Tahriş mi? Hassasiyet mi?
Komşular geleneksel tıraşa başlayalı yaklaşık 2 ay oldu. 2-3 hafta ws Classic, Arko sabun ve Jaguar fırça kullandım. Sonrasında ise ej89 ve semouge 620 edindim. Mild ve agresif çeşitli jiletler denedim, hala deniyorum.

AS olarak Nivea losyon ve loreal balsam mevcut. Ayrıca şap kullanıyorum.

Sorun şu ki ej89'a geçtiğimden beri yüzüm sivilce doldu, belki teknikten ötürü dür diyerek zamana bıraktım ancak sivilceler azalacağına arttı. Eşim yüzümü parçaladığımı iddia ediyor ve durumdan epey şikayetçi Sad Daha önceden hiç sivilce problemim yoktu.

Forumdaki ilgili konuların tamamını okudum, ancak aklımın almadığı razor burn veya benzeri bir durum olsa jileti sürmediğim yerde neden sivilce çıksın? Acaba fırçanın değdiği yerlerde mi bu durum oluşuyor? Cildim domuz kılı fırçaya mı reaksiyon gösteriyor?

Gerçekten işin içinden çıkamadım Sad

Durumu daha net ifade edebilmek için aşağıdaki fotoğrafları ekliyorum.

af50dbc5ae7d0562d69a6986bfd0f4a8.jpg

21dc8b4e3aae6df0b221c11bc11fab52.jpg

Sizce bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Jaguar fırça kullanırken problem olmuyorduysa sorun domuz kılından değildir.

Durumu daha iyi anlamak adına WS Classic kullanmaya başlayın. şayet problem çözülürse Krom alerjiniz olabilir demek geliyor aklıma EJ89 dan dolayı
www.BarbarosRazors.com

Sorun Ej89 makinede...
Yüzünüzde öyle çok ciddi bir sakal yok. Şanslı insanlardansınız...
Bu sakaldaki biri için güzel bir ön hazırlık, ardından çift bıçaklı bir kartuş ve günlük tıraş ile, bu cilt cillop gibi olur.
Günün tıraşı paylaşımlarında o aletler süslenip püslenip gösteriliyor ama iş uygulamaya gelince çok da başarılı değiller.
Ya da madem aldım, kullanacağım diyorsanız 3 ay sonunda teknik oturur.

Der ve kaçarım, çünkü devam edersem forum bana düşman olur Smile
m y r komşuma katılıyorum,bende o yönde tavsiyede bulunabilirim,fakat arkadaşımızda belli ki bu yönde ilerlemek istiyor. Benim tavsiyem sadece wtg yönünde tıraş olması. Ej nin kaplamasına alerjinizin olması çok düşük ihtimal gibi geliyor bana. Kullandığınız jiletide değiştirmenizi öneririm
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
ej89 kaplamasına alerjiniz olabilir, semogue üretimindeki bir dezenfektana yahut kıl tipine alerjiniz olabilir (bazı kıllar daha batıcı olabiliyor, cilde böyle bir etkisi olabilir).
yapmanız gereken, eğer sorun yaşamadı iseniz ilk ekipmana dönün. cildiniz eski haline kavuştuğunda ise yeni bileşenleri tek tek 1-2 hafta deneyin. sorunu daha kolay bulabilirsiniz. yalnızca kıl çıkış yönüne doğru tıraş olmaya özen gösterin bu süreçte.
Ej ve keskin jiletlerden birini kullanmanızı tavsiye edebilirim.
Ayrıca domuz sert bir fırça ve arko da deterjan gibi. Yüzde köpürtmeyi ve ekipmanlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Uzmani degilim ama Herhangi bir dermatit gibi gorunmuyor. Genel bir inflamasyon da yok ciltte. Bolgesel sivilceler var ustelik sakalsiz yerde bile. Kullandiginiz sabun, sampuan gibi urunleri bir gozden gecirin hatta sadece sebamed kullanin. Beslenme ve temizlikle beraber ara verin ve arkadaslaein dedigi gibi biraz dinlendirip eski ekipmana donun. Yine cikarsa bir dermatologa gorunun
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Benim tahminim tahris degil. Cilt kalin oldugu icin killar disari cikmakta zorlaniyor oda sivilce yapiyor.

Aynisi bendede oluyor. Kendim icin buldugum tek care killari cikis yonun tersine kesmemek. Baska hicbir turlu sonuc alamadim. Ne yazikki tersine kesmedim mi de tirastan bise anlamiyorum.
Tıraş olurken cildinizi fazla gerdiriyor olabilirmisiniz?Birde fazla gerdirmeden şap kullanarak tıraş olun bir jilet le de en fazla üç tıraş olun.
Birbirinden değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Duş alırken yüzümü zeytinyağlı sabun veya yüz temizleme jeli ile yıkıyorum. Sonrasında fırçaya sabun yükleyip uygun kıvamı yakalayabilmek için yüzümde köpürtüyorum.

Sakalların çıkış yönü farklı olduğu için bazı yerlerde wtg, bazılarında xtg ve bazı bölgelerde atg geçiyorum. Aksi taktirde sakallar seyrek olduğu için tıraş olmamışım gibi görünüyor Sad

Genellikle 2-2,5 perdede tıraşı bitiyorum. Soğuk su ile duruladıktan sonra şap sürüyorum, herhangi bir yanma olmuyor. Şapı duruladıktan sonra as sürüyorum.

Sabahları zamanım olmadığı için yatmadan 1 saat önce tıraş oluyorum.

Acaba bu aşamaya kadar bir sorun olabilir mi?

Denediğim jiletler; astra (yeşil,mavi), bolzano, permasharp, sarı gilette, Wilkinson. En memnun kaldıklarım ise yeşil astra ve Wilkinson oldu.

Elimde henüz denemediğim polsilver, rapira ve derby var.

Bir de Cella sabun aldım, bu akşam onu da deneyeceğim. Ve önerileriniz doğrultusunda bir süre sadece wtg deneyeceğim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tahriş Problemleri _Olgun_ 179 78,597 03/06/2021, Saat: 12:16
Son Yorum: Oldstyle
  Tahriş mi razor burn mü? merg 7 13,463 26/08/2014, Saat: 06:13
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: