CIBE Almond Tıraş Kremi(Dovo/Merkur)
Sevgili dostlar, belki sıkıldınız ama merak etmeyin bu incelemeden sonra epey bir süre inceleme yazamayacağım zaten Smile Gene Venedik'te gezinirken Acca Kappa ile aynı dükkanda bulduğum CIBE bademli kremi denemek için almıştım. Hakkında hiç bir bilgim olmadan kör atış olarak aldım. CIBE İtalya'da kozmetik ürünler üreten bir laboratuvar. Dovo ve Merkur sabunlarını/kremlerini de bu firma üretiyormuş. Firmanın ayrıca Okaliptus ve Nane gibi farklı kremleri de mevcut.

İçerik: Krem standart İtalyan yumuşak sabunu(Croap) tarzında ama Cella'dan daha yumuşak bir yapısı olduğu için krem olarak geçiyor. İçeriğinde çok fazla bitkisel yağ ile birlikte Lanolin barındıran bir ürün. İçeriğin çoğunlukla bitkisel özlü olması, lanolin içermesi ve Paraben, SLS vb içermediği için gayet başarılı buldum. İçerik bilgisini kutunun altında bulmak mümkün. 9/10
16bzeid.jpg

Paketleme ve Sunum: Krem sert plastikten, beyaz bir kutu içerisinde geliyor. Kutunun pek bir özelliği yok ama üstünde hoş, nostaljik bir etiket var ki benim çok hoşuma gitti. Diğer lüks İtalyan ürünleri kadar şık durmasa da nostaljik ve sevimli havasını beğeniyorum. Etiket kutunun alt tarafına kadar uzandığı için kapağın ilk defa açıldığından emin oluyorsunuz, ayrıca kapağın altında bir adet daha plastik kap bulunuyor ve bu özelliklerinden dolayı paketleme ve sunuma iyi not veriyorum. 8/10
30sc582.jpg
wail9x.jpg

Köpürme: Kremin köpürmesi çok kolay, su seçmiyor, çok yüklemeye gerek kalmıyor. Kısa sürede çok kalın kıvamlı bir köpük yapıyor. Gördüğüm en koyu kıvamlı köpüklerden diyebilirim. Köpüğü doğru kıvamda yaparsanız ki bunu yapmak çok kolay,  sönme ve ya kuruma gibi sorunlar olmuyor. 3+ perdelik köpüğü kolayca yapabilen, kıvamı çok güzel bir köpüğü olmasından ötürü iyi bir puanı hakettiğini düşünüyorum. 9/10
fup9g6.jpg

Koruyuculuk ve Kayganlık: Krem bu konuda da başarılı kesinlikle. Olşturduğu köpük koyu kıvamlı olsa da gayet güzel bir kayganlık sağlıyor. Hem jiletlerle hem çelik usturalarla rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün. Yakın ve pürüzsüz bir tıraşa yardımcı oluyor. Koruyuculuk ve kayganlık konusunda TOBS Avocado kremle aynı performansı alıyorum bu üründe. 9/10

Nemlendirme: Bu kremin beni üzen yanı malesef beklediğim kadar iyi nemlendirme yapamaması. Bu kadar nemlendirmeye yatkın bir içeriği olmasından dolayı beklentim çok yüksekti ama Cella sabundan biraz daha az nemlendirmesi var bana kalırsa. Az dediğime bakmayın, bu içerik ve fiyattan dolayı beklentim çok daha yüksekti, o sebeple daha iyi olmasını bekledim yoksa tıraş süresince cilt rahat ve tıraş sonrasında da fena bırakmıyor cildinizi ama bu konuda eksik olduğunu söylemeliyim. 7/10

Koku ve Kalıcılık: Bu konuda çok yorum yapmayacağım çünkü Velobra ve Cella fanatikleri başka badem kokusu beğenmiyorlar. Benim görüşüm bu ürünün acıbadem koktuğu, yani saece ve sadece çok doğal bir acıbadem kokusu alıyorsunuz. Kokuda sentetiklik bulamadım kesinlikle, Cella ve Vitos a göre daha keskin bir acıbadem kokusu var ama onlar kadar güçlü değil kokusu. Belki de daha doğal olduğu için kokusu o kadar güçlü değildir, bilemiyorum. Benim çok beğendiğim ama kalıcılığı çok olmayan ve de acıbadem son dönemde çok kullandığım bir koku olduğu için 7,5/10

Fiyat:Krem Dovo/Merkur adı altında 150 ml paketlerde satılıyor, yabancı sitelerde 17-20 euro arası fiyatla bulunabiliyor. İtalya'dan 13 euro gibi bir fiyata almıştım. Belki İtalya içi daha da uyguna bulunabilir ki bulunursa tavsiye ederim.

Toparlarsam, kaliteli ama eksikleri de olan bir krem CIBE Almond. Ben çok pahalıya almadığım için çok memnun kaldım ama 20 Euro gibi bir fiyattan almazdım açıkcası Smile

Bu incelemeyle bu seneki inceleme kotamı doldurdum, sıktıysam, herhangi bir sebeple gücendirdiysem affola.

Okuduğunuz için teşekkürler.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Sıkmak ne kelime üstadım, şahsen forumla ilgilenme açısından bayramıma renk kattı şu incelemeleriniz. Zevkle hepsini okudum. Teşekkür ederiz ayırdığınız zaman için.
Teşekkür ederim @Chinaski güzel bir inceleme olmuş. Sabun kutu etiketi, kiloluk Cella ambalajında olduğu gibi güzel.
Ben teşekkür ederim @btoprak @mavi

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sunum,fotoğraflar ve krem harika,havasız krem köpük olmuş çok hoş,
teşekkürler @Chinaski
Etiket fotoğrafı nostaljik ve şirin
Arabanın markayla yada kremle ilişkisi nedir ,tarihi bir simge mi acaba ?
Teşekkürler @ihtliaf üstadım, arabanın olayını bilmiyorum malesef, belki eski bir İtalyan arabasıdır Smile

İnceleme için teşekkürler Chinaski komşum. Sanırım Midilli dönüşü eğer enerji bulabilirsem bir seri de ben yazacağım. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(26/09/2015, Saat: 19:23)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler Chinaski komşum. Sanırım Midilli dönüşü eğer enerji bulabilirsem bir seri de ben yazacağım. Smile
Ben teşekkür ederim komşum, mutlaka yazın bir sürü faena oldu elinizde, incelemeler çok iyi olur.

Komşum inceleme için teşekkürler. Fotoğraflar olsun, sunum olsun incelemeler için bir standart belirledin resmen. Bir dahaki bayrama kadar ihtilaf üstadın radarından çıktın herhaldeSmile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(27/09/2015, Saat: 22:11)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum inceleme için teşekkürler. Fotoğraflar olsun, sunum olsun incelemeler için bir standart belirledin resmen. Bir dahaki bayrama kadar ihtilaf üstadın radarından çıktın herhaldeSmile

Kaptan,katılıyorum.
IEC,DIN standartlarının yanına bir de @Chinaski normları eklenir artık
Kaptan Slovak/slovenya krem/sabun incelemesi bekliyoruz Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,576 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,146 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 148,448 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42