Eylül Teması - Speicktember ve SEptember!
Dün geceki tıraşımı buraya da koyayım madem.

2d8hsbb.jpg

Dün gece bir iki cümle sarf etmeye vaktim olmadı. Bir şeyler yazayım. Speick Active kase sabun forumda çok beğenilmemiş ama ben şahsen beğeniyorum. İyi bir yükleme ile çok güzel krema gibi dolgun bir köpük elde ettim. Tıraş sonrası nemlendirmesi gayet iyi, güzel sabun vesselam. Yine tıraş sonrası ürünlerin kokusu pek öne çıkmıyor ama yatıştırma etkileri yeterli. Boyunda biraz tahriş olmuştu rahatlattı gerçekten. Genel olarak Specik ailesinin kokularını seviyorsanız sadece Speick ile bir ömür gider aslında.

Haftasonu bütün domuzcukları toplayıp siyah kılları ayıkladım. Özellikle Omega 10029 bu işlemden sonra muazzam oldu, tıraşta da bunun etkisi çok hissettim.

SE bıçaktan daha önce bahsettiğim gibi memnun değilim. Bıçak olarak GEM PTFE kullandım, çok kaba bir bıçak. Kesmiyor diyeceğim kesiyor aslında ama boyunda çok başarısız. Ecnebi forumlarda bıçağı kayışlamanın faydası olacağından bahsedilmiş, bir de böyle deneyeceğim bakalım.

Bütün SE bıçaklar benzer karakterde mi acaba? Onur hocam siz bıçak olarak ne kullanıyorsunuz? Tavsiyesi olan var mı?
Haydi hayırlı tıraşlar...
Ben de Eylül ayının ilk tıraşını hem Speicktember hem de SEptember olarak oldum.

2wmdxnb.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben de sizin gibi PTFE'yi kullaniyorum @onlytnt hocam. Single Edge bıçaklar konusunda @cihankeskin beyin bir kaşılaştırma tablosu vardi sanirim. PTFE iki veya üçüncü tıraşta konforu artarken keskinlikten azalma yavastan hissedilir oluyor. sabah tıraşı üstunden 12+ saat gecmesine ragmen verdigi cok yakin tıraş nedeniyle sakal uçlari yeni yeni cikiyor sanki 2-3 saat once olmuscasina. O nedenle bu ay özellikle ürünlerimizi iyi taniyarak optimumu bulacagimiza inaniyorum. Wink
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(02/09/2015, Saat: 19:51)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de sizin gibi PTFEki kullaniyorum @onlytnt hocam. @cihankeskin beyin bir kaşılaştırma tablosu vardi sanirim Single Edge bıçaklar konusunda. PTFE iki veya üçüncü tıraşta konforu artarken keskinlikten azalma yavastan hissedilir oluyor. sabah tıraşı üstunden 12+ saat gecmesine ragmen verdigi cok yakin tıraş nedeniyle sakal uçlari yeni yeni cikiyor sanki 2-3 saat once olmuscasina. O nedenle bu ay özellikle ürünlerimizi iyi taniyarak optimumu bulacagimiza inaniyorum. Wink

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet hocam doğru söylüyorsunuz. İnceleme yapmıştım: http://www.geltir.com/thread-5783.html Bunlara ek olarak 5. Jilet Blue Star Geldi yeni. Bir ara onu da incelemeye ekleyeceğim.
61f0d104351703fa558c221549098547.jpg
"3 Eylül"
Güzel bir güne keyifli tıraş ile başlamanın mutluluğunun fotoğrafı.

Vulfix Super
Tennis 6 solingen
EJ kasesi icinde Mike Natural Pine & Cedarwood
Speick Aftershave.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
mcyj2u.jpg

Pre shave oil
Arko sensitive
Fs pur tech
Gem contour2+ptfe(4)
Aqua velva

Sihhatler olsun
GEM Blue Star Jilet hiç de fena değil tıraş konusunda ama diğer SE jiletlere göre çok daha hızlı korozyona uğradığını düşünüyorum. Bir günde bile gözle görülür korozyon oldu. Bakalım 3. tıraşa kadar ne hale gelecek.

2zt9fki.jpg

Truefitt & Hill No.10 Cleansing Scrub
Speick Tıraş Kremi
Shavemac Custom "Badger Whiskerer" Fırça
GEM MMOC SE Tıraş Aleti
GEM Blue Star SE Jilet (2)
Speick Tıraş Sonrası Losyonu
5e00ee328d595086ae6f10155d211453.jpg

Dun gecenin tirasi, ustura cene altina ufak bir cizik atinca yarim kaldi eylulun ilk tirasi. Bugun tekrar ayni ekiple sahaya cikacagiz.

Speick losyonun iyilestirme ozelligi muhtesem!
@onur98 üstadın isteği üzerine SEptember tıraşımı bu başlıkta da paylaşıyorum. Yakında sürpriz paylaşımlarım da olacak Smile Herkese sıhhatler olsun.

58867c0b3ca29a40f028b7a6ab31626a.jpg
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
SEmptember, Speicktember devam...

seovfd.jpg

Bu sefer sabunu kullandım. İlk defa kullanıyorum sabunu. Direk yükleme yapıp, yüzde köpürttüm. Pek başarılı olamadım, düzgün yükleyemedim. Yine de iki perdelik köpük yapıp WTG, XTG yaptım. Bıçak olarak Rapirsa Swedish seçtim. Çok konforlu ve keskin geldi, usturaya son derece uygun bir bıçak.

Tıraşımın sonunda üzücü bir şekilde usturamın pim yerindeki plastik halka çıktı. Langır lungur oldu. Bunu tamir etmenin veya  ettirmenin bir yolu var mı acaba?

Bu arada sabun Onur98 üstadımın hediyesiydi, kendisine tekrar bu vesile ile teşekkür ediyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekim Ayı Teması : TABACtober - OCtober broraso 63 15,878 03/11/2020, Saat: 16:04
Son Yorum: broraso
  Eylül 2020 Teması - SEptember, Speicktember korgunv 54 17,617 08/10/2020, Saat: 11:35
Son Yorum: İsmetaltan
  İstanbul Buluşması - 14 Eylül Cevahir AVM Soner 25 8,596 19/02/2020, Saat: 22:17
Son Yorum: mustbe
Information 25 Eylül 2019 Çarşamba Ankara Buluşması - Fırçalara Kavuşuyoruz DelikanliTiras 43 16,982 26/09/2019, Saat: 20:30
Son Yorum: NeroAquila
  Mayıs Teması - Maggio Italiana (İtalyan sabunları ayı) ckeskin 57 33,013 26/11/2017, Saat: 18:24
Son Yorum: marek
  Yerli Malı Haftası (12-18 Aralık) Teması umutatakul 23 14,492 19/12/2016, Saat: 01:52
Son Yorum: umutatakul
  Eylül 2016 Teması - SEptember, Speicktember onurcakmak 49 26,838 30/09/2016, Saat: 23:30
Son Yorum: Saltuk
  Temmuz Teması - Shave Like a Sir ckeskin 22 13,477 01/08/2016, Saat: 01:45
Son Yorum: Aersin
  Ramazan (6 Haziran - 5 Temmuz) Teması - Ekonomik Tıraş ckeskin 54 30,344 07/07/2016, Saat: 14:19
Son Yorum: ckeskin
  Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril ckeskin 122 79,068 30/04/2016, Saat: 20:12
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: