İdeal Traş Takımı
(27/09/2015, Saat: 00:58)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eger bahsettiginiz firca bu ise, bir efsaneye sahipsiniz.

Firca samur degil, porsuk.

Rahmetli babaniz, size guzel bir firca birakmis, gule gule kullaniniz.

Canım babacım nur içinde yatsın, stil sahibi bir adamdı. Sayende daha fazla sevdim. Sağolasın.
Bu fırçadan badger burn olacağınızı sanmıyorum. Plisson üst kalite fırçalar üreten bir marka. Sanırım hatayı köpük kalitesi ve teknikte aramamız lazım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@hamdib komşum ilk başta dediğim gibi, gayet iyi bir ekipmana sahipsiniz, doğru köpük yapmaya ve aleti nasıl en doğru kullanacağınıza yönelik araştırmalar yapın derim. body shop maca root Lathering diye aratabilirisiniz youtube'da. Onun dışında DE shaving olarak da aramalarınızda bir sürü güzel tıraş videosu çıkacak karşınıza. Onları izleyerek yüzün farklı bölgelerinden nasıl geçiliyor ve tutuş açıları nasıl oluyor görebilirisiniz. Sorunuz olduğunda gene sormaktan çekinmeyin.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Koleksiyon değeri oldukça iyi bir fırçaya sahipsiniz. Zira Plisson porsukların bazıları batıcı özellikte olabiliyor. Yıllar içinde oldukça yumuşamış olduğunu varsaysak da iğneleyici karakterini hala barındırıyor olabilir.

Başlıkta bahsedildiği gibi ben de sorunun kıvamlı köpük hazırlayamamakta, doğru DE aletin bulunamamasında ve tekniğin oturmamasında olduğunu düşünüyorum. Bol bol video izlemek sorununuzun kaynağını bulmakta yardımcı olacaktır. Son olarak fırçayı suçlayabiliriz Smile
gurmekokular
Ayarlı tıraş aleti alıp biraz agresif ayarda mümkün olduğunca az perdeyle daha rahat edeceğinizi düşünüyorum.(yarı agresif alet, pürüzsüz jilet, az tekrar Smile )
Şimdilik sinek kaydı çalışmaları yapmayın 1 perde tıraş ve 1 perde düzeltme ile tıraş olmayı deneyin bence.
Merkur futur yada progress(ben bunu kullanıyorum,benzer cilt/sakal yapısına sahibiz).
Fırçanız zaten kalite.
sabun olarak cella, jilet olarak da polsilver tavsiye edebilirim.
Arkadaşların dediği gibi en uygun aletleri bulmak için deneme yapmaktan başka çare yok, ama daha önce denenmiş ürünlerden yola çıkmak çözümünüzü hızlandırır.
Bir de deneme yapacağım diye her tıraşta bambaşka ürünler denemeyin. Aynı ürünleri bir süre deneyin yine olmuyorsa o zaman başka ürünlere geçin
(27/09/2015, Saat: 11:33)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayarlı tıraş aleti alıp biraz agresif ayarda mümkün olduğunca az perdeyle daha rahat edeceğinizi düşünüyorum.(yarı agresif alet, pürüzsüz jilet, az tekrar Smile )
Şimdilik sinek kaydı çalışmaları yapmayın 1 perde tıraş ve 1 perde düzeltme ile tıraş olmayı deneyin bence.
Merkur futur yada progress(ben bunu kullanıyorum,benzer cilt/sakal yapısına sahibiz).
Fırçanız zaten kalite.
sabun olarak cella, jilet olarak da polsilver tavsiye edebilirim.
Arkadaşların dediği gibi en uygun aletleri bulmak için deneme yapmaktan başka çare yok, ama daha önce denenmiş ürünlerden yola çıkmak çözümünüzü hızlandırır.
Bir de deneme yapacağım diye her tıraşta bambaşka ürünler denemeyin. Aynı ürünleri bir süre deneyin yine olmuyorsa o zaman başka ürünlere geçin

Cevap için çok teşekkürler, Merkur futur /progress üzerinde duruyorum. sadece kullanım kolaylığı endişelendiriyor. Cella ve MwF mutlaka deneyeceğim. polsilver impa ziyaretimde edinirim. Derby jilet te hafifmiş, onu da denemek istiyorum. Bir de sürekli değişilikle ilgili önerini dikkate alacağım.
(27/09/2015, Saat: 10:53)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koleksiyon değeri oldukça iyi bir fırçaya sahipsiniz. Zira Plisson porsukların bazıları batıcı özellikte olabiliyor. Yıllar içinde oldukça yumuşamış olduğunu varsaysak da iğneleyici karakterini hala barındırıyor olabilir.

Başlıkta bahsedildiği gibi ben de sorunun kıvamlı köpük hazırlayamamakta, doğru DE aletin bulunamamasında ve tekniğin oturmamasında olduğunu düşünüyorum. Bol bol video izlemek sorununuzun kaynağını bulmakta yardımcı olacaktır. Son olarak fırçayı suçlayabiliriz Smile

Çok teşekkürler, batıcı olabilir, başka demediğim için aradaki farkı bilemiyorum. Bir de bu fırçalara bakım yapılıyor mu ? Teknik konusu da youtube sürekli video izliyorum.
(27/09/2015, Saat: 10:44)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @hamdib komşum ilk başta dediğim gibi, gayet iyi bir ekipmana sahipsiniz, doğru köpük yapmaya ve aleti nasıl en doğru kullanacağınıza yönelik araştırmalar yapın derim. body shop maca root Lathering diye aratabilirisiniz youtube'da. Onun dışında DE shaving olarak da aramalarınızda bir sürü güzel tıraş videosu çıkacak karşınıza. Onları izleyerek yüzün farklı bölgelerinden nasıl geçiliyor ve tutuş açıları nasıl oluyor görebilirisiniz. Sorunuz olduğunda gene sormaktan çekinmeyin.

Güzel görüşler için teşekkürler, köpük konusu önemliymiş, ben de yeni öğreniyorum. Cella ve MWF çok tavsiye ediliyor, bayram geçsin impa dan edineceğim. Youtube abone oldum zaten sürekli izliyorum. Eğer bu işi güzellikle çözersrm çok mutlu olacağım ve 25 senelik bir eziyeti keyfe dönüştüreceğim.
(27/09/2015, Saat: 18:51)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevap için çok teşekkürler, Merkur futur /progress üzerinde duruyorum. sadece kullanım kolaylığı endişelendiriyor. Cella ve MwF mutlaka deneyeceğim. polsilver impa ziyaretimde edinirim. Derby jilet te hafifmiş, onu da denemek istiyorum. Bir de sürekli değişilikle ilgili önerini dikkate alacağım.
Progresi ilk kullandığım zamanlarda burun altında zorlanıyordum, hatta 5 bıçaklı kartuşun 6. Bıçağı olan favori düzeltme kısmını köşelerde kalan kıllar için kullanıyordum, şimdi sorun olmuyor, tabii reklamlarda oynayan erkekler gibi suratı oynatmak gerekebiliyor Big Grin
Derby jilet türk sakalını zor keser, deneme sıralamasında sonlara atabilirsiniz, yüz hazırlığında forumda çok yerde önerilmesine rağmen ben tıraş öncesi yüz yıkamayı-duş almayı hassas ciltler için önermem.
Ve tıraş olurken bastırmamak en önemlisi. Herkes bastırmadığını düşünür ama gerçekten sadece aletin ağırlığı
ile tıraş olmaya başladığında daha öncesinde bastırdığını fark eder. Kartuştan geçiş yaptıysanız bastırıyorsunuzdur.net Smile
Pazartesi akşam üstü İmpa ticaret yaptığım ziyarette hem Mustafa beyle tanıştım. Hem de Cella shaving cream, proraso pre-shave cream ve çeşitli jiletler aldım. Makinam Merkur 47- polster ikilisi Cella ve proraso ile uyumlu işledi. Küçük bir kesik dışında memnun kaldım. Herkese hayırlı traşlar, Hamdi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Rimei a2002 ile ilk traş deneyimlerim ve bir takım sorunlar dougles 4 2,702 14/01/2022, Saat: 21:21
Son Yorum: marv
  traş kremi karışımı error... 16 21,555 19/07/2020, Saat: 16:23
Son Yorum: Timor1322
  Çatır Çatır Kesme Sesli Traş Aleti 3.Perde 45 18,798 31/05/2020, Saat: 02:49
Son Yorum: 3.Perde
  Ataturk'un tiras takimi linguist 54 51,634 20/05/2020, Saat: 03:01
Son Yorum: Naci Erdem
  Traş ve Bilinçli Farkındalık utkb 6 3,166 08/05/2020, Saat: 20:29
Son Yorum: sfiber
  Gillette eski jiletli traş makinası burakergun 4 3,217 09/08/2019, Saat: 16:19
Son Yorum: kral arthur
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,110 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  30-40 TL Arası Traş Bıçağı Tavsiye Gencer 10 6,236 11/02/2019, Saat: 00:14
Son Yorum: AltKapalı
  Traş Tarihine Giriş 10001 maynardkeynes 9 9,164 14/01/2019, Saat: 04:30
Son Yorum: Sofistike
  Gilette çift taraflı traş aleti Mert Güneş 22 11,563 11/08/2018, Saat: 20:25
Son Yorum: Mert Güneş

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: