Forumumuzun Satılık ve Alınık İlanları Hakkında
Üyelerimizin malumu olduğu gibi forumda satılık/alınık ilanları veriliyor. Bu ilanlar sayesinde ihtiyaç fazlası ürünler yeni sahiplerini buluyor. Belki ben foruma üye olmadan önce de bu konu tartışılmıştır çok kapsamlı araştırma yapmadım ama forumdaki ilanlarda güncelleme yapsak dahi konu aynı yerinde kalıyor ve ürün almak ya da satmak zorlaşıyor.
Bu nedenle güncelleme ve fiyat indirimi ya da arttırımı için mesela 5-7 gün süre verilse ve güncellenen ilan yukarılarda görünse (sadece ilanı açan yorum yazabilecek), arşiv sistemi oluşturulsa ve satılan ya da alınan ilan arşive geçse, 2 ay güncellenmeyen ilanlarda arşive kaldırılsa ilanlar bölümü daha işlevsel olmaz mı diye düşünüyorum. Tabi konunun teknik boyutunu bilemiyorum, bilgisayar programcılığı ve web server işinden anlamam, benim ki sadece bir öneri.
güncelliğini yitiren ilanların kaldırılması konusuna katılıyorum
üyelik sözleşmesinde gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra bunu sağlayacağım.

ilanlar ilan sahiplerince güncellenebilmekte bununla ilgili bir sorun yok

güncellemelerle öne çıkma gibi özellikler ve yorumlar kaldırılmıştır

güncel, yeni, indirim, ekledim, çok güzel fiyat, çok güzel ürün vs vs...
önemsiz güncellemeler ile ilanlarını başta tutmaya çalışarak ticari amaçlar ile
manipülasyon yapan üyeler oldu ilanlar bu nedenle en adil şekilde
sadece "tarihine göre" yayınlanmakta.

yorum konusuda ilan altında bile tartışmayı başarabilen üyelerimiz nedeni ile kapalıdır Sad

üzgünüm sadece bir isteginize evet yanıtı verebiliyorum. Blush

diğer tüm isteklerinizin yanıtı bir zamanlar evet idi.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bu konular yurtdışındaki diğer forumlarda (sadece tıraş değil) moderatörlerin katkıları ile gayet güzel sürdürülebiliyor. Ticari amaçla manipülasyon yapılan konular ve yapan üyeler uyarılır, cezalandırılır, komple forum bundan mahrum bırakılmaz. Kurunun yanında yaş da yanıyor durumu söz konusu ki pek çok üyenin centilmenler klübü olarak baktığı bir toplulukta yaşların ağır basıyor olması gerekir bana kalırsa.

Gerekli çalışma yapıldıktan sonra olmayacak şeyler değil diye düşünüyorum, beyin fırtınası yapılabilir bu konular hakkında. Tarihe göre sıralanması fiyatın revize olduğu durumlarda veya indirimlerde adil olmuyor ne yazık ki.
Yoruma kapalı olmasına katılıyorum ancak mesela 7 günde bir güncelleme/fiyat indirimi mesajı ilan veren tarafından konuya eklenerek ilan yukarı taşınabilir tabi takdir yönetimin bu konuda. @Aleksey arkadaşın dediği gibi sanırım bu iş için moderatör lazım.
(14/08/2015, Saat: 15:34)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu konular yurtdışındaki diğer forumlarda (sadece tıraş değil) moderatörlerin katkıları ile gayet güzel sürdürülebiliyor. Ticari amaçla manipülasyon yapılan konular ve yapan üyeler uyarılır, cezalandırılır, komple forum bundan mahrum bırakılmaz. Kurunun yanında yaş da yanıyor durumu söz konusu ki pek çok üyenin centilmenler klübü olarak baktığı bir toplulukta yaşların ağır basıyor olması gerekir bana kalırsa.

Gerekli çalışma yapıldıktan sonra olmayacak şeyler değil diye düşünüyorum, beyin fırtınası yapılabilir bu konular hakkında. Tarihe göre sıralanması fiyatın revize olduğu durumlarda veya indirimlerde adil olmuyor ne yazık ki.

Katiliyorum hocam.
Arkadaşlar cidden bencede bu forumun en zayıf yanı alınık satılıklar kısmı değerli adminler site yöneticileri bir el atarlarsa çok makbule geçer saygılar neticede hepimizin istifade ettiği bir yer bakmadan geçmediğim yerlerden biri.
Abiler, satilik ürünlerimiz ile ilgili bir süredir belirtmek istedigim bir durum var; özellikle halihazirda piyasada bulabilecegimiz ürünlerden elimizde fazla olanlari veya kullanmak istemediklerimizi ilana koyarken küçük bir piyasa arastirmasi yapmamiz gerektigini düsünüyorum, bir ürün X internet sitesinde 10 kurusa ücretsiz kargo ile satiliyorken burada kargo alici ödemeli olarak 10 kurusa ilana cikilmasinin forum kültürüne uygun olmadigini düsünüyorum. Pek tabii herkes kendi ürününü kaca satacagina kendisi karar verir ki forum yönetimi de bu yaklasim ile fiyatlandirma isine herhangi bir sekilde müdahil olmuyor. Ancak forumun paylasim ve yardimlasma temelinde kazandigi degeri korumak adina, piyasada fiyati belli olan bir ürünü piyasadakiyle ayni fiyata veya daha yüksek bir fiyata satmak niyetinde olan arkadaslarimizin, bu tür ilanlari icin forum disindaki satis sitelerini kullanmalarinin naçizane dogru olacagini düsünüyorum.
Dostlar ikinci el mevzusuna çok mudahale etmek istemiyoruz, arz talep kendi dengesini bulsun istiyoruz zira hassas konular. Örnek vereyim;

Vintage bir aleti 200 liraya komsum ilan cıkmıs. Simdi sen çöp şeklinde olanın örneğini  100 liraya bulursun, satıcı arkadas nos kutusunda olan ornegini 500 liradan ornek olarak gosterir. Ben o sekilde bir durumda, bu urun 200 lira etmez diyemem.

Geçen hafta özel bir kampanya olmus, bir malı komsu 100 liradan almıs sonrası kampanya stok bitmis vs. İlanı simdi 120 liradan satısa cıkmıs. Bu şimdi bana gore fırsatcılıkmı evet fırsatcılık, ama baska biri belki bu kampanyayı kacırdıgına cok uzuldu, o urunu cok arıyordu 20 lirasını yiyeyim alacam diyebilir zira stokta baska yerlerde urun belki 200 lira. Hani arz talep olayı. Arzı yapanda talep eden de sizlersiniz. Sizlerin ve Geltir birikimlerinizin neticesinde dogru tercihi yapacagınıza inanıyoruz.

Bunun harici sıfırı stokta aktif satıs linkli olan 50 liralık bir urunu 75liraya satmaya calısan varsa bildirin bize karsı tarafa bilgi verelim ama adam o urunu kendi yurtdısından veya baska bir tedarikciden kargo parası vs. dahil 90 liraya mal ettiyse, o arkadasın ilanını kapatmak dogru olurmu sizce.

Astra jilet yoktu piyasada havada karada astra arayan vardı, arabanın anahtarını vereyim bana astra verin diyen oldu. Palmolive krem yoktu, arsanın tapusunu verecem yeterki palmolive bulun krizim tuttu denilen zamanlar oldu. Hani yokluk zamanında ne fiyatlar cekildi, bolluk zamanı yuzune bakan olmadı gunumuzdeki kolonya ornegi gibi.

O yuzden ekstrem durumlarda bize bildirin ama hangi zamana, hangi sartlara hangi urune kime neye gore bunlar cok mudahale etmek istemedigimiz hassas konular, umarım anlatabilmisimdir.

Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.
Forumda kalite süper seviyede.Teşekkürler
Gerçekten değişiklik talep edenlerin taleplerinin haklı olmasının yanında, gerçekten neden bu şekilde olduğunu anlatan komşularımızın da söyledikleri haklı oldukça.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türkçemizin kullanımının özendirilmesi hakkında... Lockhead 0 2,622 17/07/2017, Saat: 21:12
Son Yorum: Lockhead

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: