Geltir 2015 LE Tıraş Fırçası
Ben de Tipsoft bir fırçaya hayır demem Smile İş bölümü yapılırsa beni de sayabilirsiniz.
(25/08/2015, Saat: 10:19)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, Tipsoft'un domuz ve sentetik knot seçeneği de mevcut. Şu durumda sabunda yaptığımız gibi iki farklı fırça üretebiliriz. Birisi porsuk diğeri domuz veya sentetik olur. Bunu da şu şekillerde yapabiliriz:

a) Eşit sayıda porsuk ve domuz/sentetik üretilir. Sap tasarımı aynı olur ayrı numaralandırılır.
b) Ayrı sap tip veya renginde porsuk ve domuz veya sentetik üretilir.
c) Anket yaparız en çok istenen knot tipini 2015 fırçası olarak üretiriz. İkinci olan tipi ise yılbaşından hemen sonra 2016 fırçası olarak üretiriz.
d) a veya b seçeneklerinden birisi seçilip iki tip fırça üretilip üzerine yıl basılmayabilir.

Bunun dışında şu konuların da netleşmesi lazım:

1- Knot Size (24mm, 26mm etc.)
2- Sap tipi
3- Sap rengi
4- Sapta bulunacak ek özellikler (Örn. Şeffaf bir bölüm içerisinde metal Geltir logosu; baş aşağı asmak için mıknatıs v.b.)

Aynen katılıyorum.
Sabun projesine katılamamıştım ama buna çok katılmak isterim.Özellikle metal geltir logo fikri çok hoşuma gitti Big Grin
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Ben de genel fikirlere katilmakla beraber 2 band bir dugum uygundur diyorum.
Tipsoft dışında herhangi bir porsuk/sentetik fırçaya varım bende.
Chubby icin ben de varim.
Şahsi kanaatim 26 mm / 50 mm kıl boyu uzunluğunda Chubby 2 yle aynı ebatlarda bir sapa sahip , yeni nesil bir Tipsoft olması yönünde.

Sap tasarımı , rengi ve kıl tipinin çok farklı olmaması taraftarıyım. Bu özel üretim ve foruma özel bir fırça olacak. Dolayısıyla birbirinden farklı sap tasarımlarının olduğu bir fırça hem projenin tamamlanma süresini uzatacaktır , hem fırçadan fırçaya maliyetler değişecektir , hem de özel üretim bir fırça olmayacaktır. Zaten Onur abi siz nasıl isterseniz fırça üretebilecek bir konumda şu an. Dileyene 20 mm , dileyene 30 mm fırça üretebiliyor. Burada önemli olan foruma has , hatırası olan özel birşeyler olmalı. Custom isteyenler yine özelden Onur abiye mesaj atmaya devam edebilir.

Herkesin damak tadı da birbirinden farklı. Herkes Chubby 3 gibi aşırı yoğun bir fırça sevmeyebilir , 20 mm nispeten küçük boylu bir fırçada. Dolayısıyla ortalamaya kulak vermek önemli olur düşüncesindeyim.

Kıl tipi tercihe bırakabilir bence . 26mm knot finest veya silvertip gibi...

İlla 2 alternatif olsun diyorsanız da ;

Örn : 26mm düğüm , 50mm kıl boyu ( şahsi tercihim sadece bunun olması yönünde ) ve 24 mm 50 mm knot gibi
(25/08/2015, Saat: 21:06)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şahsi kanaatim 26 mm / 50 mm kıl boyu uzunluğunda Chubby 2 yle aynı ebatlarda bir sapa sahip , yeni nesil bir Tipsoft olması yönünde.

Sap tasarımı , rengi ve kıl tipinin çok farklı olmaması taraftarıyım. Bu özel üretim ve foruma özel bir fırça olacak. Dolayısıyla birbirinden farklı sap tasarımlarının olduğu bir fırça hem projenin tamamlanma süresini uzatacaktır , hem fırçadan fırçaya maliyetler değişecektir , hem de özel üretim bir fırça olmayacaktır. Zaten Onur abi siz nasıl isterseniz fırça üretebilecek bir konumda şu an. Dileyene 20 mm , dileyene 30 mm fırça üretebiliyor. Burada önemli olan foruma has , hatırası olan özel birşeyler olmalı. Custom isteyenler yine özelden Onur abiye mesaj atmaya devam edebilir.

Herkesin damak tadı da birbirinden farklı. Herkes Chubby 3 gibi aşırı yoğun bir fırça sevmeyebilir , 20 mm nispeten küçük boylu bir fırçada. Dolayısıyla ortalamaya kulak vermek önemli olur düşüncesindeyim.

Kıl tipi tercihe bırakabilir bence . 26mm knot finest veya silvertip gibi...

İlla 2 alternatif olsun diyorsanız da ;

Örn : 26mm düğüm , 50mm kıl boyu ( şahsi tercihim sadece bunun olması yönünde ) ve 24 mm 50 mm knot gibi

LE bir projede bir kaç çeşit olmasına ben de sıcak bakmıyorum. Herkesi memnun etmeye çalışırsak hem süre uzar hem de karmaşa olur. Herkesin bütçesi, tercihleri farklı tabii ki. Engraving de şart bana kalırsa böyle bir projede, şahsen getirdiği ekstra masrafa katlanırım ben. 7 numarayı da isterim valla. Big Grin

Farklı olması açısından önerebileceğim sap formları;

Everready 100T

9b047a_3d0b6188ef5448c8b3fb920c81617566....00_jpg_srb

Simpson M6

P6.jpg?format=300w

hatta üst kısmını bu şekilde beehive gibi yapabiliriz;

9b047a_2f87921921754e3d92d86e36bdefd4b0....00_jpg_srz

Tulip

IMAG2935.jpg?format=300w

Kişisel düğüm tercihim 26 mm Fan düğüm @ 48-50mm loft.
Ben de var 26mm kısa düğüm silvertip Tongue. Sap aynı olsun düğüm domuzcuk olsun benimkisinin arkadaş Smile. Bence düğüm seçimi boyut dışında kıl tipi bazında serbest olsun.

Sap olarak mevcut beyaz saplar zaten M6 benzeri. Bence sap tipi olarak Altay Bey abimizin son yaptığı çalışmalar gibi olabilir, o tipte bir sap yok bende Smile.

Evet, hep kendimi düşünüyorum Big Grin.
Haydi hayırlı tıraşlar...
30 tane üretilecek olursa domuz/porsuk/sentetik seçimleri için tahmini bir fiyat alınsa nasıl olur acaba arkadaşlar. Daha erken mi yoksa ?

Daha önce lijun üstadın yaptığı bir sap vardı, alt ve üst jade ortası şeffaftı. Orta şeffaf kısma dik yerleştirilen saat mekanizması gibi, Geltir logosu basılı yuvarlak metal plaka yerleştirilirse hoş olur. Altına da sıra numarası işlenebilir.

Veya Aleksey üstadın teklif ettiği saplardan Tulip altına daire şeklinde "Geltir LE Fırça" yazılıp ortaya "XX/30" şeklinde sıra numarası işlenebilir. Yine materyal olarak jade hoş bir seçim olur bence.

Kesin diyemeyeceğim ama sentetik düğümlü böyle saplar için ben de varım diyebilirim Smile. Proje şekillenip arkadaşların tercihleri ve fiyatlar belirlenince, kesin liste toplanırken belli olur zaten durum Smile.
(25/08/2015, Saat: 22:23)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Orta şeffaf kısma dik yerleştirilen saat mekanizması gibi, Geltir logosu basılı yuvarlak metal plaka yerleştirilirse hoş olur. Altına da sıra numarası işlenebilir.

bence de bu gerçekten güzel olur

yazın forum çok cansız oluyor. projeyi doldurabilmek için bayram sonuna kadar süre gerekebilir ne yazıkki.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,218 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,668 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,778 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,157 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,147 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 171,625 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,553 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 14,967 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,217 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,617 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: