ustura için yardım
Merhaba,
öncelikle bu başlığı açıp forum kurallarını ihlal edip etmediğimi bilmiyorum ama lütfen acemiliğime veriniz.Ben uzun süre jiletli ustura kullandım,ama hep çelik ustura kullanmayı hayal ettim.Şimdi bu işe girmek istiyorum ancak beni düşündüren uygun bir ustura seçimi,bileme nasıl olacak gibi konular.Tabiki bu konular mutlaka forum içerisinde benim gibi acemilerce defalarca sorulmuş olabilir.Ben üstad 'lardan http://karabulutticaret.com/beta/index.p...ath=57_176 bu usturalar için görüş bekliyorum.Ayrıca bu usturaları ilk bilemeyi nasıl yaptırabilirim.
Şimdiden herkese teşekkürler.
öncelikle uygun bir ikinci el, forumdan almanızı öneririm. satan dostlar tecrübeli olduğundan size hazır bir şekilde yollayabileceklerdir. sıfır istiyorum diyorsanız linkteki usturayı önerebilirim. ancak yine forumdan tecrübeli birisine bir bileyletmek icab eder. herhangi bir hakiki usturayı, her kullanımdan önce ve sonra iyi bir kayış ile de kayışlamak önerilir.
Hoşgeldiniz, Ohtararan üstada katılıyorum, ikinci el olmasını sorun etmezseniz, taskind üstadın ilanı hala yayında olması lazım 10-15 usturası var satışta. Size tıraşa hazır bir şekilde gönderir. Sıfır derseniz de gene ohtararan ustadın verdiği linkteki TI çok güzel bir usturadır ve fiyatı yurt dışına göre de uygundur. Bileme işi için yardımcı oluruz, ustura tekniğinizin iyi olduğunu varsayarak bilendikten sonra aylarca sadece kayışlayarak kullanabilirsiniz. İlerde isterseniz tekrar bilemeye gönderir ve ya kendinize bileme taşı/seti edinebilirsiniz.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
çok teşekkür ediyorum seri cevaplarınız için,ben bileme için sizlerden destek almak istiyorum.Henüz bu ustura konusunda net karar vermedim.
Siz usturayı seçin bileme için bana özel mesaj atabilirisiniz hocam.
komşum , mailden cevapladım yazınızı. Bilmenizi isterimki ohtaran arkadaşımızın önerdiği ustura gerçekten güzel bir ustura bende var o fiyata da kaçırılmayacak gibi çünkü dışarıda 120-150 dolar arası gidiyor, dolar kuru yükseldiği için oradaki fiyat idealdir. Düşünmeyin derim
Merhaba üstadlar,

Ayrı bir konu açmak istemedim, o sebeple buradan devam ediyorum. 5 ay civarı Dovo Shavette ile jiletli usturada naçizane tecrübe edindim. Artık çelik ustura almak istiyorum. Aklımda görünümü hoşuma giden iki adet marka/model var ki, Dovo Bergischer Löwe 5/8 ve Wacker Best Tradition 6/8. Çelik ustura ile sadece haftasonu tıraş olmak düşüncesindeyim, haftaiçi yine Merkur 34G ile devam edeceğim. Tavsiye ve görüşleriniz doğrultusunda birini edinmek istiyorum.

JMN_8760.jpg

1031.jpg

Saygılarımla
Acta est fabula, plaudite.
Sabaha kadar wecker derim. Çeliği, ısıl işlemi, dengesi ve görüntüsüyle benim için Dovo modellerinden daha önde.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her iki model de çok güzel görünüyor. Her ne kadar kulak keser, burun keser denilse de spanish point pek bir afilli Blush
Acta est fabula, plaudite.
(01/10/2015, Saat: 23:16)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her iki model de çok güzel görünüyor. Her ne kadar kulak keser, burun keser denilse de spanish point pek bir afilli  Blush

Yok bundan bir şey olmaz korkmayın, "Kulak Kesen" olarak ben de bir adet var buradan bakabilirsiniz Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 642 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,088 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,161 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,649 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,335 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,092 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,255 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,548 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,246 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: