Temiz tıraş hayal mi?
Dostum Bir süre traş olmayı bırakıp yüzünüzü dinlendirmenizi tavsiye ederim.yüzünüzdeki yaralar iyileşmeden jilet sürmeyin derim. Bu arada moser yada dingling gibi bir makinede sıfır numarayla traş olabilirsiniz.
Tabac sabun yada krem bence koruyuculuk olarak gayet güzel yalnız, kullandığınız Feather jilet tehlike saçıyor.

Feather ile 2 gün üst üste tıraş olamıyorum, Feather ile zaten dikkatli şekilde tıraş oluyorum,
kan akıtmıyorum, tahriş az gibi görünüyor ama gün içinde resmen yüzüm ağrıyor.
Bu sebeple Feather, sadece canım sıkıldığında seçeceğim adrenalin artırıcı Smile)

Şahsi fikrim tercihinizi Feather yerine
Gillette Sharpedge,
Personna Lab Blue,
Timor veya Mavi Astra gibi konforlu bir jilet ile yapın.

Arkadaşların dediği gibi öncelikle cildinizi min. 3-4 gün dinlenmeye bırakın.
Tahriş olmuş bölgeler varken rahat bir tıraş olmanıza imkan yok.
(03/06/2016, Saat: 14:29)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @manilafortuna kızmanıza gerek yok Smile Elinizdeki ekipman derken kaliteli bir kadro bu kadar tahrişli tıraş olunmaz demek istemiştim . Elinizdeki feather ların kusurlu olduğu konusunda ki görüşüm de hala geçerli .. En az yüz kutu değişik yerlerden alınmış feather kullanan ve hala bozuk çıkan kutuları dolabın dipinde duran sahte feather in tıraşını iyi bilen biri olarak yazmıştım kusura bakmayın ..

Merak ettiğim için sormuştum komşum , hiç kızdığım falan yok, ayrıca ben alışkınım bu kesikler ilk günden beridir var bende , her DE ile traşımda bu kesikleri yaşıyorum, alıştım =)
(03/06/2016, Saat: 14:34)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence buradaki kusur sakalınızın tersi yönüne almış olmanız.Bastırmasanız bile olacak sonuç bu.
Tıraş öncesi yüzünüzü sıcak su ile güzelce yıkayın,hatta az biraz uzun sürsün.Güzelce köpürtün ve sakalınızın çıkış yönüne fazla bastırmadan alın.Eğer 2. perde yapıyorsanızda sakın şimdide diğer yöne falan demeyin yine aynı  yani sakalın tersi yönde  almayın!!!
3-5 tıraş sonra fotoda olan dönük yerler düzelir.
Bendede durum aynı.Bazen elim kaçıverse aynen sizin fotolardaki hale geliyor.
Zaten eğer jilet yoluyorsa yada pürüzlü bir şekilde alıyorsa kesin maraz olabilir.Orjinal olduğunu düşünürsekde üretim hatası olabilir.

Sizin dediğinizi uygulayacağım komşum...

Evet tersten alınca hemen kanıyor...

5-6 Traş sadece düzden alacağım... Bakalım düzelecek mi... Teşekkürler
Bütün yorumları okudum arkadaşlar... Aynen dediğiniz gibi , temiz traşı elde etmek için yüzümü resmen kazıyorum, her seferinde yüzün bu hale geliyor , resmen traş olmuyorum eziyet çekiyorum...

personlla lab blue da daha az kanama oluyor, Tersten almayı bırakacağım ve soğuk suyla denemeler yapacağım, Futurada geçmek istiyorum , bir ara onuda kullanacağım ama sıcak su beni kanamaya meilli hale getiyor.. Duştan sonra böyle kılcal kanamalar hep oluyor ve bu kanamalar bugunku gibi az değil genelde , bu resimdekinin 3-4 katı kanamalar olurdu bugun gene az kanamış...

Tavsiyelerinizi dinleyeceğim...
(09/10/2015, Saat: 00:53)Arif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimde sizin gibi aynı bölgelerde yaşadığım yoğun tahriş ler vardı. Zaten geltire ulaşmama vesile olan nokta bu konuydu. Bundan yaklaşık 2 ay önce hergün düzenli traş olurken tahriş oranı çok azalmıştı ve kıl dönmesi probleminide loccitane cade balm ile sıfıra yakın azaltmıştım. Sonra 2-3 günlük aralar vererek traşa devam edince tahriş ve kıl dönmesi problemi artmaya başladı. Yazımda ki kastım cildi belli bir düzene alıştırmak. Ben bunu nasıl sağladığı kısmına gelince bikere DE aletle bunu yapmayı denedim ancak sürekliliği olmadı. Birgün iyi birgün kötüydü. Sonrasında proglade ile istediğim uyumu yakaladım. 2 bıçaklı 3 bıçaklı da sorunu çözmedi.
Tabiki forumdan elde ettiğim traş öncesi hazırlık, fırça, sabun v.s. önerilerle birlikte hergün traş olarak ( ve damat traşın yakın) sorunumu çözmüş bulunmaktayım. Traş sonrası balm seçimi çok önemli. Sizi ertesi gün olacağını traşa hazırlaması ve cildinizi dinlendirmesi açısından püf nokta olarak değerlendirebiliriz. Ayrıca sabah traş olduktan sonra akşam eve gelince nemlendirme etkisi yüksek bir traş sabunuyla sanki traş olacakmış gibi hazırlık yapıp gün içinde yüzde oluşan ölü derileri temizlemekte ertesi gün temiz traş almanızı sağlar.
Biraz dağınık yazmış olabilirim ancak çok yöntem denedim ve birikimlerimi bir kaç paragrafta aktarmaya çalıştım. Saygılar...

Proglade nedir
(02/02/2017, Saat: 11:06)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proglade nedir

Gillette nin 5 bıçaklı kartuşlarından söz ediyor komşum.
Arkadaşlar ufak ufak öğreniyoruz... Öğrendiğim kesin birşey var... Kendi adıma konuşmak gerekirse... FEATHER den uzak durmak Smile

Bu jieti adamlar neden bu kadar keskin yapmış anlamak zor Smile
(02/02/2017, Saat: 15:23)manilafortuna Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar ufak ufak öğreniyoruz... Öğrendiğim kesin birşey var... Kendi adıma konuşmak gerekirse... FEATHER den uzak durmak Smile

Bu jieti adamlar neden bu kadar keskin yapmış anlamak zor Smile

Feather'ı Merkur 34'e bir takın, korkmayı bir kenara bırakın, tıraş bitmesin dersiniz Big Grin
(02/02/2017, Saat: 11:22)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette nin 5 bıçaklı kartuşlarından söz ediyor komşum.

Bunu hic denememistim
Benim gibi kivircik seyrek sakalli ve hassas ciltli birine belki de DE uygun degildir
Cunku sakal cikis yonune dogru kesmeme ragmen sorun cozulmedi
Ama 5 bicak hic denememistim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 964 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,815 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,545 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 68,568 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 137,891 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,465 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,140 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,361 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,884 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,817 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: