Berber Şampuanları
Merhaba tüm forum üyelerine selamlar.

Biliyoruz ki berberlerde saç tıraşından sonra yıkama çok elzem olmasa da (eve gelip hemen yıkanacaklar için) genelde son zamanlarda hoşuma gitmeye başladı.O koku , rahatlama gerçekten dışarıdaki şampuanlardan kat kat iyi.
Bir ara bana berber tarifini vermişti işte bi kola şişesi içine fındık yağı , ceviz yağı vs.hepsinden karıştır diye.Demiştim işte 20 yaşındayım saçlarım bayağı açıldı diye onun için söylemişti.

Bu berberlerin özel şampuanlarından yapmasını bilen varmı acaba o hindistan cevizi gibi hoş kokan kokuyu bilen varmı ? Teşekkürler iyi forumlar.
Kalfa komşum çoğu berber standart İpek şampuanı veya bildiğimiz piyasadaki şampuanları kullanıyor. Böyle bir karışım yapıp kullanan berber bulduysanız çok istisna gruptandır tahminim, yakasına yapışmak lazım kaçırmamak için Smile.
Benim bildiğim kuaför malzemesi satılan yerlerde bulunan ucuz bir şampuan. Özel üretim değil.
Not: @btoprak üstatla aynı anda yazmışız Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
@Kalfa komşum ne yazık ki arkadaşların söyledikleri doğru. Üç adet yakın akrabam İstanbul, Ankara, Samsun merkez olmak üzere çevre illerine de servis yaparak berber kuaför malzemeleri satarlar. Genelde İpek, Fonex, Melissa, Redist vb. gibi şampuanları pazarlamakta. Berberler ve kuaförler de %99,5 oranla bu ürünleri kullanmaktalar. Mesleğim gereği bu işin pazarlama kısmında bir dönem tecrübe amaçlı çalıştım, edindiğim tecrübe hiç bir berberin çeşitli doğal yağları birleştirip müşterilerine özel bir şampuan sunacak kadar hassas olmadıklarıdır. Ne kadar ucuz o kadar iyi mantığının genelde hakim olduğu bir sektör. Şampuanın fazla akışkan olmasından şikayetçi bir berbere içine tuz koyarsan daha yoğun olur şeklinde tavsiyelerde bulunulduğuna ve o tuzun şampuan kutusunun içine konulduğuna şahit oldu bu gözler. Kimyasal olarak belki doğru bir harekettir bilemeyeceğim teknik olarak Martin Amca bizi aydınlatır inşallahSmile
Şu dünyada yüzlerce ahmak, etek dolusu altın verir de, şeytandan dert satın alır.(Mevlâna)
Ben halı yıkama şampuanı diyorum onlara.
Ankara'da bir berberde gördüm sadece 10+ şampuan çeşidi, hangisini kullanıyorsunuz yada hangisinden tercih edersiniz diye soruyor. Clear, H&S vs. çeşitleri vardı. Ki bu berberin rafında Shulton Old Spice (Seramik ve sprey şişeli) görmüşlüğüm var Smile
www.BarbarosRazors.com

pr_01_14512_max.jpg

49f74db2-eed4-4cbe-ab5b-a4b1522e4818.jpg

31.JPG

i2emhn5ix.png

bu şampuanları abartısız hala bu şişeye doldurarak kullananlar var
piyasada 30 yıldır olmayan şampuanın kutusu hala duruyor kimi
yerlerde Blush

blendax_540921.jpg
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@mc orco sen kullandın mı bu şampuanlardan?
elsa yazan hariç
hepsini kulandılar
farklı farklı berberler
sonuç korkunç değil

ipek fonex ve hobbyi öğrenci evinde
sürekli kullanmışlığımızda var
ama inanın yokluktan Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Berbere gittiğim yıllarda (çok eskiden) yanımda seba-med götürürdüm.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Benim berberim pg, unilever ürünleri kullanıyor 6-7 çeşit koyuyor tercihiniz var mı diye soruyor
Zaten 3p aftershave, myrosol, dalan krem felan kullanan Ankara'daki tek berberdir Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: