ustura için yardım
Bende ilk once uygun fiyatli ikinci el bir ustura almanizi tavsiye ediyorum. Belki sevmiyeceksiniz celik usturayi hem satarken daha az zarar edersiniz.
(01/10/2015, Saat: 23:50)d0vo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende ilk once uygun fiyatli ikinci el bir ustura almanizi tavsiye ediyorum. Belki sevmiyeceksiniz celik usturayi hem satarken daha az zarar edersiniz.

kayış, taş, pasta işlerini öğrenebilmek için böyle bir planım var zaten. çelik usturayı her halikarda alacağım, haftasonu dahi olsa haftada bir gün bu şekilde tıraş olmak istiyorum. haftaiçi sabahları hızlıca tıraş olmam gerektiğinden yine DE kullanacağım sanırım.

@Chinaski o da iyiymiş Blush
Acta est fabula, plaudite.
Her iki ustura da güzel bence, hangisi daha uygun fiyatlıysa alınabilir. Wacker'in usturaları güzel bende Cavailer var . Memnunum, Bergischer löwe den de iki tane var o da güzel hoş usturalar. Ancak Yeni başlayanlar için 6/8 ve 5/8 kullanım açısından çok farkedebilir. 5/8 Löwe yi deneyin derim.

Eliniz alıştıktan sonra DE ile ustura tıraş süresi açısından fazla farketmiyor. Ben haftanın 6 sabahı ustura ile tıraş oluyorum tek perdah oluyorum tabi ki her sabah olduğum için , ama eskiden DE ile olan süre ile aynı.
(02/10/2015, Saat: 23:46)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her iki ustura da güzel bence, hangisi daha uygun fiyatlıysa alınabilir. Wacker'in usturaları güzel bende Cavailer var . Memnunum, Bergischer löwe den de iki tane var o da güzel hoş usturalar. Ancak Yeni başlayanlar için 6/8 ve 5/8 kullanım açısından çok farkedebilir. 5/8 Löwe yi deneyin derim.

Eliniz alıştıktan sonra DE ile ustura tıraş süresi açısından fazla farketmiyor. Ben haftanın 6 sabahı ustura ile tıraş oluyorum tek perdah oluyorum tabi ki her sabah olduğum için , ama eskiden DE ile olan süre ile aynı.

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim üstadım. İkisi de biraz yüksek fiyatlı usturalar ve ikinci elleri bulunmuyor, o sebeple fiyat öne çıkıyor sanırım şu aşamada benim için.
Acta est fabula, plaudite.
Tabi ki Wacker. Hiç düşünmeye gerek yok. İkinci el olursa forumda epeyce var satan... Temiz bir şekilde teslim eder arkadaşlar.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Merhaba,
Almanya'dan ustura satın almak istiyorum,kargo dahil 120 Euro tutyor.Gümrüğe takılma riski varmı ? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ?
Teşekkürler.
Eğer paketin üzerine 120€ yazarlarsa takılma ihtimali yüksek. Takılırsa da gider vergisini öder çekersiniz. Ama sanırım usturalar kesici delici alet kapsamında değerlendiriliyor. Bir iki ek evrak işi olabilir.
Bence rica edin 50€ gibi bir bedel yazsınlar. Hala takılabilir ama takılma ihtimali düşer.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Eğer fiyat 75 Euro altındaysa sorun olmuyor ben 4-5 ustura getirttim hiç biri takılmadı şimdiye kadar. 75 Euro üstünde vergi giriyor işin içine, vergiyi ödeyip dekontla gidip alıyorsunuz.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 705 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,133 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,183 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,671 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,543 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,154 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,715 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,026 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,808 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,275 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: