Eylül Teması - Speicktember ve SEptember!
f49c4872044a635d4aea0ddd883895de.jpg

Midnight shave! Dune gore sorunsuz, cok rahat bir tiras oldu. Stick kullanmakla benim sikintim sanirim, usturada sabun kalintilari oluyor kopurmemis usturayi yikarken yapisiyor uc kisma. Kaba bassam mi diye dusunmuyor degilim. Dune gore en buyuk arti plissondu. Plisson ile su/urun oranini ayarlayamadigim urun yok simdiye kadar. Dun Duke ile o konuda da zorlandim sanirim. Plisson buyuk rahatlik.

Herkese sihhatler olsun.
00eb89e5f068ecee2fa0dcf45f7d592b.jpg

"4 €ylül"

Simpson commodore X1 Best
Speick Stick
GEM PTFE
Barbon Aftershave

Hafif ilik bir duş sonrasi yuze uyguladigim kopugu suda duş sirasinda ilik suda beklettigim Simpson X1 ile kopurtmeye basladim. Kullandigim Simpson Best ler arasinda en vasat batch bu garibe dusmus. Hani Vulfix icin sadece adi super badger diyorsam buna da ayni sekilde lafta best denilebilir. Buna gore kiyaslarsam Vulfix daha yumusak gercekten Super adini hakebilir ancak silvertip gibi yumusakligin yanindan gecemez.

Köpük icin ilk perdede genel kanaatim "yeterli" iken ikinci perde "idare eder" durumda. Kopuk ikinci perdeye hafif inceliyor ama performans( kayganlik ve koruma ) goruntusune bakaraktan tahmin ettigimden daha iyi durumda iş cikardi.

Yine iki perde + rötüş ile GEM PTFE kullanarak tirasi tamamladim. Bicak gercekten yeterli keskinlikte. Takilmadan akiyor. SE aletler temiz tiras vermek icin biraz kas hafizasi istiyor. Yani alete elinizin bor muddet alismasi lazim.

Tirasi bugun mentol temali Barbon After shave ile bitirdim. Mentolu proraso aftershave kadar guclu degil. Ancak avcuma alip yuzume surdugumde elime şap surmuscesine yuzumde parmaklarimin kaymasini engelledi. Dedimki herhalde cok iyi nemlendirecek. Emilimi kolay oldu. Ancak o nemlendirme verimi tavan yapmadi. Ayrica kokuda kalicilik hic yok. Yüzume aftershave surmemisim hissi var.

bugunluk bu kadar. Herkese simdiden keyifli tiraslar.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
GEM Blue Star'ın performansı tatmin edici olsa da bugüne kadar kullandığım jiletler arasında en hızlı korozyona uğrayan jilet olduğunu da belirtmeliyim. Maalesef bu nedenden dolayı çıkarabileceğinden daha az tıraş için kullanılabiliyor. Pek tavsiye edemeyeceğim.

240yfbd.jpg

Truefitt & Hill No.10 Cleansing Scrub
Speick Tıraş Kremi
Shavemac Custom "Badger Whiskerer" Fırça
GEM MMOC SE Tıraş Aleti
GEM Blue Star SE Jilet (3)
Speick Tıraş Sonrası Losyonu
https://instagram.com/buyukkotukurt/
ilm3ok.jpg

Yag
Arko sabun
Niva
Gem contour2+ptfe(5)
Sap
Aqua velva
3 perde haftanin son tirasi

Sihhatler olsun
Hem SEptember hem de Speicktember. Zorlu ve biraz tahrişli oldu ama sonucu çok güzel oldu.

2ce921602cc7f1c46d7a3c16be3d2709.jpg
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(04/09/2015, Saat: 18:43)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem SEptember hem de Speicktember. Zorlu ve biraz tahrişli oldu ama sonucu çok güzel oldu.

2ce921602cc7f1c46d7a3c16be3d2709.jpg

Sihhatler olsun, kamisori ile ilk tiras mi?
(04/09/2015, Saat: 19:47)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sihhatler olsun, kamisori ile ilk tiras mi?

Evet hocam ilk tıraşım.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bi fransız, bi alman, bi de japon buluşmuş. Bi foto da benden Smile

2gwe621.jpg
(04/09/2015, Saat: 20:07)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet hocam ilk tıraşım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Feather Pro'yu da göz önüne alırsak zor ve tahrişli olması çok normal. Feather Pro Guard'da edinin derim. Bir de şevkiniz kırılmasın, el alışkanlığı oturunca temiz ve rahat tıraş veriyor. Smile
(04/09/2015, Saat: 21:03)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather Pro'yu da göz önüne alırsak zor ve tahrişli olması çok normal. Feather Pro Guard'da edinin derim. Bir de şevkiniz kırılmasın, el alışkanlığı oturunca temiz ve rahat tıraş veriyor. Smile

@zanshin komşumdan aleti yeni aldım, henüz jilet çeşitlerim yok, ama almayı pek planlamıyorum açıkçası. DE'ler varken jiletli ustura bana pek mantıklı gelmiyor, usturaya geçeceksem çelik usturaya geçerim. Zaten bu konuda hala araştırmalarım devam ediyor.

Bu aleti sadece DE sonrası son rotüşları yapmak için aldım. Jiletli ustura ile tıraş beni her türlü tahriş eder, çünkü çene bölgemde sakallarım sert, yatık ve çenemden kulağıma yukarıya doğru çıkıyor, bu da ister istemez tıraş açısı oluşturmada sıkıntı çıkarıyor. Usturalarda aletin oluşturduğu baskı jiletin altında kalınca dengesizlik yapıyor, DE lerde ise tum baskı jilet üzerinde oluştuğu için jiletin kendi ağırlığıyla dahi tahrişsiz güzel tıraş ediyor. Bugün zaten en çok uğraşı bu çene kemiği bölgemde verdim, birkaç kez tekrar yapmama rağmen DE kadar sakalımı almadı. Değişik bir sakal yapım var malesef, yanağımın ortasından başlayıp boynuma kadar sakallarım kulağıma doğru çıkıyor ve çok yatık Sad

Sonuçta arasıra bu güzel aletle tümden tıraş olmayı elbette isteyeceğim. Dolayısıyla Pro guard zaten alışveriş listemde olan bir jilet, bana en uygunu o görünüyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekim Ayı Teması : TABACtober - OCtober broraso 63 16,504 03/11/2020, Saat: 16:04
Son Yorum: broraso
  Eylül 2020 Teması - SEptember, Speicktember korgunv 54 18,037 08/10/2020, Saat: 11:35
Son Yorum: İsmetaltan
  İstanbul Buluşması - 14 Eylül Cevahir AVM Soner 25 8,759 19/02/2020, Saat: 22:17
Son Yorum: mustbe
Information 25 Eylül 2019 Çarşamba Ankara Buluşması - Fırçalara Kavuşuyoruz DelikanliTiras 43 17,294 26/09/2019, Saat: 20:30
Son Yorum: NeroAquila
  Mayıs Teması - Maggio Italiana (İtalyan sabunları ayı) ckeskin 57 33,611 26/11/2017, Saat: 18:24
Son Yorum: marek
  Yerli Malı Haftası (12-18 Aralık) Teması umutatakul 23 14,689 19/12/2016, Saat: 01:52
Son Yorum: umutatakul
  Eylül 2016 Teması - SEptember, Speicktember onurcakmak 49 27,179 30/09/2016, Saat: 23:30
Son Yorum: Saltuk
  Temmuz Teması - Shave Like a Sir ckeskin 22 13,526 01/08/2016, Saat: 01:45
Son Yorum: Aersin
  Ramazan (6 Haziran - 5 Temmuz) Teması - Ekonomik Tıraş ckeskin 54 30,923 07/07/2016, Saat: 14:19
Son Yorum: ckeskin
  Nisan Teması - ArtizaNisan , ArtisanApril ckeskin 122 79,927 30/04/2016, Saat: 20:12
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: