Stirling
Şans diyelim üstadım o zaman Smile
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
En son ne aldınızda zamanında paylasmıstım sanırım hazır konusu olmusken buraya da ekleyeyim. Sterling cok kaliteli baba sabundur komsular.
2ir9nxs.jpg
Electric Sheep sample'ı ile 7. traşı geride bıraktık, en az bu kadar daha gideri var. Arkadaşlarınki kadar detaylı inceleme olmasa da ufak bir bilgi vereyim.
El. Sheep koyun yağı ile (sadece lanolin değil tallow kısmı da koyundan) yapılan nadir sabunlardan biri. Nemlendirmesi ile ünlü. Beni bu özelliğinden çok ismi cezbetti (kitabı tavsiye ederim )
Kokusu bir nevi limon otu (sitronella) kokusu. Doğal sinek kovucu olarak kullanılan bir yağ imiş. Çok çekici gelmedi ama rahatsız da etmedi.
Köpürmesi biraz vakit alıyor ama karşılığını fazlasıyla veriyor. Krem peynir kıvamında bir köpüğü var.
Kuru cildi olan arkadaşlara bu sabunu veya kardeşi pine sheep'i şiddetle tavsiye ederim. Yağlı cildiniz varsa bu mevsimde biraz fazla gelebilir.
Köpük yoğun olunca bana da sabah eğlencesi çıktı. Tasta kalma rekoru 15-20 saniye civarı şu an, daha da geliştirebileceğimi düşünüyorumSmile

s2ceax.jpg
(16/05/2017, Saat: 08:45)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpük yoğun olunca bana da sabah eğlencesi çıktı. Tasta kalma rekoru 15-20 saniye civarı şu an, daha da geliştirebileceğimi düşünüyorumSmile

s2ceax.jpg

Aman hocam, rekor için da vinci'yi feda etmeyin Smile
(15/05/2017, Saat: 23:41)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Electric Sheep sample'ı ile 7. traşı geride bıraktık, en az bu kadar daha gideri var.

Bilgilendirme için teşekkürler komşum. Stirling numuneleri büyükmüş demek ki, Maggard Razors numuneleri bu kadar gitmiyor.
(16/05/2017, Saat: 11:01)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkürler komşum. Stirling numuneleri büyükmüş demek ki, Maggard Razors numuneleri bu kadar gitmiyor.

Doğrudur üstad, numune dediği neredeyse 30 gr sabun, haslinger'in kalıbının yarısı kadar. İdareli kullanılırsa 2 haftadan çok daha uzun çıkarır.

Bu arada fırça altındaki havludan 5 cm filan yukarıda sadece, risk yok kısacası Smile
@posicor üstad, bende onlarca sabun var, çoğu da artisan, ancak hiç birisini test ederken sizin yaptığınız gibi "çiğköfte & tavan" testi tapmak aklıma gelmemişti. Ayakta alkışlıyorum üstadım Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Bence ip var

Big GrinDD

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Stirling Soap – Texas on Fire İncelemesi ArdıçKatranı 9 6,646 21/08/2017, Saat: 18:34
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: