Tcheon Fung Sing Hercules Special Edition Tıraş Sabunu
Hazır gazı almışken bu akşam 2. incelemeyi de bitiriverdim. Smile Tercihe göre Türk Sanat Müziği veya Rembetiko eşliğinde okunabilir. Smile

Bu sabunu Midilli'deki buluşmamızda forumumuzun da @aeolus nickiyle üyesi olan Vangelis hediye etti. Buradan bir kere daha bu hoş jesti için kendisine teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten de harika bir hediye oldu benim için.

Tcheon Fung Sing telafuzu bile oldukça zor olan bir marka. Ben de ilk başta kendi kendime bir İtalyan sabununun nasıl böyle tuhaf Çince bir isme sahip olduğunu düşünüyordum. Markanın kısa tarihini okuyunca aklımdaki soru işareti yanıtlanmış oldu.
Marka ismini 1930 yılında Çin'den İtalya'ya göç eden Tcheon Fung Sing'den alıyor. Tcheon Fung Sing 2. dünya savaşını esir kampında geçirdikten sonra İtalyan bir kadınla evleniyor ve 1945 yılında Turin, İtalya'da kendi adıyla kurduğu marka altında tıraş sabunları üretip satmaya başlıyor. Marka günümüzde Fung Sing'in kızı Gabriella Tcheon ve torunu Paola Barile tarafından yönetiliyor.

sd30ad.jpg

Hercules tıraş sabunu, markanın Yunanistan temsilcisi Hercules için Tcheon Fung Sing tarafından yapılan bir jest. Hercules markanın en büyük hayranlarından birisi. Tcheon Fung Sing'deki hanımlar da Hercules'in onuruna bu sabunu üretmişler. Sabundaki anason kokusunun Hercules'in Yunan olması nedeniyle seçildiğini tahmin ediyorum.

2czdf5t.jpg

Fiyat: 12$ (Ekim 2015), Special Edition bir sabun olduğu için tükendiği zaman yenisinin yapılıp yapılmayacağı belli değil. Şuan çok az online satıcıda bulunuyor.
Ambalaj: 150gr plastik kase. Ürün büyükçe bir plastik kasede geliyor. Bu kase sadece yüklemek için değil köpürtme yapmak için bile yeterli. Sabun kasenin yarısından biraz daha fazlasını dolduruyor. Kapağın altında sabunun ömrünü uzatmak için ikinci bir kapak konulmuş. Sabunun üstünde Tcheon Fung Sing'in Yunanistan temsilcisi Hercules'in resminin olduğu bir etiket var. Kasenin altında ise ürünün içeriği ile birlikte diğer bilgilerin bulunduğu bir etiket var. Bu etiket sudan kolayca etkileniyor. Bu nedenle ben bu etiketin üzerine şeffaf bir etiket daha yapıştırdım. (4.00/5.00)
Üretim Yeri: İtalya
İçindekiler: Stearic Acid, Aqua(Water), Cocos Nucifera Oil, Potassium Hydroxide, Sodium Hydroxide, Parfum(Fragrance), Simmondsia Chinensin Seed (Golden Jojoba) Oil, Linalool.

2cfw8ch.jpg

Ürün Tipi: Tıraş sabunu.
Uygun Cilt Tipi: Bütün cilt tipleri.
Koku: Sabunun leylak ve anason karışımı bir kokusu var. Anason kokusu baskın, ağır bir koku değil. Oldukça yumuşak bir koku. Benim gibi ouzo ve rakı seven kişileri arkadaşlarla oturduğunuz ouzo/rakı sofralarına götüren bir kokusu var. Eğer akşam arkadaşlarla içmeye gitmeyecekseniz insanın içine ufak bir hüzün getiriyor. Eğer içmeye gidecekseniz sizi daha önceden moda sokuyor. Bu nedenle bu koku hafta sonları dışarı çıkmadan önce tıraş olmak için ideal bir koku. Koku çok hızlı uçup gitmiyor. Bir kaç saat sizinle birlikte kalıyor. (4.50/5.00)
Kıvam: Yumuşak İtalyan sabunu. Kolaylıkla krem gibi bir parmak alıp köpürtme kabına atabilirsiniz.

15foiag.jpg

Koruyuculuk/Kayganlık: Sabun her türlü fırçayla kısa bir yükleme sonrasında gayet güzel ve dolgun bir köpük yapıyor. Koruyuculuğu da kayganlığı da oldukça yeterli. (4.00/5.00)
Nemlendirme: Bu sabunun en iddialı olduğu konu ise nemlendirmesi. İçeriğindeki Golden Jojoba yağı sayesinde tıraştan sonra da cildi nemli bırakıyor. Doğrusu ben nemlendirmesinden oldukça memnun kaldım. Tıraş sonrası ürünü kullanmasanız da sizi rahatsız etmiyor. Bu da bir başka artısı. Tıraş sonrası ürün kullanmadığınız için sabunun kokusu sizinle bir süre daha kalabiliyor. (4.50/5.00)
Genel Görüş: Bu sabunu üretirken Tcheon Fung Sing'deki hanımların aklında ne gibi bir sabun yaratmak vardı bilmiyorum ama sanırım hedeflerine ulaşmışlar. Tıraş olurken insanın Rembetiko dinleyerek Ouzo içesi geliyor. Arada sırada insanı moda sokacak. Biraz eskilere götürecek bir sabun arıyorsanız aradığınız sabun bu olabilir. (4.50/5.00)

20trsy8.jpg
281skm8.jpg
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Elinize saglik.Anason kokusu degisik bir fikir olmus Wink

Elinize sağlık cihankeskin üstad. Bu güzel incelemeler için teşekkür ederiz.
Güzel bir inceleme olmuş, zevkle okudum. Elinize sağlık.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Güzel inceleme anason çok dikkat çekici
Her Kasaba da ışık saçan bir öğretmen ve bu ışığı söndürmeye çalışan bir papaz vardır ?
Victor Hugo
İnceleme için teşekkürler üstat, anason kokusu eşliğinde tıraş olma fikri bile ilginç geldi bana Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Güzel incelemeniz için teşekkürler @cihankeskin.
Bu sabunu ebay'da görüp Çin malı dandik bir sabun sanıyordum. Smile
@ozgun41, @btoprak, @OnLyTNT, @erdall37, @Chinaski, @bayercy; Okuduğunuz için ben teşekkür ederim arkadaşlar. Hafif anason kokusu gerçekten de hoş.

Daha önce belirtmeyi unutmuşum TFS ayrıca RazoRock'un bazı sabunlarını da üretiyor. Benim bildiğim La Famiglia, King of the Castle ve X serileri TFS tarafından üretiliyor.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İnceleme için teşekkürler cihankeskin

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
İnceleme için teşekkürler Cihan Bey. Razorock için üretim yaptıklarını öğrendiğimden beri peşinde koşmayı bıraktığım bir marka Tcheon Fung Sing. Performansları aşağı yukarı aynı olacaktır diye tahmin ediyorum. Yine de üst düzey sabunlar/kremler ile benzer performansta derseniz arayışımı canlandırırım Smile
gurmekokular

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,064,144 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,625 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 858 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,003 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,424 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,472 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,579 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,479 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,888 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: