Temiz tıraş hayal mi?
(02/02/2017, Saat: 20:16)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu hic denememistim
Benim gibi kivircik seyrek sakalli ve hassas ciltli birine belki de DE uygun degildir
Cunku sakal cikis yonune dogru kesmeme ragmen sorun cozulmedi
Ama 5 bicak hic denememistim

Hemen hemen burada ki herkes kartuştan kaçarak huzuru buldu komşum Smile

Şimdi size kartuş tavsiye edemem ama deneyip sonucuna sizin karar vermeniz uygun olan. Sonuçta cildinizi en iyi kendiniz tanırsınız.
(02/02/2017, Saat: 21:20)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hemen hemen burada ki herkes kartuştan kaçarak huzuru buldu komşum Smile

Şimdi size kartuş tavsiye edemem ama deneyip sonucuna sizin karar vermeniz uygun olan. Sonuçta cildinizi en iyi kendiniz tanırsınız.

+1
Ben de kartustan kactim
Bi ton malzeme aldim
Tiras oncesi sicak su
Bastirmadan yapiyorum
Atg yapmiyorum
Tiras sonu soguk su şap balsam kullaniyorum
Gun asiri tiras oluyorum
Sonuc
Batiklar yanaklar
@interrr komşum bir de tamamen soğuk tıraşı deneyin.
(02/02/2017, Saat: 22:19)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de kartustan kactim
Bi ton malzeme aldim
Tiras oncesi sicak su
Bastirmadan yapiyorum
Atg yapmiyorum
Tiras sonu soguk su şap balsam kullaniyorum
Gun asiri tiras oluyorum
Sonuc
Batiklar yanaklar

tıraş uzmanı değilim komşum ama nacizhane kendimde çalışan sistemi anlatayım.

benim de sakalım seyrek, yatık , cildim hassas ve batık sakala çok yatkın.
çareyi agresif aletler ile sadece sakal çıkış yönünde maximum 2 perde olacak şekilde olduğum tıraşlarda buldum.
agresif de jilet tutucular, shavettle ler , çelik ustrura, gem türü se jilet tutucular ile batıksız  tıraş olabiliyorum. gün aşırı olacak şekilde.

xtg ile daha yakın tıraşların hepsi güzel başlıyor. 4.- 5. tıraştan sonra batıklar isyan haline geçiyor.  ne yaptıysam olmadı. jilet değiştirdim, sıcak su soğuk su, şap- şapsız,  aklınıza gelebilecek her şekilde Smile

ne zamanki sakal çıkış yönünde tıraş oldum tamam dedim. uzun süredir uğraşmıyorum bile 2 perde wtg olup geçiyorum mis gibi.
mild sayılabilecek aletlerle de batıksız tıraş oluyorum ama hiç yakın olmuyor.
(02/02/2017, Saat: 23:36)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soguk sicak pek fark etmiyor hocam
Afedersin _______ gibi sakallarim ve seyrek .d.d

"Her türlü tahriş batık oluyor "diyorsunuz . Arkadaşlar zaten her türlü tavsiyeyi vermiş . Ama konu aynı yerde dönüp duruyor . De ben yinede bir iki tavsiye vereyim .

1-Düzenli olarak 1 ay 2 ay , tecrübesine güvendiğiniz bir berberde tıraş olun .
2-Tıraş olma aralığınızı artırın . Bir hafta , iki hafta gibi vs. Tıraş olucağınız zaman : önce makina ile sakalları kısaltın ve ardından normal ekipmana dönün , tıraşı tamamlayın .

Tavsiyelerin yaz yaz sonu gelmez . Forumda ki klişelmiş tavsiyeleri de yazmaya gerek yok zaten biliyorsunuzdur .

Yani ne kadar bilirseniz bilin araştırıcaksınız . Öğrenmenin sonu yok . Sabrediceksiniz . Deneyip görüceksiniz  . Yine/Hiç olmuyorsa bilgisine güvendiğiniz bir cildiyeciye gidin ve lazer epilasyon yaptırın .

Saygılar ,
Batık bölgelere aspirinli kolonya devam edin bir hafta. ve iki veya üç güne de bir tıraş olun. Kesinlikle bastırma yok tersten almak yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
Lord'un önerdiği gibi birinci köpürtmeyi fırça ile yüzün tamamına uygulayıp, parmak uçları ile iyice sakallara yedirip, güzelce yüzümüzü yıkadıktan sonra tekrar köpürtme yapıp, sadece bir perdah ile, köpüklü bölgeden bir kere geçerek, tıraşımı oluyorum. Sonrasında yüzümde sakal kalıp kalmamasına aldırmadan tıraşımı tamamlıyorum. Nasıl olsa her gün tıraş olduğum için cildimi yormamam gerektiğini düşünüyorum. Sonuç doğal olarak yakın tıraş olmuyor ama temiz bir görüntü veriyor.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
@korgunv komşum bende aynı şekilde başlıyorum hazırlığa. Fırça ile birinci köpürtmeye başlayıp yaklaşık bir dk devam ediyorum. Yaklaşık 40-50 an sn bastırmadan sakala masaj yapıyorum. Burada ki farkımız bu köpüğü yıkamadan üzerine tekrar köpük yapıp genelde 2 perde (wtg-xtg kulaktan çeneye) tıraş oluyorum.

Yüzümü yıkamamamın nedeni günlük tıraşta cildi daha az yormak. Tamamen soğuk su kullanıyorum tıraşta.

Ferah bir cilt çok keyifli oluyor. Hele bir de güzel bir balsam kullanmışsan.
(03/02/2017, Saat: 10:18)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @korgunv komşum bende aynı şekilde başlıyorum hazırlığa. Fırça ile birinci köpürtmeye başlayıp yaklaşık bir dk devam ediyorum. Yaklaşık 40-50 an sn bastırmadan sakala masaj yapıyorum. Burada ki farkımız bu köpüğü yıkamadan üzerine tekrar köpük yapıp genelde 2 perde (wtg-xtg kulaktan çeneye) tıraş oluyorum.

Yüzümü yıkamamamın nedeni günlük tıraşta cildi daha az yormak. Tamamen soğuk su kullanıyorum tıraşta.

Ferah bir cilt çok keyifli oluyor. Hele bir de güzel bir balsam kullanmışsan.

Komşum burada Lord üstadımızın mevcut köpüğü yıkayıp, yeniden iyice yıkanmış, temizlenmiş, ve ıslak cilde ikinci defa köpürtme işlemine gösterdiği gerekçe cilt ve sakallar üzerinde biriken kir, yağ, ve ölü deri partiküllerini uzaklaştırarak jiletin kaymasına yardımcı olmak, olası takılmaları engellemek. Bu işlemi tıraş sabunu yerine yüz temizleme jeli ile de yapabilirsin, ancak daha çok tıraş sabunu / kremi tüketmek adına ben tıraş sabunu / kremi ile yapmayı tercih ediyorum. Big Grin Big Grin Big Grin
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 967 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,818 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,555 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 68,641 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 138,039 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,496 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,146 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,392 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,892 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,825 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: