Faena Amber & Musk Tıraş Sabunu
Bu incelememi diğer incelemelerime göre biraz daha kısa tuttum. Daha önce Faena incelemesi okumamış olan arkadaşlar daha önceki Faena incelemelerimi okurlarsa daha iyi bir fikir elde edebilirler. Bu incelemeler sırasıyla;

Faena Vanilla Tıraş Sabunu
Faena Geltir 2015 LE Coffee & Vanilla Tıraş Sabunu
Faena Mastic, Rose & Cedarwood Tıraş Sabunu

i1gr46.jpg

Faena Amber & Musk aslında Fokion'un bize LE için önerdiği ama oylamada 3. olan bir koku seçeneğiydi. Fokion yine dayanamamış ve bu kokuyu da denemeye karar vermiş. Ürettiği ilk batch'ten tatmin olunca da ürün Faena'nın seri üretimleri arasına girmiş. İyi ki de girmiş. Şuan elimdeki en maskülen kokuya sahip olan sabun. Sabunun kapağını açtığınız anda yüzünüze harika bir koku çarpıyor. İlk kullanımımda LE olarak bu sabundan da ürettirmediğimize doğrusu biraz pişman oldum.

Fiyat: Eğer direk Faena'nın kendi web sitesinden alırsanız 11€. Diğer online satıcılarda 16€'ya kadar çıkıyor. (Ekim 2015)

1zm00hy.jpg
htwxsg.jpg
w70c34.jpg
116lut5.jpg

Ambalaj: Ürün standart plastik Faena kasesinde geliyor. Plastik kase oldukça kalın duvarlı. Kapağın altında havayla teması azaltmak için ikinci bir plastik kapak var. Ürün daha sonra standart Faena kutusuna yerleştirilmiş. Benim sevdiğim bir sunum ama umarım Fokion ileride sadece metal kaselerin kullanımına döner. yine de bu haliyle de oldukça şık bir sunuma sahip. (4.50 / 5.00)
Üretim Yeri: Skala Kallonis Köyü, Midilli Adası / Yunanistan.

15nljwj.jpg
nodiz6.jpg

İçindekiler: Standart laonlinsiz Faena içeriği. Zararlı kimyasalları barındırmayan bir içerik. Coconut Oil, Steraic Acid, Water, Potassium Hydroxide, Clay, Glycerin, Perfume, Geogard 221.
Ürün Tipi: Tıraş sabunu.
Uygun Cilt Tipi: Bütün cilt tipleri.
Koku: Bu ürünü benim için çok özel yapan şey ise kokusu. Muhteşem, oldukça maskülen bir kokusu var. Kehribar ve misk kokusu dengeli olarak yerleştirilmiş. Kokusu kullanımdan sonra da sizi terk etmiyor. Bir süre daha sizinle kalıyor. Yine de aynı serinin tıraş sonrası balmı veya losyonu ile kullanmanızı öneririm. Oldukça faydalı olacaktır. Tıraştan sonra kendinizi bir centilmen gibi hissediyorsunuz. Tıraş sonrası hissinden çok kokusu sayesinde size bir tıraş sonrası deneyimi sunduğunu söylemeliyim. (4.90 / 5.00)
Kıvam: Sabun her Faena sabunu gibi çok sert bir sabun değil. Yumuşak İtalyan sabunları kıvamında neredeyse ama Proraso'dan biraz daha sert. Domuz, sentetik ve porsuk fırçalarla kolayca yükleme yapılabiliyor. Her şekilde çok iyi performans alınıyor.

33ksr2e.jpg
k9fcid.jpg

Koruyuculuk/Kayganlık: Sabunun hem koruyuculuğu hem de kayganlığı diğer Faena sabunlarında olduğu gibi üst düzey. Bu sabunda da lanolin bulunmuyor. Jiletle aynı noktadan bir kaç defa geçişinizde bile bir sorun yaşamıyorsunuz. (4.90 / 5.00)
Nemlendirme: Sabun kullanım sonrası tıraş sonrası ürün kullanma gerekliliği hissettirmiyor. Eğer elimde Amber & Musk tıraş sonrası losyonu olmasaydı sadece kokusunu duymaya devam etmek için saatlerce ürünü kullanmadan bekleyebilirdim. Hiç bir rahatsızlık hissi vermiyor. (4.90 / 5.00)
Genel Görüş: Artık Faena incelemelerini çok fazla uzatmamaya çalışıyorum. Bütün sabunları zaten üst düzeyde. Burada önemli olan daha çok ürünün kokusu. Amber & Musk'ın kokusu beni gerçekten de hiç üzmedi. Köpürtmeden önce kavanozu açınca bile etrafa dolan kokusu muhteşem. Kesinlikle maskülen kokulardan hoşlanan arkadaşların denemesi gereken bir sabun.  (4.90 / 5.00)
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İncelemelerinizi büyük bir zevkle takip ediyorum.
Yalın ve sürükleyici anlatımınız için teşekkür ederim.
@cihankeskin üstadım, şimdi cidden kıskandım valla. Hatırladığım kadarıyla benim LE sabun üretiminde 2. tercihim amber&musk idi. Temin edebilirsem en yakın zamanda "sabun, balsam ve after shave" üçlüsünü temin edeceğim.

Hali hazırda kullandığım parfüm de uyumlu olduğu için hiç sıkıntı olmayacaktır.
İnceleme için teşekkürler cihankeskin komşum.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Komşum bu güzel inceleme için teşekkür ederiz Smile
Rica ederim arkadaşlar. Okuduğunuz için ben teşekkür ederim. Emeğin boşa gitmemesi güzel bir şey. Smile

@onlyblues komşum iltifat etmişsiniz.

@btoprak komşum önümüz yılbaşı. Bir yılbaşı organizasyonunun ardından Ayvalık üzerinden bir Faena organizasyonu yaparız belki. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Dört gözle bekliyor olacağım o zamanı cihankeskin üstadım Smile.
Harika bir inceleme yazısı olmuş, tebrikp ederim @cihankeskin kardeşim 😎

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
https://instagram.com/wiwashci/
https://instagram.com/ozer_emre/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 245 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,485 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,728 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 846 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 999 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,076 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,463 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,512 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,447 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,759 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: