Geltir 2015 LE Tıraş Fırçası
Arkadaşlar, tartışma çok uzun sürecek gibi. Bazı konularda fikir belirtmeden ve aldığım bazı bilgileri paylaşmadan önce anketimizi yaparak bazı konuları netleştirmenin daha iyi olacağı kanısındayım. Bu nedenle bir anket hazırladım. Anket yarın akşama kadar açık kalacaktır. Faena anketinden farklı olarak anketi doldurmak için bir Google hesabınızın olması gerekmektedir ve her katılımcı sadece bir defa oy kullanabilir. Aşağıdaki linkten ankete ulaşabilirsiniz:

http://goo.gl/forms/IrF9eqT8w0
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Doldurdum hocam, ellerine saglik. Bakalim ne cikacak sonuclarda? Big Grin
Doldurdum hocam, ellerine saglik. Bakalim ne cikacak sonuclarda? Big Grin
Ben de doldurdum. Smile
(27/08/2015, Saat: 01:54)yigitemre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana istinaden söylediğiniz için söylüyorum, ben hiçbir şekilde Chubby 2 LE 600TL olur demedim, sadece başımdan geçen fiyat farkına dayalı bir olayı anlattım.

Pardon komşum o zaman. Ben şu mesajından böyle bir anlam çıkardım oysa ki...

(27/08/2015, Saat: 01:54)yigitemre komşumuz demiş ki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi fiyat politikaları birşey diyemem fakat Simpson Chubby 2'nin 600TL olduğu düşünülünce tabi düşündürdü fiyat beni.

Sonra şu yorum da benim sizi yanlış anlamış olma durumumu biraz daha kuvvetlendirdi ,

(27/08/2015, Saat: 01:54)yigitemre komşumuz demiş ki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben şahsen 600TL verip Simpson GELTIR Edition isminde bir fırçaya sahip olmak isterim Tipsoft'a nazaran

Ben yanlış anlamışım , kusura bakmayın...

(27/08/2015, Saat: 01:54)yigitemre komşumuz demiş ki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca böyle bir foruma Simpson yakışır dedim, modelde belirtmedim üstelik (Simpson demişken Simpson sadece isim. Bu Saville Row'da olur başka bir "marka"da).  

Bravo. Hakikaten bu forum ve bu forum ahalisi en iyisini hak ediyor. Bu noktada hem fikirim.

Tabi bu iyi temenninizin öncesinde yazdığınız şu yorumunuz bu fikri niyeyse hiç yansıtmıyor gibi geldi ama , tekrardan kusura bakmayın. Ben sizi çok yanlış anlamışım.

(27/08/2015, Saat: 01:54)yigitemre komşumuz demiş ki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tipsoft dışında herhangi bir porsuk/sentetik fırçaya varım bende.  

Burada herhangi bir porsuk fırça derken , muhtemelen siz  Kent , Plisson gibi üst kalite fırçaları kastetmiştiniz. Ucuz Çin işi fırçalar veya ne idüğü belirsiz markalar değildi tabi ki kastettiğiniz.  

Bu yanlış anlaşılma için de özür diliyorum.

(27/08/2015, Saat: 01:54)yigitemre komşumuz demiş ki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Simpson üretim hattına sokar sokmaz isteğimizi o ap ayrı konu. Fiyatı ne olur o da ayrı konu. Ama açık olmak gerekirse benim içime sinmez Tipsoft fırça bir Tipsoft sahibi olarak ki ilk alanlardan biri sayılabilirim (Bildiğim kadar daha custom handle yapılmıyordu o zamanlar). Niye sinmez derseniz bana fırça iddia edildiği kadar kaliteli gelmiyor. Ha belki benim beklentim çok yüksekti ondan bana öyle geliyor yada benim fırçamda bir sorun var o da ayrı konu ama bir işe girişilecekse herkesin fikri ve içine sinmesi önemli.

Vallahi açıkçası Tipsoft fırçanızı beğenmemenize ve bu markaya gıcık olmanıza saygı duyuyorum ancak herkesi mutlu edebilmek inanın çok zor. Mesela Tipsoft sizi mutlu edemediğine göre , Simpson ' ın da mutlu edemediği insanlar vardır. Chubby 2 Super alıp yüzünü yaktığı için şikayet eden arkadaşlar da var forumda. Dolayısıyla yüzde yüz herkesi mutlu edebilecek bir seçenek ancak sanırım cennette mümkün olabilecek. Cennette yapacağımız tıraş fırçası organizasyonunda optimum mutluluk sağlanacağından eminim. Umarım 30 katılımcı çıkar orada...

Gerçi o etkinliğe de muhtemelen ben katılamayacağım Smile

(25/08/2015, Saat: 19:10)yigitemre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca "Bu fiyatlara alamazsınız o zaman niye fikir belirtiyorsunuz?"  gibi bir tutum içindesiniz gibi olmuş son iki cümleniz yada ben öyle anlamışım. Yanlış anlaşılabilir başka okuyan kişiler tarafından.

Bu sefer de siz beni yanlış anlamışsınız komşum. Benim demek istediğim bu forumda 10.000 TL ya fırça satın alıp kullanabilecek arkadaş da var , 100 TL ya fırça satın alabilecek arkadaşımız da var , bütçesi 50 tl yı geçmeyecek öğrenci arkadaşlarımız da var. Bu üç örneğin üçünden de insan tanıyorum. Sadece forumdan değil , reelde de tanıştım. Dolayısıyla ortalamayı tutturabilmek adına fiyatların da ortalama bir seviyede olması lazım ki , katılımcı sayısı artsın. Kaç kişi 1000  TL verip böyle bir etkinliğe katılabilecek yorumumun açılımı budur. Bunu yanlış anlayan da sizin dışınızda kimse olmadı. Bu konuda müsterih olabilirsiniz.

Netice olarak tekrar belirtiyorum ki Tipsoft olmazsa olmaz değil benim için ancak Tipsoft yerine seçilecek marka benim için önemli. Lakin yine de forum fırçası olacağı için alır kenara koyarız. Orası ayrı konu...
(27/08/2015, Saat: 20:27)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi açıkçası Tipsoft fırçanızı beğenmemenize ve bu markaya gıcık olmanıza saygı duyuyorum ancak herkesi mutlu edebilmek inanın çok zor. Mesela Tipsoft sizi mutlu edemediğine göre , Simpson ' ın da mutlu edemediği insanlar vardır. Chubby 2 Super alıp yüzünü yaktığı için şikayet eden arkadaşlar da var forumda. Dolayısıyla yüzde yüz herkesi mutlu edebilecek bir seçenek ancak sanırım cennette mümkün olabilecek. Cennette yapacağımız tıraş fırçası organizasyonunda optimum mutluluk sağlanacağından eminim. Umarım 30 katılımcı çıkar orada...

Üstadım ben farkında değildim fırçaya gıcık olduğumu sağ olun anlamama yardımcı olduğunuz için. Gerçi Onur Bey ile konuştuk ne kadar gıcık olduğumu fırçaya, meramımı anlattım kendisine, yanıt bekliyorum şuan.

Diğer bir konu "mutlu etme" meselesi. Dediğiniz gibi herkes aynı fırçadan memnun olacak diye bir kaide yok. Burada kimsenin çıkıp "Bu fırçayı yapmayacaksınız, yaptırmam." dediğide yok. Ben bir Tipsoft sahibi olarak, Tipsoft'u aktif olarak kullanan biri olarak Tipsoft LE almam dedim . Tipsoft'a "kötü"de demedim. İddia edildiğin kadar iyi gelmiyor dedim. Benim aldığım zaman HMW 120TL civarındaydı. F/P olarak elimdeki en iyi fırça belkide ama iddia edildiği kadar iyi gelmemesi fırçaya kötü dediğim, gıcık olduğum manasına gelmez. Nüans nedir siz benden daha iyi bilirsiniz bir büyüğüm olarak. Sizin kendi fikrinizi belirttiğiniz kadar bende kendi fikrimi belirttim sadece olay o.

(27/08/2015, Saat: 20:27)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sefer de siz beni yanlış anlamışsınız komşum. Benim demek istediğim bu forumda 10.000 TL ya fırça satın alıp kullanabilecek arkadaş da var , 100 TL ya fırça satın alabilecek arkadaşımız da var , bütçesi 50 tl yı geçmeyecek öğrenci arkadaşlarımız da var. Bu üç örneğin üçünden de insan tanıyorum. Sadece forumdan değil , reelde de tanıştım. Dolayısıyla ortalamayı tutturabilmek adına fiyatların da ortalama bir seviyede olması lazım ki , katılımcı sayısı artsın. Kaç kişi 1000 TL verip böyle bir etkinliğe katılabilecek yorumumun açılımı budur.

Vallahi bir öğrenci olarak öğrenciler tutup Custom fırça almasınlar. (Düşük bütçelerine nazaran söylüyorum) Mühendisse gitsin Calculus kitabı alsın, kendi alanları neyse onunla alakası olan kitap alsın. Tüm kitapları alan varsa gitsinler bir dil kitabı yada roman alsınlar ama ne olur tutup bir Custom fırçaya para vermesinler bütçeleri o kadar düşükse. Yazık olur çünkü ellerindeki paraya.

(27/08/2015, Saat: 20:27)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu yanlış anlayan da sizin dışınızda kimse olmadı. Bu konuda müsterih olabilirsiniz.

Ayrıca benim içimi okuyabildiğiniz gibi (yine ve yeniden) forumdaki diğer 2196 arkadaşın içini de okuyabildiğiniz için tebrik ediyorum. 1998 yılından beri internet kullanan biri olarak ben buradaki kadar homojen bir oluşum görmedim eğer iddia ettiğiniz gibi benim dışımda yanlış anlayan olmadıysa. (Benim ne kadar yanlış anladığımda tartışılır.)

Bu konuya fırça almak dışında konunun okunabirlirliği artması amacı ile daha yorum yapmıycam. Forumdaki arkadaşlar belirler ne almak istediklerini, marka model fiyat belli olur, alan alır almayan almaz.

Saygılarımla,
Bence bu etkinlikte amaç forum olarak hareket edip sınırlı sayıda ve anlamı olan bir fırçayı paylaşmak bu yüzden de önemli olan katılımcı sayısının çok olması. Maddi sebeplerden ötürü bu istediğimiz sayıya ulaşmak için fırçanın fiyatının düşük olması taraftarıyım. Best veya super olacağına finest olsun bizim olsun diye düşünüyorum.

Düğüm 28mm HMW olsun sapı da Cocobolo olsun şöyle özel olsun böyle özel olsun diyip fiyatı yukarı çekmektense fiyat performansı yüksek ve kimseyi maddi açıdan rahatsız etmeyecek bir düğüm seçip bunu da zeytin ağacı gibi hem fiyatı uygun hem görsel açıdan harika (bence) hem de ülkemizi dolayısıyla forumu temsil eden bir ağaçla tamamlarsak herkes için en iyisi olacağını düşünüyorum.

Yüksek fiyat verebilecek, verebilse bile bunu bir fırçaya vermek isteyen kişi sayısı belli. Fırça fiyatını yükseltip organizasyonu bu kişilerin arasında çevirmek Geltir 2015 isimli bir fırçaya ters olur gibime geliyor. Bundan önce forumda lafı geçmeden isteyenler Özel mesaj veya telefon yoluyla konuşup küçük gruplar halinde özel yapım fırça yaptırdı yüksek fiyat ve özel fırça isteyenler yine bu şekilde küçük gruplar halinde toplaşabilirler.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

@Straht kaptana sonuna kadar katılıyorum, neden katılım 20 değil de 40-50 olmasın, fırçanın hesaplı olması kalitesiz olması anlamına gelmez.

LG-D802TR cihazımdan gönderildi
Peki şöyle bir şey desem arkadaşlar, ankete şu ana kadar 19 kişi katıldı. Sanırım sayı potansiyelimiz hakkında bir fikir oluşturur sizin için.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(28/08/2015, Saat: 09:31)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki şöyle bir şey desem arkadaşlar, ankete şu ana kadar 19 kişi katıldı. Sanırım sayı potansiyelimiz hakkında bir fikir oluşturur sizin için.

@cihankeskin: Faena nın ilk anketine kaç kişi katılmıştı hatırlıyor musunuz?

Zaten daha önce şahsi kanaatimi belirtmiştim, birkaç üye hariç faena daki heyecanı bulamadığımı ifade etmiştim. Açıkcası 19 kişi ile başarılı bir organizasyon şansımızı düşük buluyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo YENİ BİR TIRAŞ FIRÇASI İSTERÜZ!! izterd 9 2,414 29/02/2024, Saat: 17:49
Son Yorum: exselans
  Sorunsuz Tiraş temali canli yayin dikdik_s 2 1,726 12/06/2022, Saat: 15:46
Son Yorum: new38
  beyfendi.org TERRE tıraş sabunu hediye ediyor. sohayli 0 1,808 16/09/2021, Saat: 14:49
Son Yorum: sohayli
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,959 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,175 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 174,260 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  TIRAŞ ALETİ KUTUSU ETKİNLİĞİ sohayli 0 1,577 01/05/2021, Saat: 16:48
Son Yorum: sohayli
  Geltir 34 Soner 30 15,147 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,556 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,647 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: