Derby extra jilet
(01/10/2011, Saat: 21:40)ulysse6 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby ile bir yazışma yaptım.neden yurtdışı ürünlerde nerdeyse bulduğunuz her metalle kaplama yaparken bizimkilere krom seramiği yeterli görüyorsunuz yurtdışında çok popülersiniz; acaba daha keskin başka bir derby daha mı var demiştim.burda satılanlar shark kadar bile konforlu değil vs de demiştim.
verdikleri cevapta; yurtiçi veya yurtdışı için ayrı ürünler olmadığı genel olarak bu kalitede tıraş bıçakları yaptıklarını yazmışlar.
memlekete gittiğimde bir kaç yıl önce aldığım ve bir türlü sevemediğim 100 lü derby yarım jiletin kutusunda da krom,seramik, tungsten, plutonyum uranyum...vs ile kaplanmıştır yazanlardan olduğunu gördüm.yani standardizasyon süreçlerini layıkıyla uygulayan bir firmaymış.tebrik ediyorum kendilerini. bu tiksinç humoru bırakıp firma adına bir artı olarak şunu söylemeliyim: spesifik bir sorunum olduğunu sanıp kargosunu da karşılamak kaydıyla ürünü göndermemi karşılığında yeni ürün göndermeyi taahhüt etmişler.müşteri hizmetleri alanında türkiye'de pek rastlanmayan bir özene sahipler.

plutonyum uranyum Big Grin Big Grin Big Grin
arkadaşlar derby extra yı çok iyi bir ön hazırlıkla, yani sakalların pambuuuşşşş gibi olduktan sonra agresif yapılı DE lerde perma, kai, feather gibi keskin jiletleri oldukça mid DE lerde deneyin. Önemli olan Tıraş Öncesi Ön hazırlık.
İlk defa bu sabah (proraso yeşil+ black beauty 9 ile) kullandım.

Konforu muazzam ama keskinlik çok düşük.

Muhtemelen yüzümü dinlendirmek istediğim dönemlerde veya ali bıyıklı denemelerimde kullanırım. Bu haliyle en çok jiletli usturalara uyuyordur herhalde.

Yıllardır aradığım yanı başımda duruyormuş haberim yokmuş. 10 dakika önce 3. tıraşımı oldum. rimei ve Derby extra istediğim bu tıraş işte. ne tahriş ne jilet yanığı. yarın 3 kutu alacağım 100lük.
(24/06/2016, Saat: 09:45)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk defa bu sabah (proraso yeşil+ black beauty 9 ile) kullandım.

Konforu muazzam ama keskinlik çok düşük.

Muhtemelen yüzümü dinlendirmek istediğim dönemlerde veya ali bıyıklı denemelerimde kullanırım. Bu haliyle en çok jiletli usturalara uyuyordur herhalde.

kardeş o işin sırrı çok iyi bir ön hazırlık. hani cilt sabunları olurya onlarla yüzünü en az tabiri cayizse 10 dakika yüzünü ılık su ile mıncıkla. köpürtmeyi köpürtme kabında yap. köpürtme kabının altına başka bir kaba. bakır hamam tası olabilir mesela kaynar su doldur köpük her zaman sıcak olsun. 3 perdeye gerek yok 2 perdede iş tamam. 3 perde cildi çok kazıdığı için yüzün dinlenme süresi uzuyor. iki günde bir tıraş ol hep aynı saatte ki sakalın büyüme hızı vardır. 24 saatte sakal derby extranın kesme kıvamına gelmez çünkü. rimei gibi agresif ve mid arası jileti kesici ağzı koruma barına tam paralel tutabilen bir aletle dene sonuca bak. mükemmel ötesi. saygılar.
Bu ara bende derby ye haksızlık yaptığımı düşünenlerdenim.
Daha önce zorunluluktan denemiştim, bir sıkıntı yaşamamıştım. Bugün de zorunluluk olmadan deneyeyim dedim. Yine sıkıntısız bir tıraş oldu. Gerçi progress jilet seçmeyen bir makinadır, 4.ayarda kesiksiz tahrişsiz bir tıraş yaşattı.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Orta-agresif bir aletle günlük kullanıma uygun bir jilet bence.Haftaiçi derby-shark-rapira PL rotasyonumu bozmam kolay kolay.
İzmit'te çok büyük bir avmde 75 kuruşa gördüm. Sahte mi değil mi diye düşünürken baktım alıvermişim Smile Gayet de güzel çıktı valla. Bu jilet beni sürekli şaşırtıyor..
Mavi sini kullanan oldu mu?

derbyblue10.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,707 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,963 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 156,942 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,254 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii