Derby extra jilet
Yurtdışına gidip geleninden de kullandim benzer düşüncelere sahiptim ama kullandiktan sonra fark göremedim ben.

Yerli diye çok istedim kullanabilmeyi ama nafile, ne yaptıysam olmadı bu jilet bana yaramadı.
Ambalaj ve imaj herşeydir.
Bluebird reklamımdan sonra epey blue bird aranmıştır.
Derby ve Bluebird yan yana satılsa ve bird 2 kuruş fazla olsa bird daha fazla satar.
Aynı durum bir çok tüketicinin kullandığı sabun ve krem için geçerlidir.
eskiuye3315 Üstadım,
Rapiralar içinde aynı durum geçerliydi galiba,ayrı ambalaj aynı jilet.
Beyazını iyi olarak belledik sanki.Beyazı bir ara beğenmiştim Smile
(07/05/2013, Saat: 12:24)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eskiuye3315 Üstadım,
Rapiralar içinde aynı durum geçerliydi galiba,ayrı ambalaj aynı jilet.
Beyazını iyi olarak belledik sanki.Beyazı bir ara beğenmiştim Smile

Ben daha önce birçok yerde dile getirdim bunu farkları yok rapiraların.
Evet derby çok çekiştiriyor hiç beğenmiyorum.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(06/05/2013, Saat: 02:21)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 ve R41 aldığımda kutu içerisinde gelen bu Derby jilete burun kıvırıp bir köşeye atmıştım.Bu akşam denemek istedim.
Jileti çok beğendim ne bir tahriş ne bir kesik gayet konforlu ve yakın tıraş sağladı şaşırdım kaldım resmen.Keskinlik olarak Perma sharptan bir tık altta fakat permadan daha pürüzsüz.
Tıraş olurken Sanki sakalı yolacakmış gibi bir his veriyor.Tuhaf bir jilet ama kötü anlamda değil Smile Bolzano bile bu kadar keskin gelmedi bana bu farkı görünce iyice merak ettim jileti.
Stok yapabileceğimi düşündüm ,sonra bu konuyu baştan sona okudum çoğu arkadaşlar pek beğenmemiş ve sahtesininde piyasada olduğunu okuyunca stok konusunda geri adım atsamda bir kaç denemeden sonra kesin kararımı vereceğim.

Bu akşam ikinci kez Derby kullandım hislerim aynen geçerlidir Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Kendime yanıt,

Bugün iki günlük sakalımı R41 +Derby ile aldım. Derby'nin Feather ya da bolzano gibi akmadığı aşikar az da olsa mutlaka cekiştiriyor. Ama eskiden olmadığı kadar yakın ve pürüzsüz bir tıraş verdi. (Ön hazırlık olarak kakao yağı ve lonolinle hazırladığım kendi sabunumu kullandım sonra yüzümü yıkayıp TOBS sandalwood'a geçtim) Ancak çok konforlu değildi çene altında bir iki küçük kesik oldu. Bu jiletin körlüğünden mi yoksa R41 in agresifliğinden mi bilemiyorum. Ama geçen gün R41 ve Gilette Silver Blue ile kafamı tıraş ettim. Kesin kan revan içinde kalırım diyordum ama en ufak bir kanama olmadı. Akşam saat altı ve yüzüm hala pürüzsüz tıraşlı. Sanırım derby'ye haksızlık etmişim. R89 gibi kör bir aletle derby gibi kör bir jileti kombine etmek çok mantıklı değildi.

selam ve sevgiler

Martin

(30/08/2012, Saat: 00:53)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: biraz önce wilkinson stick sabun ve yeni açtığım derby jilet ile tıraş oldum. Sonuç:

Feather ile karşılaştırdığımda ilk kullanımda bile resmen sakallarımı yoldu. Feather 3.de bile böyle çekiştirmedi. 3 perde tıraş oldum. gerçi kanama olmadı ama boyun bölgemde hafif tahriş oldu. konforlu bir tıraş olmadığı gibi performans da zayıf. İlk tıraştan sonra çöpe yani kola kutusuna gitti. Elime feather ile nerdeyse hiç sakal gelmiyordu. oysa derby de yer yer sakal uçları elime geliyor. Bu jilet kesinlikle sakalı yumuşak kuzey Avrupalılar için. Neden G.Antepli şirketimiz Türk sakalına uygun bir jilet üretmiyor ya da üretemiyor acaba ?

Elimde nerdeyse 5-6 paket var ama Allahtan çok ucuz da fazla bir zarara girmemişim. Bundan sonra Bolzano ve Astra yeşil deneyeceğim. Lordun tavsiyesine uyarak 7 o'clock sarı da deneyeceğim çünkü maviden cok memnun kaldım ve 4 defa tıraş oldum.

Sanırım R89 ile feather, bolzano ve 7 o'clock sarı dan başka jilet kullanmamak lazım

wilko nun köpüğü gayet yoğun kıvamlı (yoğurt kıvamında) ince bir köpük tabakası oluşturuyor yüzde.

saygılar

Martin
Derby ilginç bir jilet! İlk perdede sakal uzunken çekiştiriyor. Yüzde akmıyor. İkinci perdede sakal kısa iken yavaş kesen bir jilet olduğu için daha yavaş bir tıraşa zorluyor(Daha keskin jiletlere göre). Sonuç belki de biraz çektiği için çok yakın pürüzsüz bir tıraş. Tahriş sıfır. Ben ilk perdeyi 40's superspeed ve keskin bir jilet(Medical Personna) ile aldıktan sonra 37C slant ve Derby ile son perdeyi aldım. Çene hariç BBS oldu. Çene için bir daha perdah yaptım küçük bir bölgeyi. 12 saat sakal hissetmedimSmile. Sakalım sert ve yoğun olduğu için daha iyisini yapamazdım.
37C ile fena halde çekme yaptı arkadaşlar. perma sharpta görmediğim kanı ilk kez derby ile gördüm. bir daha mı aslaaaa.. elimdekileri hemen çöpe atıcam. ne günlük ne aralıklı hiç bir şekilde tavsiye olunmaz.. yüzüm bunları yazarken fena halde acıyo ilk kez.
Haklısınız

Feather ile görmediğim kanı derby de gördüm ama dikkatli kullanılırsa tek seferlik idare eder bence

(25/05/2013, Saat: 16:59)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 37C ile fena halde çekme yaptı arkadaşlar. perma sharpta görmediğim kanı ilk kez derby ile gördüm. bir daha mı aslaaaa.. elimdekileri hemen çöpe atıcam. ne günlük ne aralıklı hiç bir şekilde tavsiye olunmaz.. yüzüm bunları yazarken fena halde acıyo ilk kez.
yerli malı diye derby kullanayım dedim..ama olmuyor sakalım sert ve yoğun olmamasına rağmen çekiştiriyor kesmiyor.bir jiletle bir tıraşı zor bitiriyorum.elimdekiler bitince birdaha almayacağım. fiyat performans olarak yeşil astra mükemmel..bir astrayla 5-6 tıraş oluyorum daha fazlası da çıkar ama zorlamıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 35,198 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,033,306 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 159,861 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,291 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 33,016 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur