Faena Mastic, Rose & Cedarwood Tıraş Sabunu
Üçüncü Faena incelemem Faena Mastic, Rose & Cedarwood Tıraş Sabunu için geliyor. Daha Önce Faena Vanilla ve Faena Geltir 2015 LE Coffee & Vanilla Tıraş Sabunlarını incelemiştim. Bu incelemeleri okumayan arkadaşların öncelikle bu iki incelemeyi okumalarını tavsiye ederim. Faena sabunları genelde koku dışında benzer karakterde oldukları için aynı şeyleri çok fazla tekrarlamamaya çalışıyorum.

Faena Mastic, Rose & Cedarwood Tıraş Sabuni Fokion'un deneme amaçlı üretimlerinden birisi. Henüz seri üretime geçmedi. Deneyen ilk talihlilerden birisi benim. Seri üretimde bazı ufak farklar olabilir. Seri üretime geçtikten sonra satın alan arkadaşlar deneyimlerini buraya paylaşırlarsa bizler de daha iyi bir değerlendirme yapabiliriz.

Mine her zamanki gibi muhteşem kokan ve harika bir performans sunan bir Faena sabunu yapmış Fokion. Sabun gerçekten de sıcak yaz günleri için ideal bir sabun olmuş. Eskiden tek koku ile üretim yaparken Fokion'un birden çok kokuyu karıştırarak daha kompleks kokularda sabunlar üretmeye başlamış olması ise ayrıca sevindirici bir olay.

hukmyx.jpg

Fiyat: Eğer direk Faena'nın kendi web sitesinden alırsanız 11€. Diğer online satıcılarda 16€'ya kadar çıkıyor. (Ekim 2015)
Ambalaj: Ambalaj özel yaptırdığımız Faena Geltir LE sabunlardaki gibi 120gr'lık metal kase şeklinde. Fakat bu metal kasenin bir özelliği var. Standart renksiz metal kase yerine Fokion metalik mavi bir kase tercih etmiş. Bu da özellikle günün tıraşı fotoğraflarında harika bir görüntü sunuyor. Fokion'a bu tür kaseleri daha çok kullanmasını söyleyeceğim mutlaka. Kase daha sonra standart Faena kutusuna yerleştirilmiş. Ambalaj olarak gördüğüm en başarılı Faena sabunu. (4.92/5.00)

vxhvm9.jpg
axiqs7.jpg
2i7onq.jpg

Üretim Yeri: Skala Kallonis Köyü, Midilli Adası / Yunanistan.
İçindekiler: Coconut Oil, Steraic Acid, Water, Potassium Hydroxide, Clay, Glycerin, Perfume, Geogard 221.
Standart Faena içeriği. Gördüğünüz gibi zararlı kimyasallar olmayan bir içerik. Ayrıca Faena'nın hiç bir hayvan testi yapmadığını da belirtmek isterim.

1z724ao.jpg
2i1jthv.jpg

Ürün Tipi: Tıraş sabunu.
Uygun Cilt Tipi: Bütün cilt tipleri.
Koku: Sabunu alıp kokladığınızda baskın olarak mastik (sakız) kokusu kendisini belli ediyor. Köpürttüğünüzde de yine baskın koku mastik olmakla birlikte alt notalarda gül ve sedir ağacı notaları kendisini belli ediyor. Koku benim hoşuma gitti ama prototip bir sabun olduğu için Fokion'a ileride sedir ağacı kokusunu biraz daha arttırarak da denemesini tavsiye edeceğim. Şu haliyle de harika bir kokusu var. (4.80/5.00)
Kıvam: Sabun her Faena sabunu gibi çok sert bir sabun değil. Yumuşak İtalyan sabunları kıvamında neredeyse ama Proraso'dan biraz daha sert. Domuz, sentetik ve porsuk fırçalarla kolayca yükleme yapılabiliyor. Her şekilde çok iyi performans alınıyor.

11tvjpk.jpg
1zwccjn.jpg

Koruyuculuk/Kayganlık: Sabunun hem koruyuculuğu hem de kayganlığı her Faena sabununda olduğu gibi üst düzeyde. Fakat sanırım Lanolin teorimi biraz daha destekliyor bu sabun. Sanırım içeriğinde Lanolin bulunmayan Faena sabunları Lanolin bulunanlara göre biraz daha koruyucu. Jiletle aynı noktadan bir kaç defa geçtiğim anlarda bile kayganlıkta bir sorun yaşamadım. (4.90/5.00)
Nemlendirme: Nemlendirmesi her Faena sabunda olduğu gibi gayet başarılı. Tıraş sonrası ürün kullanım ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Lanolinli olanlar kadar olmasa da tıraş sonrası oldukça keyifli. (4.90/5.00)
Genel Görüş: Fokion yine her Faena sabununda olduğu gibi çok başarılı bir sabun yapmış. İnsanın elinden bırakası gelmiyor ama ben sanırım arada sırada kullanarak bu sabunu yaz kullanımı için saklayacağım. Zira içeriğindeki Mastik ve Gül sabunu yazlık ve ferah bir sabun haline getiriyor. Hatta içerisinde mentol olduğunu sanarak Fokion'a sordum. İçeriğinde mentol olmadığınız öğrendiğimde ise şaşırmıştım. Ferahlık hissi arayan arkadaşlar seri üretime geçince bence edinmeliler. Yaz boyu sabun arayıp da yazın sonunda bu sabunun elime geçmesini ise kendi açımdan bir talihsizlik olarak niteliyorum. Bitince yenisini alabileceğim bir Faena sabunu. (4.90/5.00)
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Güzel inceleme için teşekkürler Cihan, hastası olduk faena nın

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Teşekkür ederiz üstad, güzel bir inceleme olmuş.Yaz sabunları konusunda ben de muzdariptim, I'Coloniali beni çok mutlu etmedi. Gelecekte bunu deneyebilirim, sağolun.
Odunsu kokulara bayılıyorum . Teşekkürler @cihankeskin.
İnceleme için teşekkürler cihankeskin komşum.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@ cihankeskin ;

Şu faena'yı öyle bir anlatıyorsun ki, Allah c.c muhafaza yiyecek bir şey olsa bir yerimiz şişecek Shy
O derece yani Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(24/10/2015, Saat: 17:41)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel inceleme için teşekkürler Cihan, hastası olduk faena nın

Sorma abi ben de acayip hastasıyım. Hatta forumdaki baş bağımlı benim sanırım. Smile

(24/10/2015, Saat: 18:02)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederiz üstad, güzel bir inceleme olmuş.Yaz sabunları konusunda ben de muzdariptim, I'Coloniali beni çok mutlu etmedi. Gelecekte bunu deneyebilirim, sağolun.

Fokion seri üretime geçince haber verecek. Bence edinilmesi gereken bir sabun. Yaza uygun.

(24/10/2015, Saat: 19:36)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Odunsu kokulara bayılıyorum . Teşekkürler @cihankeskin.

Komşum bunun kokusu için odunsu diyemeyiz. Doğal bir kokusu var ama sedir ağacı kokusu ağır değil. Mastik baskın geliyor.

(26/10/2015, Saat: 15:16)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler cihankeskin komşum.

Okuduğunuz için ben teşekkür ederim komşum.

(26/10/2015, Saat: 18:03)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ cihankeskin ;
Şu faena'yı öyle bir anlatıyorsun ki, Allah c.c muhafaza yiyecek bir şey olsa bir yerimiz şişecek Shy
O derece yani Smile

Vallahi özellikle Vanilyalı olanı köpürtürken benim yiyesim geliyor. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 126 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,058,291 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 96,578 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 782 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 982 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 500,806 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,444 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,429 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,397 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,584 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: