Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap
(26/04/2020, Saat: 20:24)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 27 martta Aliexpresste siparis verdigim urun 21 nisanda gumruklendi yarın dagitima cikicak. Yurt dışından urunler geliyor komşum.

Sağolun bilgi için komşum.Güle güle kullanın.
Benim maggard siparişim geçen ay gelmişti
Yolda bir sipariş daha var
Sanırım aksaya aksaya gelecektir Smile
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Sabun/krem gibi kozmetik sınıfına giren siparişler gümrükte takılı mı kalıyor halihazırda? Bilen ya da yakın zamanda yurtdışı sipariş vermiş komşum var mıdır?
(05/05/2020, Saat: 15:02)Benzodiazepin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun/krem gibi kozmetik sınıfına giren siparişler gümrükte takılı mı kalıyor halihazırda? Bilen ya da yakın zamanda yurtdışı sipariş vermiş komşum var mıdır?

Normalde yasak ama bazen geçiyor. Geçmeme ihtimalini göze alarak sipariş verin. Paranızı iade alırsınız ama git-gel bir bir buçuk ay para takılı kalır.
Saygılar.
(05/05/2020, Saat: 15:07)Muhibbi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normalde yasak ama bazen geçiyor. Geçmeme ihtimalini göze alarak sipariş verin. Paranızı iade alırsınız ya git-gel bir bir buçuk ay para takılı kalır.

Teşekkürler komşum. Şansımız varsa alabiliyoruz demek.. Coğrafya yine kaderimiz anlaşılan.
(05/05/2020, Saat: 15:11)Benzodiazepin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum. Şansımız varsa alabiliyoruz demek.. Coğrafya yine kaderimiz anlaşılan.

Kozmetik ürünlerinde içerikten dolayı böyle maalesef. İcinde ne olduğunu bildirip sağlık bakanlığından onay alıp firmalar ithalat yapabiliyor ama bireysel alışverişte bu mümkün olmuyor.
Saygılar.
bu konu hakkında benim de bi kaç sorum olacak alacağım ve beğendiğim de aletler malesef ya tr de ya da forumda ara ara bulunuyor o zamanda şartlar uygun olmuyor şuan etsy veya ebaydan herhangi bir ürün alımı paypal devre dışı bırakıldığı için alamıyoruz,çeşitli yolları var ama uğraşılır mı orasıda ayrı bir konu.şimdi diyelim ki şekil edip tr ye gönderim yaptırdık kargo masrafı vs hepsi 200 tl civarı bir tutar oluyor gümrük vergisi %18 olduğunu ilk sayfada okudum hala bu yasa mı geçerli yoksa son gelen zamlardan bu vergilerde etkilendimi.hadi diyelim hepsi oldu yola çıktı gümrükten dönme gibi bir ihtimali var mı ?
(16/05/2020, Saat: 16:17)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu konu hakkında benim de bi kaç sorum olacak alacağım ve beğendiğim de aletler malesef ya tr de ya da forumda ara ara bulunuyor o zamanda şartlar uygun olmuyor şuan etsy veya ebaydan herhangi bir ürün alımı paypal devre dışı bırakıldığı için alamıyoruz,çeşitli yolları var ama uğraşılır mı orasıda ayrı bir konu.şimdi diyelim ki şekil edip tr ye gönderim yaptırdık kargo masrafı vs hepsi 200 tl civarı bir tutar oluyor gümrük vergisi %18 olduğunu ilk sayfada okudum hala bu yasa mı geçerli yoksa son gelen zamlardan bu vergilerde etkilendimi.hadi diyelim hepsi oldu yola çıktı gümrükten dönme gibi bir ihtimali var mı ?

Cem baba direk yurt dışına mı taşınsak

Dönmezse bizimdir dönerse su içiyoruz .
Kozmetik hala yasak
(16/05/2020, Saat: 16:20)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cem baba direk yurt dışına mı taşınsak

Dönmezse bizimdir dönerse su içiyoruz .
Kozmetik hala yasak

abi tam bişey alacak bütceyi ayarlıyoruz kursağımızda kalıyor.uzaktan bakıp bakıp off off diyip nefsimizi terbiye ediyoruz Big Grin. bende anlamadım Smile bu iş anladığım kadarıyla sonra bize güzel bi soğuksu içirtir abi Smile
(16/05/2020, Saat: 16:17)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu konu hakkında benim de bi kaç sorum olacak alacağım ve beğendiğim de aletler malesef ya tr de ya da forumda ara ara bulunuyor o zamanda şartlar uygun olmuyor şuan etsy veya ebaydan herhangi bir ürün alımı paypal devre dışı bırakıldığı için alamıyoruz,çeşitli yolları var ama uğraşılır mı orasıda ayrı bir konu.şimdi diyelim ki şekil edip tr ye gönderim yaptırdık kargo masrafı vs hepsi 200 tl civarı bir tutar oluyor gümrük vergisi %18 olduğunu ilk sayfada okudum hala bu yasa mı geçerli yoksa son gelen zamlardan bu vergilerde etkilendimi.hadi diyelim hepsi oldu yola çıktı gümrükten dönme gibi bir ihtimali var mı ?

Alacağınız ürün için önce alınık ilanı açın isterseniz. Forumda birisinde olabilir.

İlk sayfayı ben paylaşmıştım. Link halen aktif, tarih halen 19 temmuz, ancak daha sonra sürekli farklı gümrük kanunları çıktı.

%18 ve %20 vergiler halen var. Gerdi dönme ihtimali her zaman vardı ve bu riski göze alıp yurtdışı siparişleri geçiyoruz. Gümrükte vergi tahsilatı başladıktan sonra bu iş azaldı gibi, zira artık devlet oradan vergi kazanmaya başladı.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT ihtilaf 972 864,675 16/12/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: ayçiçeği
  Rusya Tuapse'de alışveriş maserati2303 7 3,986 12/01/2022, Saat: 11:13
Son Yorum: Southwestern
  Güvenilir Alışveriş Siteleri ohtararan 75 97,038 20/09/2021, Saat: 17:06
Son Yorum: Bakkal
  Amazon gift card kullanımı hk. soru EmrahEray 1 1,826 16/02/2021, Saat: 12:13
Son Yorum: EmrahEray
  Amerika ve Kanada internet alışveriş siteleri Soner 9 6,519 04/10/2020, Saat: 02:26
Son Yorum: onurcakmak
  Fransa Alışveriş hidalgo 11 8,892 13/07/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: seydibaba
  İtalya'da Alışveriş Yapılacak Yerler ahmet67 26 16,092 06/12/2019, Saat: 23:01
Son Yorum: Jonas
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,430 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Ürdün alışveriş astana71 3 2,624 03/11/2019, Saat: 22:31
Son Yorum: Jonka
  Danimarka Alışveriş oozturk 5 3,770 28/10/2019, Saat: 22:26
Son Yorum: Soner

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: