Faena Geltir 2015 Limited Edition Coffee & Vanilla Tıraş Sabunu
Konuyu hortlatayım Smile.  Geleneksel tıraşta yeniyim ve bu sabundan önce sadece arko tıraş kremi ve sabunu kullandım. Sabun, incelemede yer alan fotoğraflardaki gibi iyi köpürüyor ancak bence kayganlık ve koruyuculuk yönünden Arko sabun daha iyi. Sanırım içeriğinde donyağı bulunmaması sebebiyle köpüğü bana yeterince doygun gelmedi.
@utarkn komşum, bence zaten ikinci cümlede ipucunu kendiniz vermişsiniz. Artizan sabunlar Arko sabun gibi değildir. Hepsinin karakteri farklıdır ve seçicidirler. Sorununuzun nedenleri şunlar olabilir:

1- Suyunuz serttir. Sert su nedeniyle köpürtmede sorun yaşamışsınızdır.
2- Deneyim eksikliğinden kaynaklanmış olabilir. Sabunun üzerine biraz su koyun. Fırçanızı da suda bekletin. Sonra sabunun üzerindeki suyu dökün ve fırçanızdaki suyu da sıkıp iyice yükleyin. Hatta sabunun üzerinde de köpüğün bir kısmını yapabilirsiniz. Azar azar su ekleyin. Sonra yüzde köpürtün.
3- Bu sabunun içerisinde tallow yok ama lanolin var ki etkileri çok benzerdir.
4- Bu sabun bundan 1 yıl önce yapıldı. Nasıl edindiniz bilmiyorum ama sizin aldığınız arkadaş uygun olmayan koşullarda saklayarak sabunun yapısında değişikliğe neden olmuş olabilir.
5- Break-in sürecini tamamlamış iyi bir domuz fırça veya kaliteli bir porsuk fırçayla bu sabunu köpürtmenizi öneririm. Eğer break-in işlemini tam olarak tamamlamamış bir domuz fırça kullandıysanız yeterince yüklenmemiştir.

Forumdaki köpürtme ile ilgili konuları biraz daha okuyun komşum yardımcı olabilir. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Faena ve Arko benim icin o kadar farklı noktadalarki. Nemlendirme, kayganlık, post shave hissiyatı, arko ile ne yazık ki kıyas dahi kabul etmez.
Keske olsa, ucuza kolaylıkla bulabilecegimiz, kuru ciltli insanlar icinde guzel bir sabunumuz olsa ama, yok iste elden birsey gelmiyor. Tıras dunyası icin uretip, boyle guzel bir forum dan, boyle guzel bir topluluktan yararlanmıyor firmalar, asıl orası uzucu
Sabunu forumdan aldım. Sabun gayet düzgün muhafaza edilmiş, herhangi bir sıkıntısı yok gibi görünüyor. Köpürtmeyle ilgili de sorun yaşamıyorum. Dün akşam olduğum tıraşta Tipsoft fırça ile oldukça fazla uygun kıvamda (bence) köpük elde ettim. Lord üstadın blogunda yazdığı "Detaylı hazırlık" yöntemiyle tıraş oldum. 5 perdelik köpük yapmışım daha ne olsun Smile
Az önce daha sağlıklı bir karşılaştırma yapmak için sırasıyla Faena ve Arko sabunları biraz tasta köpürtüp yüzüme uyguladım ve yüzde köpürtmeye devam ettim. Faena'nın köpüğü beni yine tatmin etmedi. Sanki hazır köpükler gibi doygunluğu yok, fos Big Grin
Bu arada ben Arko Sabunu, içine Shea yağı ilave ederek biraz modifiye etmiştim. Belki bu sebeple bana daha iyi gibi geliyordur.
Önümüzdeki günlerde Faena ile birkaç deneme daha yapıp baktım olmuyor modifiye edip artisan plus bir sabuna çevireceğim Smile
Saygılar.
Komşum kusura bakmayın ama şuanki yaklaşımınızı doğru bulmuyorum. Belki alakasız bir ürünle örneklersem daha iyi anlaşılır.

"Ben saate yeni merak saldım. Henüz iki saatim var. Birisi Casio diğeri Longines. İkisiyle de zamanı görebiliyorum ama bence Casio daha iyi. Işığı var, alarmı ve kronometresi var. Longines'in kadranındaki fosforlu boya Casio'nun ışığının etkisini sağlamıyor. Casio'nun kayışını değiştirdim ama daha çok hoşuma gitmesi belki ondandır. Bir kaç kere daha takarım ama hoşuma gitmezse Longines'e de köşedeki saatçiden aldığım bir kayış takar öyle kullanırım."

Lütfen alınmayın. Amacım kesinlikle kimseyi rencide etmek değil. Sadece bu forumda okunup öğrenilecek ve sonra da deneyimlenecek çok şey var. Yorum yapma konusunda bu kadar aceleci olmayın.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bende @cihankeskin e katılmadan edemeyeceğim. Elbette sabunların beğenilmesinde kişisel tercihler önemli herkes bunun farkında. Bende kesin hükümler verilmeden bilgi sahibi olmayı ve imkanlar el verdiğince tecrübe edindikten sonra kesin hükmün daha doğru olacağına inanıyorum. Bu sayede forumda bilgi ve paylaşım adına çıta yükselecektir. Benimde yorumum forumun geneli içindir, saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
arkadaslara katilmamak elde degil.sizin su an blogdan okuyup denemesini yaptiginiz isi yillardir binlerce kez ustalikla yapan bir suru uye var forumda.ben de bugune kadar hatiri sayilir cesitte sabun kullandim,hic "hazir kopuk gibi,fos" kopuk veren bir sabun gormedim.muhtemelen fazla su kullaniyorsunuz ve kopuk bol hava kabarcikli,hafif,sabun kopugu gbi bir yapiya geliyor.
Kisisel tercihler bir yana,dogru yorum ve kiyas yapabilmek icin standart ve dogru kullanimi tecrube etmekte fayd avar oncelikle.iyi dileklerimle,saygilar
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 172 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,484 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,279 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 809 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 991 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,198 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,453 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,468 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,421 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,645 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: