemez.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Çok teşekkür ederim yorumlarınız icin, forumda dolaştım tıraş kremini veya sabununu yüzde kopurtmek sanırım cildi inceltiyormus bunun sonucunde daha haki bir renk ortaya mı cikiyor, daha yeni olduğum için mazur görün lütfen, bir de tabi ki kisiden kişiye degisir fakat wilkinsonla kartuslulara gore daha iyi bir sonuc almam mümkün mü, son bir sorum daha cildi dinlendirmek tıraşta daha iyi sonuç verir mi
Ara sıra dinlenmek iyidir.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Ciltte köpük yapmak deriyi inceltmez fakat üst ölü deriyi alıp temizler fakat sert bir fırça ile köpürtürseniz cilt hassaslaşıp tahriş olabilir. O tıraş sonrası renge etki edeceğini zannetmiyorum.

Tıraştan tıraşa en azından bir gün beklemek tabiki cilde iyi gelir fakat forumda pek çok üyemiz günlük tıraş olmasına rağmen şikayetçi değil yani bu da değişken bir şey. Kendiniz deneyip bulmalısınız.

Sırf Wilkinson DE değil düzgün üretilmiş bütün makineler iyi bir teknikle iyi tıraşlar verebilir. Ben uzun bir süre fırça ve sabun kullanmaya vaktim olmadığı için hazır kutu köpük ve Wilkinson DE ile tıraş olmuştum zevkli değildi fakat benim için kartuştan daha başarılıydı.

O yeşil renkten kurtulmanızın bence iki yolu var ya hazır yaz mevsimi iken bronzlaşıp o rengin görülmesinin önüne geçeceksiniz veya o renkten cidden rahatsızsanız kendi ten renginize uygun bir fondoten ile her tıraş sonrası o rengi kapatacaksınız. Benim aklıma gelenler bunlar.
-Grace Hopper

Çok teşekkürler üstadım, verdiğiniz bilgiler için, bilmiyorum daha yeni olduğum için acemi aşaması ile başlayıp double edgelere alışma baabında bunu yapmayı düşünüyorum ama sizce direk bir merkur alıp başlasam daha mı iyi olur
Bütçenize göre sizin yapmanız gereken bir seçim bu. Wilkinson DE oldukça mild bir alet, haftada bir tıraş olmayı düşünüyorsanız daha agresif bir alete yönelebilirsiniz. Merkur Progress baya tutulan bir alet hem de çeşitli agresiflikte tıraş sağlayan ayarları ile duruma daha iyi uyum sağlayabilir. Günlük olurken düşük ayarda sakal daha uzun iken yüksek ayarda olursunuz. Aklınızdaki pek çok aletin forumda konusu var, ordaki yorumları okuyup karşılaştırma yapabilirsiniz.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,707 Dün, Saat: 12:59
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,163 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,768 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,457 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,370 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 968 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,575 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,302 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,181 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,338 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: