Forumumuzun Satılık ve Alınık İlanları Hakkında
(18/03/2020, Saat: 01:55)Ricochet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abiler, satilik ürünlerimiz ile ilgili bir süredir belirtmek istedigim bir durum var; özellikle halihazirda piyasada bulabilecegimiz ürünlerden elimizde fazla olanlari veya kullanmak istemediklerimizi ilana koyarken küçük bir piyasa arastirmasi yapmamiz gerektigini düsünüyorum, bir ürün X internet sitesinde 10 kurusa ücretsiz kargo ile satiliyorken burada kargo alici ödemeli olarak 10 kurusa ilana cikilmasinin forum kültürüne uygun olmadigini düsünüyorum. Pek tabii herkes kendi ürününü kaca satacagina kendisi karar verir ki forum yönetimi de bu yaklasim ile fiyatlandirma isine herhangi bir sekilde müdahil olmuyor. Ancak forumun paylasim ve yardimlasma temelinde kazandigi degeri korumak adina, piyasada fiyati belli olan bir ürünü piyasadakiyle ayni fiyata veya daha yüksek bir fiyata satmak niyetinde olan arkadaslarimizin, bu tür ilanlari icin forum disindaki satis sitelerini kullanmalarinin naçizane dogru olacagini düsünüyorum.

Komşum belki benim ilanımı kastetmediniz ama ben gene de kendimi ifade etmek isterim. Ürün denemek istediğim fakat 312 TL'lik fiyatı yüzünden risk almak istemediğim bir üründü. Mühlenin outletin'de denk gelince hemen aldım üstelik defosuzdu. 2 taksitte aldığım için bana 174TL'ye mal oldu. Ürünü denedim fakat bana hitap etmedi. Elimde ki 0 Mühle stantla birlikte 180TL'ye satışa koydum. İki üründe stokta yok şuan .
Ben bir fırsattan yararlandım, denemek istediğim bir ürünü denedim.Saklayabilirdim de,sonra sezon fiyatına yakın bir fiyatla da satabilirdim ama ürünü almak isteyip alamayan birileri olur düşüncesi ile bana maliyetine satışa koydum. 160TL 'ye stantsız olarak ta satışa koyabilirdim ama muhakkak kişiler fiyatta indirim istiyor yok deyip kırmak istemediğimden küçük bir pay olsun istedim. Durum budur değerli komşularım niyetim fırsatçılık yapmak değil böyle anlaşıldıysa kaldırabilirim ilanı.
(18/03/2020, Saat: 10:03)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum belki benim ilanımı kastetmediniz ama ben gene de kendimi ifade etmek isterim. Ürün denemek istediğim fakat 312 TL'lik fiyatı yüzünden risk almak istemediğim bir üründü. Mühlenin outletin'de denk gelince hemen aldım üstelik defosuzdu. 2 taksitte aldığım için bana 174TL'ye mal oldu. Ürünü denedim fakat bana hitap etmedi. Elimde ki 0 Mühle stantla birlikte 180TL'ye satışa koydum. İki üründe stokta yok şuan .
Ben bir fırsattan yararlandım, denemek istediğim bir ürünü denedim.Saklayabilirdim de,sonra sezon fiyatına yakın bir fiyatla da satabilirdim ama ürünü almak isteyip alamayan birileri olur düşüncesi ile bana maliyetine satışa koydum. 160TL 'ye stantsız olarak ta satışa koyabilirdim ama muhakkak kişiler fiyatta indirim istiyor yok deyip kırmak istemediğimden küçük bir pay olsun istedim. Durum budur değerli komşularım niyetim fırsatçılık yapmak değil böyle anlaşıldıysa kaldırabilirim ilanı.

Estagfirullah, sizi kastetmedim, herhangi bir arkadasimizi da isaret etmek istemedim, kendimi daha iyi ifade edebilmek adina söyle somutlastirayim; @dikdik_s arkadasimizin da belirttigi uzere ve ayni sizin de yukarida bahsettiginiz örnekte oldugu gibi bu isin bir suru farkli dinamigi var; bunlarin hepsine eyvallah. Bunlar konumuzun disinda. Benim isaret etmek istedigim nokta su; seri üretimde olan bir ürünü ilana koyarken güncel olarak kaç liraya satildigina bakmadan ilana cikmayalim, disarida bir proraso krem 35 liraya satiliyor kargoyla 45 liraya geliyorsa benim burada bu kremi "fiyati 35 liradir kargo alici odemelidir diye cikmamin" pek uygun olmadigini dusunuyorum. Son olarak da (yine ayni sekilde güncel olarak bulunabilen ürünleri kastediyorum) ben 300 liraya bir sabun almisim ve bir defa kullanmisim, begenmemis ve ilana cikmisim; diyorum ki "bir defa kullanildi fiyati 280 liradir" ben bu durumlarin da forumdaki yardimlasma kültürüne uygun olmadigini dusunuyorum, urunu aldik begenmedik tamam abi biraz zarar edicez(bu arada merakimizi da giderdik ki bu cok buyuk bir kazanc zaten) baska bir arkadasimiz alacak ve ona da yuksek fiyattan alamadigi urunu uygun bir fiyatla deneme sansi vermis olacagiz. Sahsen bircok arkadasimin/abimin faydasini bu anlamda cokca gördüm burada ve buna hepimiz yeterli ihtimami gosterirsek benim gibi bircok arkadasimiz da forumumuzun nimetlerinden daha cok faydalanir.
(18/03/2020, Saat: 10:03)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum belki benim ilanımı kastetmediniz ama ben gene de kendimi ifade etmek isterim. Ürün denemek istediğim fakat 312 TL'lik fiyatı yüzünden risk almak istemediğim bir üründü. Mühlenin outletin'de denk gelince hemen aldım üstelik defosuzdu. 2 taksitte aldığım için bana 174TL'ye mal oldu. Ürünü denedim fakat bana hitap etmedi. Elimde ki 0 Mühle stantla birlikte 180TL'ye satışa koydum. İki üründe stokta yok şuan .
Değerli komşum
Sizin ilanda sorun yok
Lafın nereye gittiği belli olmuyor. Yanlışı yapan kişi, yanlışın farkında olmadan devam ediyor. Ama bazı şeyleri net yazmak lazım.

Lütfen bizim satıcılarımızda satılan ürünleri, aynı fiyata, kargo alıcıdan diye satmayın Smile

Lütfen n11 de kargo ücretsiz ürünleri, kargo alıcıdan diye aynı fiyata satmayın Smile

Özeti bu Smile

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/03/2020, Saat: 11:53)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşum
Sizin ilanda sorun yok
Lafın nereye gittiği belli olmuyor. Yanlışı yapan kişi, yanlışın farkında olmadan devam ediyor. Ama bazı şeyleri net yazmak lazım.

Lütfen bizim satıcılarımızda satılan ürünleri, aynı fiyata, kargo alıcıdan diye satmayın Smile

Lütfen n11 de kargo ücretsiz ürünleri, kargo alıcıdan diye aynı fiyata satmayın Smile

Özeti bu Smile

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkur ederim hocam, özeti budur Smile
Genel uyarınız için teşekkür ederim, iyi niyetinizden hiç şüphem yok. Forumun 2. el bölümüne de kıymet veriyorum. Dilim döndüğünce durumu izah etmek istedim bende Smile
(18/03/2020, Saat: 02:59)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar ikinci el mevzusuna çok mudahale etmek istemiyoruz, arz talep kendi dengesini bulsun istiyoruz zira hassas konular. Örnek vereyim;

Vintage bir aleti 200 liraya komsum ilan cıkmıs. Simdi sen çöp şeklinde olanın örneğini  100 liraya bulursun, satıcı arkadas nos kutusunda olan ornegini 500 liradan ornek olarak gosterir. Ben o sekilde bir durumda, bu urun 200 lira etmez diyemem.

Geçen hafta özel bir kampanya olmus, bir malı komsu 100 liradan almıs sonrası kampanya stok bitmis vs. İlanı simdi 120 liradan satısa cıkmıs. Bu şimdi bana gore fırsatcılıkmı evet fırsatcılık, ama baska biri belki bu kampanyayı kacırdıgına cok uzuldu, o urunu cok arıyordu 20 lirasını yiyeyim alacam diyebilir zira stokta baska yerlerde urun belki 200 lira. Hani arz talep olayı. Arzı yapanda talep eden de sizlersiniz. Sizlerin ve Geltir birikimlerinizin neticesinde dogru tercihi yapacagınıza inanıyoruz.

Bunun harici sıfırı stokta aktif satıs linkli olan 50 liralık bir urunu 75liraya satmaya calısan varsa bildirin bize karsı tarafa bilgi verelim ama adam o urunu kendi yurtdısından veya baska bir tedarikciden kargo parası vs. dahil 90 liraya mal ettiyse, o arkadasın ilanını kapatmak dogru olurmu sizce.

Astra jilet yoktu piyasada havada karada astra arayan vardı, arabanın anahtarını vereyim bana astra verin diyen oldu. Palmolive krem yoktu, arsanın tapusunu verecem yeterki palmolive bulun krizim tuttu denilen zamanlar oldu. Hani yokluk zamanında ne fiyatlar cekildi, bolluk zamanı yuzune bakan olmadı gunumuzdeki kolonya ornegi gibi.

O yuzden ekstrem durumlarda bize bildirin ama hangi zamana, hangi sartlara hangi urune kime neye gore bunlar cok mudahale etmek istemedigimiz hassas konular, umarım anlatabilmisimdir.

Saygılar.

Tesekkur ederim Abi,
Kastettigim dördüncü paragrafinizin basinda söz ettiginiz durumdakiler, diger durumlar zaten dediginiz gibi arz/talep cercevesinde ürünün kiymetine ve bulunabilirligine gore alici ile satici arasinda belirleniyor.
Sevgili komsum,

Üzerinize alinip alinip üzlülmeniz inanin beni de üzdü ancak bir yandan da bu tür bir durumla karsilasmanin sizde yarttigi endise forumumuz adina beni oldukca sevindirdi; bu endise forumuzdaki zerafeti gosterir, burada uzun sureli var olan herkesin de bu zerafeti barindirdigina inaniyorum. Öncekikle inanin sizin ilaniniz uzerine bunu yazmadim ilaniniza da az once sizin girdinizi gorunce meraktan girip baktim. Daha önceki girdilerimde de soyledigim gibi aramizdan birine yonelik bir imada bulunmaya calismiyorum, bunu yapmak istesem ozelden yazar soylerdim. Forumu takip etmeye basladigimdan bu yana gorduklerim uzerine yazmak istedim.O nedenle tekrar rica ediyorum isim aramayalim, hicbirimiz kisisel almayalim, sadece biraz daha ihtimam gosterelim.
Hepinizin ilgisi icin de cok tesekkur ederim.
Arkadaşlar önceki sayfada @dikdik_s komşum güzel bir açıklama yapmış. Diğer komşularımız da nezaket içerisinde fikirlerini beyan etmişler.

Forumumuzda "Rapor Et" butonu var. Eğer bir ilanın olağanın çok dışında bir fiyata ilana çıkarıldığını düşünüyorsanız bu butonu kullanın. Raporun açıklama kısmına nerede ucuza satıldığı hakkında bilgi veya link verin, biz moderatörler değerlendirelim. Bu meselenin açıktan tartışılması bazen kırıcı olabiliyor, çünkü herkesin kafasında bir ürüne biçtiği fiyat çok çok farklı olabiliyor. Serdar beyin Mavi Astra örneği bu durumun en iyi özeti. Bir fırsat oluşuyorsa, bunu satıcı kullanmak isteyebiliyor, alıcı buna razı olabiliyor. Dolayısıyla bu durum alıcı ile satıcı arasında olup taraflar memnunsa ve satış gerçekleşiyorsa, biz de dahil kimsenin söyleyeceği bir söz kalmıyor malesef. O nedenle siz rapor et butonuyla topu biz moderatörlere atın, biz aramızda görüşüp ilgilenelim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Aslında ilanlara ufak bir dokunuş yaparak sorunu azaltabiliriz.her ilanın altına o üründen daha önce satılan olduysa o sayfanın linki otomatik eklenebilir. Misal satışa soc fırça koyduk, Google özel araması ile satiliklar kısmında daha önceden Satışı olanların linkleri alt kısımda çıkabilir. Bu sayede fiyat artış inişleri vs gorulebilir
2015 de acilmis baslik hala guncel bi sorun olarak kismen devam etmekte, ne denir insan faktörü olunca işin içinde ne yazikki bazi sorunlar cozumlenememekte. Sad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türkçemizin kullanımının özendirilmesi hakkında... Lockhead 0 2,634 17/07/2017, Saat: 21:12
Son Yorum: Lockhead

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: