Eylül Teması - Speicktember ve SEptember!
gem mmoc+ptfe(5)
arko
fs silvertip
aqua velva

3 perde sorunsuz.
bayram tatilinde kartuşa döneceğim mecburen dolayısıyla sanırım benim de son SEptember tıraşım oldu..
Ben de Izmire donus icin SEptember ve Speicktember'a ara verdim. Bugun son bir tiras oldum Speick ile. Pre WW2 Tech de guzelmis. Seviyorum bu Techleri, favori aletlerimden oldu acikcasi. Uzun bir aradan sonra ilk defa astra platinum ile tiras oldum. Kullan at olarak is gorebilir diye dusunuyorum. Acele ciktigimdan resim yok.

Gillette PreWW2 Fat Handle Tech
Astra Platinum
Plisson
Speick Stick
Speick AS

Iki perde, yumusacik bir cilt. Belki biraz daha iyi nemlendirilebilirdi, ama bu ay boyle artik.
mwd283.jpg

Nihayet yeni usturalarımdan A.Bıyıklı ile tıraş olabildim. Şu kadarını söylüyorum iyi ki Coolcut' ım bozulmuş Big Grin. Her işte bir hayır vardır derler ya bu işte güzel bir örnek. Bizim jiletli usturaların üstüne bir daha ustura arayışına girmeme gerek olduğunu sanmıyorum. Usturanın ince yapısı sebebiyle çok daha iyi kavrayabiliyorum. Yine etli olmaması sayesinde daha düşük açıyla (5 derece gibi, sıfıra yakın) çok takılmadan her türlü manevrayı çok rahat yapabildim. Kısa çekişler inanılmaz kolay, bir ileri bir geri parlatma gibi hareketler son derece rahat. Ustura sol elimde de daha rahattı. Hafif olması sebebiyle daha kontrollüydü, takıldığı esnada dalma eğiliminde olmadı hiç bir zaman. Personna bıçakla beraber muhteşem bir konforda iki perde de son derece yakın bir tıraş oldum. Harikaydı.

Yüklemesi zor evet ama ona da çoktan alıştım. Berber gibi saniyesinde bıçağı önce ikiye kırıp ardından uçlarını kırabildim. Usturaya ilk defa bıçak taktığım için tam oturtmadan şöyle bir kaç kez sokup çıkardım, daha rahat yerine oturdu.

Bundan iyisi şamdak ayısı Big Grin
Haydi hayırlı tıraşlar...
TI Le Dandy
Commodore X3
Speick Kase
TOBS Bay Rum AS

(Buraya Foto Gelecek.... Umarım...)

Speick'le aramız bir garip bizim koku açısından. Koruyuculuk, kayganlık bana iyi geliyor ama kokusuna hala karar veremedim. Bir gün seviyorum, bir gün bu ne ya böyle diyorum, öbür gün yorum yapmıyorum nötr takılıyoruz. Her ne kadar konuya ilk postum olsa da gizli gizli S(E)peicktember yapıyorum ben de başladığından beri.

Le Dandy'e gelirsek, yaklaşık 1 aydır kendisine elimi sürmüyordum. Bugün vakit bulunca bir oynaşalım dedim de elimi ağrıttı. Big Grin WTG + Money Pass yaparak gayet her zamanki standart tıraşımı oldum. (BBS nasip olur umarım bir gün.) Keza Commodore abimize de "Seni sırf Le Dandy ile kullanıcam." dediğim için hürmetten onunla da özlem giderdik. Her ne kadar Duke daha çok tutulsa da seviyorum ben "küçük enişteyi". Şimdilik naçizane görüşlerim bunlar. Herkese iyi bayramlar ve iyi tıraşlar diliyorum.

(Chinaski üstadım, bakarsınız buralara diye yazıyorum, sözümü unutmadım. Big Grin En yakın zamanda halledicem.)
@OnLyTNT komşum nedense ben de Ali Bıyıklı usturalara hiç ısınamadım, hem jilet yüklemek sorun oluyor hatta bazı usturalarda tam oturmadığı oluyor hem de çok hafif ve ince olduğu için tutuşu çok doğal gelmiyor. Gerçi ben hep çelik ustura kullandığımdan ötürü bana tüm jiletli usturalar biraz yabanıl geliyor Smile

@yigitemre daha sık kullanmalısın ki elin daha çabuk alışsın istediğin sinek kaydı tıraşları yakalayabilesin. Çok ara verirsen soğuyabilirsin usturadan. Diğer şey için ise aceleye mahal yok rahat ol.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(19/09/2015, Saat: 19:15)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @OnLyTNT komşum nedense ben de Ali Bıyıklı usturalara hiç ısınamadım, hem jilet yüklemek sorun oluyor hatta bazı usturalarda tam oturmadığı oluyor hem de çok hafif ve ince olduğu için tutuşu çok doğal gelmiyor. Gerçi ben hep çelik ustura kullandığımdan ötürü bana tüm jiletli usturalar biraz yabanıl geliyor Smile

@yigitemre daha sık kullanmalısın ki elin daha çabuk alışsın istediğin sinek kaydı tıraşları yakalayabilesin. Çok ara verirsen soğuyabilirsin usturadan. Diğer şey için ise aceleye mahal yok rahat ol.

Mod'un seyir defteri;
Coocut kullandıktan sonra bu yorum Chinaski'ye tekrar hatırlatılacak

''yabanıl'' kelimesini kullanmış iki yerli edebiyatçıdan (tercihen serveti fünun) cümle istenecek ayrıca kendisi de iki cümle içinde kullanacak.
(19/09/2015, Saat: 19:15)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @OnLyTNT komşum nedense ben de Ali Bıyıklı usturalara hiç ısınamadım, hem jilet yüklemek sorun oluyor hatta bazı usturalarda tam oturmadığı oluyor hem de çok hafif ve ince olduğu için tutuşu çok doğal gelmiyor. Gerçi ben hep çelik ustura kullandığımdan ötürü bana tüm jiletli usturalar biraz yabanıl geliyor Smile

Üstadım soğumam ben çelik usturadan o kesin. "Beni en çok çeken şey usturanın kıl keserken çıkardığı ses... Anlayamazsınız!" Şişko Yiğit, 2015

(19/09/2015, Saat: 20:07)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mod'un seyir defteri;
Coocut kullandıktan sonra bu yorum Chinaski'ye tekrar hatırlatılacak

''yabanıl'' kelimesini kullanmış iki yerli edebiyatçıdan (tercihen serveti fünun) cümle istenecek ayrıca kendisi de iki cümle içinde kullanacak.

Üstadım "yabanıl" aslında oyun çevirilerinde de olur. Mesela barbar karakter vardır "yabanıl" diye çeviririz... (Chinaski üstada teşekkürler bu arada bu güzel kelime için.)
@yigitemre kardeşim ben de zamanında çok oynadım frp(masaüstü) ve ya rpg(pc), onun dışında okuduğum onlarca seri fantastik-kurgu vardır. Yabanıl kelimesi ordan aklıma kazınmış Smile

Kelimeyi ileriki yorumlarımda ve incelemelerimde kullanacağım @ihtilaf üstat Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Almanya'da Augsburg'ta bi markette görüp de evde çok ürün var diye almadığım Speick, kafama tüküriym. Biraz da kadın korkusu  Angel
(19/09/2015, Saat: 20:20)yigitemre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım soğumam ben çelik usturadan o kesin. "Beni en çok çeken şey usturanın kıl keserken çıkardığı ses... Anlayamazsınız!" Şişko Yiğit, 2015

Üstadım "yabanıl" aslında oyun çevirilerinde de olur. Mesela barbar karakter vardır "yabanıl" diye çeviririz... (Chinaski üstada teşekkürler bu arada bu güzel kelime için.)

(19/09/2015, Saat: 20:30)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @yigitemre kardeşim ben de zamanında çok oynadım frp(masaüstü) ve ya rpg(pc), onun dışında okuduğum onlarca seri fantastik-kurgu vardır. Yabanıl kelimesi ordan aklıma kazınmış Smile

Kelimeyi ileriki yorumlarımda ve incelemelerimde kullanacağım @ihtilaf üstat Smile

Aydınlandım teşekkür ederim Angel
Bizim zamanımızda internet yoktu commodore 64 ve TV de He-man oynardı Angel

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekim Ayı Teması : TABACtober - OCtober broraso 63 16,544 03/11/2020, Saat: 16:04
Son Yorum: broraso
  Eylül 2020 Teması - SEptember, Speicktember korgunv 54 18,050 08/10/2020, Saat: 11:35
Son Yorum: İsmetaltan
  İstanbul Buluşması - 14 Eylül Cevahir AVM Soner 25 8,767 19/02/2020, Saat: 22:17
Son Yorum: mustbe
Information 25 Eylül 2019 Çarşamba Ankara Buluşması - Fırçalara Kavuşuyoruz DelikanliTiras 43 17,311 26/09/2019, Saat: 20:30
Son Yorum: NeroAquila
  Mayıs Teması - Maggio Italiana (İtalyan sabunları ayı) ckeskin 57 33,694 26/11/2017, Saat: 18:24
Son Yorum: marek
  Yerli Malı Haftası (12-18 Aralık) Teması umutatakul 23 14,698 19/12/2016, Saat: 01:52
Son Yorum: umutatakul
  Eylül 2016 Teması - SEptember, Speicktember onurcakmak 49 27,204 30/09/2016, Saat: 23:30
Son Yorum: Saltuk
  Temmuz Teması - Shave Like a Sir ckeskin 22 13,533 01/08/2016, Saat: 01:45
Son Yorum: Aersin
  Ramazan (6 Haziran - 5 Temmuz) Teması - Ekonomik Tıraş ckeskin 54 30,946 07/07/2016, Saat: 14:19
Son Yorum: ckeskin
  Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril ckeskin 122 79,962 30/04/2016, Saat: 20:12
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: