Temiz tıraş hayal mi?
O bölgedeki kıllar çok yatık gözüküyor. Düzenli olarak bir scrub kullanarak bu bölgedeki sakalların rahat çıkmasını sağlamayı deneyebilirsiniz.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hocam, sizin sakaliniz yatik. Ayni problemi ben de yasiyorum. Cene altinda ATG yapmadan temiz tiras elde etmem mumkun degil.
Malesef, hic bir sey kesin cozum olmayacak. Scrub, yumusak firca, sert firca, ivir-zivir - hepsini denedim. Yatik sakali netice itibariyle diklestirmek malesef mumkun degil
Cihankeskin hocam düzgün tıraş için birsürü deneme yaptım scrub ta deniyeceğim.

Seiko hocam kılların dik çıkmasını geçtimde bu tahriş olayı bitse en azından.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(15/10/2015, Saat: 01:18)albatross Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihankeskin hocam düzgün tıraş için birsürü deneme yaptım scrub ta deniyeceğim.

Seiko hocam kılların dik çıkmasını geçtimde bu tahriş olayı bitse en azından.

tek v.y. maximum iki perde, atg yapmadan ve bastirmadan.
(14/10/2015, Saat: 23:04)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, sizin sakaliniz yatik. Ayni problemi ben de yasiyorum. Cene altinda ATG yapmadan temiz tiras elde etmem mumkun degil.
Malesef, hic bir sey kesin cozum olmayacak. Scrub, yumusak firca, sert firca, ivir-zivir - hepsini denedim. Yatik sakali netice itibariyle diklestirmek malesef mumkun degil

evet ne yazık ki haklı olduğunuzu anladım. Undecided bir umut geleneksel tıraşa başladım fakat pek bir şey fark etmedi. geçen babamı tıraş olurken izledim yüzüne hafif su vurdu köpüğü sıktı 5 bıçaklı gilette ile tertemiz tıraşını oldu ne kızarıklık ne tahriş. o an anladımki cilt-sakal problemli ise ne yapsan nafile.

konuyu açan arkadaşında dediği gibi bizim için " temiz tıraş hayal".
(26/10/2015, Saat: 00:45)albatross Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet ne yazık ki haklı olduğunuzu anladım. Undecided  bir umut geleneksel tıraşa başladım fakat pek bir şey fark etmedi. geçen babamı tıraş olurken izledim yüzüne hafif su vurdu köpüğü sıktı 5 bıçaklı gilette ile tertemiz tıraşını oldu ne kızarıklık ne tahriş. o an anladımki cilt-sakal problemli ise ne yapsan nafile.

Benimde ATG yapmadan temiz tıraş hayal oluyor maalesef..O yüzden güzel bir porsuk fırça,güzel bir yüz hazırlama ve mach3 kartuşla mükemmel tıraşı olabiliyorum. Ne bir tahriş ne bir acı. Tavsiye ederim..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(26/10/2015, Saat: 00:45)albatross Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet ne yazık ki haklı olduğunuzu anladım. Undecided  bir umut geleneksel tıraşa başladım fakat pek bir şey fark etmedi. geçen babamı tıraş olurken izledim yüzüne hafif su vurdu köpüğü sıktı 5 bıçaklı gilette ile tertemiz tıraşını oldu ne kızarıklık ne tahriş. o an anladımki cilt-sakal problemli ise ne yapsan nafile.

Bence babanızın yolundan gidin... Yıllar yılı forumda sizin şu an heves ettiğiniz o DE makineler ile tıraş oldu, şimdi o da 5 bıçaklı fusion kullanıyor. Çünkü fusion en mild denilen makineden daha mild yapıdadır... Tabi bir hafta sakalla girmeyin. En güzeli sık aralıkla tıraş olmaktır.

Tıraş konusuna gönül vermiş, onlarca insan var şu forumda. Kimseyi görmüyor, kimseyi tanımıyorsunuz. O yüzden lütfen genele vurmayın.
Temiz tıraş hayal değildir. Cildim sorunlu diye düşünen insanların yarısından fazlasının da aslında cildi sorunlu değildir.  
Ben bunları yazıyorum komşum, çünkü ben de aynı yollardan geçtim. Ama şu an çok şükür aradığımı buldum. Siz de bir gün bulursunuz.

Saygılar
(26/10/2015, Saat: 09:37)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence babanızın yolundan gidin... Yıllar yılı forumda sizin şu an heves ettiğiniz o DE makineler ile tıraş oldu, şimdi o da 5 bıçaklı fusion kullanıyor. Çünkü fusion en mild denilen makineden daha mild yapıdadır... Tabi bir hafta sakalla girmeyin. En güzeli sık aralıkla tıraş olmaktır.

Tıraş konusuna gönül vermiş, onlarca insan var şu forumda. Kimseyi görmüyor, kimseyi tanımıyorsunuz. O yüzden lütfen genele vurmayın.
Temiz tıraş hayal değildir. Cildim sorunlu diye düşünen insanların yarısından fazlasının da aslında cildi sorunlu değildir.  
Ben bunları yazıyorum komşum, çünkü ben de aynı yollardan geçtim. Ama şu an çok şükür aradığımı buldum. Siz de bir gün bulursunuz.

Saygılar
Onuda deneriz hocam umut fakirin ekmeği Smile. Peki m3 ün elektrikli modeli var yatık sakalları dikleştirdiği iddiası var işe yarar mı acaba ?

(26/10/2015, Saat: 16:14)albatross Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onuda deneriz hocam umut fakirin ekmeği Smile. Peki m3 ün elektrikli modeli var yatık sakalları dikleştirdiği iddiası var işe yarar mı acaba ?

Ben normalini kullanıyorum, memnunum. Pilli olanı da siz test edin bakalım Smile
Ama yüz hazırlığı çok önemli. Kartuşu da sürekli suya tutacaksınız, ve küçük çekişler ile tıraş olacaksınız, bir de 2 günden fazla sakal ile girmeyeceksiniz. deneyin üstadım, inşallah fayda görürsünüz.

Saygılar
Burada hemen herkes benzer sorunları yaşamıştır emin olun.
Cumartesi olduğum tıraştan örnek vereyim, ben kolay kolay tersten sakalıma girmem anca ayda yılda bir o da vakit varsa ve iyi hazırlık yapmışsam.
Babam mesela kel kör demez lapır lapır dalar kendi sakalına, lakin ne bi tahriş ne bir batık problemi yaşamaz.
Ben aynısı yapınca pancar oluyorum.
Ama ayda yılda, zamanım varsa aklım yerindeyse aşağadaki gibi sonuçlar elde ediyorum Smile
Cumartesi günü geniş zaman aralığı, sıcak havlu ,Tobs krem ( Mr Taylor's), EJ Best Badger, 0 km 7 Clock SharpEdge, Futur ilk perde 4. ayar ( normal çıkış yönlerinde) 2. perde 3. ayar ( çıkışların enine) son perde tersten 1. ayar, kapanışta Tobs As ( Mr. Taylor's) ve Kölnisch Wasser,
Kesik, batık,tahriş huzursuzluk yok. Pazartesi oldu kartuşlu aletle sabah tıraş olmuş kadar sakal uzaması ancak var) Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 871 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,776 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,402 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,423 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 137,017 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,079 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,069 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,758 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,730 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: