Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap
(29/06/2020, Saat: 23:08)akdemir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bankamı arayıp görüştüm.Kartınızla ilgili bir sorun yok dedi.
Sorunu alışveriş yaptığınız siteyle görüşün dedi.
Başka bir siteden denemek lazım herhalde.

G&C'den ben çok alışveriş yapmıştım komşum hiç ödeme hatası almadım. Enparanın banka kartını kullanıyorum hep enparanız varsa bi deneyin. Bankalar sorun bizden kaynaklı değil diyor hep zaten.
Son zamanlarda VikingsBlade’i kafaya taktım. Godfather Stonehenge ve Emperor Meiji modelleri çok hoşuma gidiyor, birini alacağım, şirkete yazdım, “Amazon.com’dan sipariş verin, göndeririz, sipariş numarasını maille iletirseniz gümrük vergisi kısmını da iade ederiz” dediler. Ben iade kısmında değilim, Amazon’dan sipariş veren oldu mu hiç? Amazon’un belirttiği vergi üstüne başka vergi istiyorlar mı, ayrıca gümrük işlemi (beyanname vs.) yapmak gerekiyor mu (uBuy’dan öyle bir kazık yedim çünkü, firma gümrük+kargo parasını aldı, Türkiye’ye gelince yok beyanname diye ayrı uğraştırdı, yok gümrük işlemleri+depo ücreti -o çok birşey değildi gerçi- ama, uğraştırdı, yok PTT’ye git şu numarayı ver, 15₺ ödeyeceğim diye maymun oldum) yoksa ben amazon’a o parayı ödeyince hiçbir şeye kafamı yormadan, normal yurtiçi kargo gibi siparişimi alır mıyım?
Komşum bende bi aralar baya irdeledim fakat gözüm kesmedi açıkçası, en iyisimi oralarda bi tanıdık varsa,alıp göndersin veya kendi gelirken getirsin parasını öderim dedim.Umarim sorunuza cevap bulur bizleride aydınlatırsınız.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(04/07/2020, Saat: 20:33)timdr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son zamanlarda VikingsBlade’i kafaya taktım. Godfather Stonehenge ve Emperor Meiji modelleri çok hoşuma gidiyor, birini alacağım, şirkete yazdım, “Amazon.com’dan sipariş verin, göndeririz, sipariş numarasını maille iletirseniz gümrük vergisi kısmını da iade ederiz” dediler. Ben iade kısmında değilim, Amazon’dan sipariş veren oldu mu hiç? Amazon’un belirttiği vergi üstüne başka vergi istiyorlar mı, ayrıca gümrük işlemi (beyanname vs.) yapmak gerekiyor mu (uBuy’dan öyle bir kazık yedim çünkü, firma gümrük+kargo parasını aldı, Türkiye’ye gelince yok beyanname diye ayrı uğraştırdı, yok gümrük işlemleri+depo ücreti -o çok birşey değildi gerçi- ama, uğraştırdı, yok PTT’ye git şu numarayı ver, 15₺ ödeyeceğim diye maymun oldum) yoksa ben amazon’a o parayı ödeyince hiçbir şeye kafamı yormadan, normal yurtiçi kargo gibi siparişimi alır mıyım?

Komşum merhaba. Amazondan gozunuz kapali alisveris yapin. Sizden urun bedeli yaninda nakliye ve gumruk icin de ucret alacaklar sipariste. Sonrasi kapiniza teslim baska hicbir ucret veya ekstra islem olmadan. Pandemi doneminde kargo ucretleri yukselmisti simdi yine makul seviyelere dusmus.
(05/07/2020, Saat: 09:52)trooper_gs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum merhaba. Amazondan gozunuz kapali alisveris yapin. Sizden urun bedeli yaninda nakliye ve gumruk icin de ucret alacaklar sipariste. Sonrasi kapiniza teslim baska hicbir ucret veya ekstra islem olmadan. Pandemi doneminde kargo ucretleri yukselmisti simdi yine makul seviyelere dusmus.

Teşekkür ederim.
(05/07/2020, Saat: 13:48)timdr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim.

Rica ederim komsum. Bir sorun yasarsaniz amazon destek ile gorusun sorununuzu cozerler. Babama yakin okuma gozlugu almistim yanlis numara gondermislerdi. Cok da pahali olmayan ama burada bulunmayan bir urundu. Amazonla konustum dogru urunu hemen gonderdiler. Yanlis gozlugu de iade etmemi istemediler bile.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu başlıkta en son yine bana yardımcı olmuşsunuz, yine ben. Yurtdışından vereceğim sabun, aftershave vs. siparişlerim gelir mi? Yanlış hatırlamıyorsam, kozmetik ve ilaç hiçbir şekilde gümrükten geçmiyordu, bir değişiklik var mı bu konuda bilgisi olan?
Sabun tek gelebilir, paket icinde aftershave olursa %90 geri donme ihtimali var.
Tişikkirlir Sipirmin.
(13/08/2020, Saat: 01:06)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun tek gelebilir, paket icinde aftershave olursa %90 geri donme ihtimali var.

Teşekkürler komşum. Yine alamayacağız yani ?. Ben bu meretleri set halinde seviyorum, aftershave’i olmadan sabunun da bir anlamı yok benim için.
Komşular selam,

Benim anladığım traş sabunu geliyor, aftershave gelmiyor. Peki traş sonrası balzam ve traş öncesi yumuşatıcı gibi ürünler gelir mi acaba?

Keyifli traşlar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT ihtilaf 972 863,912 16/12/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: ayçiçeği
  Rusya Tuapse'de alışveriş maserati2303 7 3,966 12/01/2022, Saat: 11:13
Son Yorum: Southwestern
  Güvenilir Alışveriş Siteleri ohtararan 75 96,705 20/09/2021, Saat: 17:06
Son Yorum: Bakkal
  Amazon gift card kullanımı hk. soru EmrahEray 1 1,816 16/02/2021, Saat: 12:13
Son Yorum: EmrahEray
  Amerika ve Kanada internet alışveriş siteleri Soner 9 6,435 04/10/2020, Saat: 02:26
Son Yorum: onurcakmak
  Fransa Alışveriş hidalgo 11 8,823 13/07/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: seydibaba
  İtalya'da Alışveriş Yapılacak Yerler ahmet67 26 15,884 06/12/2019, Saat: 23:01
Son Yorum: Jonas
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,387 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Ürdün alışveriş astana71 3 2,609 03/11/2019, Saat: 22:31
Son Yorum: Jonka
  Danimarka Alışveriş oozturk 5 3,754 28/10/2019, Saat: 22:26
Son Yorum: Soner

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: