Omega 6212 silvertip mi Semogue silvertip special edition
Merhaba arkadaşlar.

Bu geleneksel tıraş konusuna çok hızlı giriş yaptım sanırsam. Yine gaza gelmem sonucunda 21-22 parça ürün sipariş ediyorum. Özellikle "onurcakmak" üstadımızın önerileriyle ekipmanlarımı güncellemeye karar verdim. Başlıktan da anlaşılacağı gibi iki fırça arasında kalmış durumdayım. Fırçaları Türkiye'den almayı düşünüyorum.  

Evet arkadaşlar bilgi ve deneyimlerinize dayanarak Omega 6212 silvertip mi yoksa Semogue special edition silvertip fırçayı önerirsiniz? Yada boşver bunları başka ürünlere bak mı dersiniz?

Arkadaşlar bu arada sabun olarak proraso ve cella siparişi verdim.

Cevaplarınızı dört gözle bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.
Herkese bol keyifli tıraşlar...
Hoş geldiniz.

Şahsi düşüncemi söylüyorum, Omega ve Semogue özellikle domuz kılı fırçalar konusunda uzmanlaşmış firmalardır, porsuk kılı fırçaları da iyidir ama özellikle porsuk kılı fırçalarda uzmanlaşmış bir Simpson veya Vulfix gibi olacaklarını sanmıyorum. Bu genel kavramda böyle, özel bazı fırçaları gayet iyi olabilir. Bunu da ancak denemiş kullanmış biri size tavsiye edebilir.

Şayet ikisi arasında kaldıysanız ben olsam Semogue fırçayı tercih ederdim, porsuk Semogue fırçaları şu ana kadar forumda daha çok arkadaş denedi. Bu kadar insan yanılmış olmamalı diye düşünüyorum Rolleyes.

Başta dediğim gibi komşum tamamen şahsi görüşüm. Tahminim diğer üyelerimiz de görüşlerini bildirecektir. Umarım beğendiğiniz bir fırçanız olur Smile.
btoprak komşuma katılıyorum. Kim neyi iyi yapıyorsa ondan o alınmalıdır bencede.

İlla ikisinden biri olsun diyorsanız Semogue porsuklar Omega porsuklara göre daha çok tercih ediliyor. Bütçenize göre FS, LS gibi görece daha uygun fırçalar veya Simpson ve Rooney gibi daha üst düzey fırçalara bakabilirsiniz. Simpson Commodore X2L çok tutulan güzel bir Simpson giriş modeli eğer ilginizi çekerse İmpa Ticarette de bulunuyor.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Arkadaşlar fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Tek bir beklentim var fırça konusunda. Yüzüm haddinden fazla hassas. Tahrişsiz tıraş keyfini yaşamak istiyorum. Smile
Tek isteğnz buysa bir Edwin Jagger Super Badger fırça da bu işi yapacaktır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Kesinlikle ilk önceliğim hassasiyet faktörlerini ortadan kaldırmak. Sanırım bende Sımpsons marka bir fırça edineceğim.
Hassasiyet faktörünü düşünüyorsanız cihankeskin üstadın "Edwin Jagger Super Badger" tavsiyesi Simpson'dan biraz daha isabetli karar olabilir komşum. Simpson fırçaların uygun fiyatlı olanları Best kıldandır, o yüzden az biraz çizicidir.
(29/09/2015, Saat: 08:49)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Tek bir beklentim var fırça konusunda. Yüzüm haddinden fazla hassas. Tahrişsiz tıraş keyfini yaşamak istiyorum. Smile

Hassas cildim var diye silvertip porsuk aldığınızda sorunlar çözülecek sanıyorsanız bence yanılıyorsunuz. Çünkü bu kez de badger burn ile karşılaşmanız muhtemel...

Bir sorun ile karşı karşıya kalındığına hemen yeni ekipmanlara yönelmeyi doğru bulmuyorum. Vakti zamandında gereksiz yere harcadığım, ama hiçbir derdime derman olmayan 375 liramı şimdi mumla arıyorum. Lütfen hemen yeni ekipmana girmeyin.

Eğer cildinizin hassas olduğunu düşünüyorsanız, madem öyle, o halde yüzde köpürtmeyi bırakın. Tasta köpürtme yapın, tıraş öncesi yağ alın, sakalları yumuşatın, yapmış olduğunuz o kaliteli koruyucu köpüğü yüzünüze sürün, bu şekilde biraz deneyin bakın cildiniz iyileşiyor mu iyileşmiyor mu?

Şahsen ben, bu yöntemi kendim uyguladım. Lütfen bir kez deneyin. Her şey para değildir. Her şeyi para ile çözmeye çalışmayalım. Bizim paramız var çatır çatır harcıyor olabiliriz, ama millet yiyecek ekmek bulamıyor.

Konu dağılmasın ama, siz eğer bana "bu fırçalardan birini alacağım" deseydiniz, o zaman derdim ki "şunu al". Ama hassas cilt sorunu için mecburiyetten alıyorum dediğiniz için, yardımcı olmak istiyorum boşuna para harcamayın diye... Çünkü o paralara sabun aftershave gibi ürünler alabilirsiniz.
Merhaba.

İyi düşünceleriniz için öncelikle teşekkür ederim. Öncelikle belirtmeliyim ki söylemiş olduğunuz bir çok şeyi denedim. Yüzümde köpürtme uygulamıyorum, sakallarımı yumuşatmak için özellikle sıcak suda bekletilmiş havlu kullanıyorum. Ne yaptıysam bir türlü tahriş sorunundan kurtulamadım. Dün açmış olduğum konuda gelen cevaplara istinaden öncelikle kullanmış olduğum jileti değiştirmeye birden fazla markanın jiletlerini temin edeceğim. Cildim için en uygununu deneme yanılma yöntemi ile bulacağım. Tıraş sabunu olarak arko kullanıyordum ancak randıman alamadım. Proraso ve cella sabun siparişi verdim. Omega domuz fırçamdan da çok memnun değilim açıkcası. O yüzden tahriş faktörlerini bir bir elemine etmeye çalışıyorum...

Şuan siparişlerimin gelmesiyle birlikte tek eksiğim bir porsuk fırça olacak...

(29/09/2015, Saat: 10:03)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hassas cildim var diye silvertip porsuk aldığınızda sorunlar çözülecek sanıyorsanız bence yanılıyorsunuz. Çünkü bu kez de badger burn ile karşılaşmanız muhtemel...

Bir sorun ile karşı karşıya kalındığına hemen yeni ekipmanlara yönelmeyi doğru bulmuyorum. Vakti zamandında gereksiz yere harcadığım, ama hiçbir derdime derman olmayan 375 liramı şimdi mumla arıyorum. Lütfen hemen yeni ekipmana girmeyin.

Eğer cildinizin hassas olduğunu düşünüyorsanız, madem öyle, o halde yüzde köpürtmeyi bırakın. Tasta köpürtme yapın, tıraş öncesi yağ alın, sakalları yumuşatın, yapmış olduğunuz o kaliteli koruyucu köpüğü yüzünüze sürün, bu şekilde biraz deneyin bakın cildiniz iyileşiyor mu iyileşmiyor mu?

Şahsen ben, bu yöntemi kendim uyguladım. Lütfen bir kez deneyin. Her şey para değildir. Her şeyi para ile çözmeye çalışmayalım. Bizim paramız var çatır çatır harcıyor olabiliriz, ama millet yiyecek ekmek bulamıyor.

Konu dağılmasın ama, siz eğer bana "bu fırçalardan birini alacağım" deseydiniz, o zaman derdim ki "şunu al". Ama hassas cilt sorunu için mecburiyetten alıyorum dediğiniz için, yardımcı olmak istiyorum boşuna para harcamayın diye... Çünkü o paralara sabun aftershave gibi ürünler alabilirsiniz.
(29/09/2015, Saat: 10:16)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba.

İyi düşünceleriniz için öncelikle teşekkür ederim. Öncelikle belirtmeliyim ki söylemiş olduğunuz bir çok şeyi denedim. Yüzümde köpürtme uygulamıyorum, sakallarımı yumuşatmak için özellikle sıcak suda bekletilmiş havlu kullanıyorum. Ne yaptıysam bir türlü tahriş sorunundan kurtulamadım. Dün açmış olduğum konuda gelen cevaplara istinaden öncelikle kullanmış olduğum jileti değiştirmeye birden fazla markanın jiletlerini temin edeceğim. Cildim için en uygununu deneme yanılma yöntemi ile bulacağım. Tıraş sabunu olarak arko kullanıyordum ancak randıman alamadım. Proraso ve cella sabun siparişi verdim. Omega domuz fırçamdan da çok memnun değilim açıkcası. O yüzden tahriş faktörlerini bir bir elemine etmeye çalışıyorum...

Şuan siparişlerimin gelmesiyle birlikte tek eksiğim bir porsuk fırça olacak...

Estağfurullah, rica ederim.
Çünkü ben de yıllarca hassas cilt meselesi ile uğraşmış biriyimdir. Benim de silvertip fırçam var. Ama şu an marketten aldığım wilkinson domuz kılı fırça kullanıyorum. Ayrıca cildimin hiç de hassas olmadığını fark ettim. Ben öyle uyduruyormuşum. Ve ben bilmem inanır mısınız ama cumartesi pazar da dahil tıraş olan biriyimdir. Ve bu çooook uzun zamandır böyle. Siz bence şu cella sabunu alın, sonra jilet kombinasyonundan uygun bir şey bulmaya çalışın, fırça paranız köşede dursun, sonra kendinize süper bir fırça alın ki domuz mu olur porsuk mu olur onu gerçekten zaman gösterecek. Çünkü aldıktan sonra atsanız atılmıyor, satsanız satılmıyor bence...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 853 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Semogue SOC Two Band Badger GeltirBot 100 146,686 28/08/2020, Saat: 11:19
Son Yorum: marv
  Semogue 2020 Porsuk Tıraş Fırçası Mülkİdare 11 7,107 27/03/2019, Saat: 01:25
Son Yorum: Mülkİdare
  Chubby 3 Ailesi incelemesi Best-Super-Manchurian-Silvertip onur98 18 23,823 22/01/2019, Saat: 15:38
Son Yorum: Sofistike
  Tipsoft Silvertip Finest Chinaski 38 45,030 25/12/2018, Saat: 17:51
Son Yorum: GartBnx
Information İNCELEME:Frank Shaving Silvertip Fırça ahraz 27 19,670 15/12/2018, Saat: 12:31
Son Yorum: Arapaho
  Kent BLK8 Pure Silvertip fırça süreyya 11 7,199 03/02/2018, Saat: 13:18
Son Yorum: protti
Information İNCELEME:Bottega Veneta Super Silvertip Tıraş Fırçası ahraz 28 15,621 16/12/2017, Saat: 00:05
Son Yorum: ahraz
Information İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! ahraz 22 13,520 16/12/2017, Saat: 00:03
Son Yorum: ahraz
  omega pure badger kıl dökme sorunu marek 11 8,866 23/02/2017, Saat: 10:26
Son Yorum: marek

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: