Fatip Grande Jilet Dengesizliği
Selamlar,

2 gün önce fatip grande ile traş olurken şansa bir sıkıntı dikkatimi çekti.Standart bir yüz hazırlığından sonra traşa başladım sakal 1,5 günlüktü.Yüzümün sol tarafı hem tıraş kalitesi hemde tahriş ve kanama olarak neredeyse kusursuzdu ama sağ tarafı kan revan içinde kaldı ve ne kadar sabırlı,dikkatli olsam bile ciddi kesikler oluştu.Bu kesiklerden dolayı 2-3 gün tıraş olamıyacağım gibi.Kullandığım jilet yeni açılmış WS.
Neden böyle oldu diye düşünürken jiletin yamuk durduğunu gördüm.Temsili resimler aşağıdadır,benim foto çekme şansım olmadığından benimkini koyamadım ama resimlerle benimkisi %95 aynı gibi.

9YFcVeI.jpg

9XS0BVi.jpg

Sıkıntıyı jileti çıkarıp tekrar takarken elle düzelterek çözmeye çalıştım.Biraz işe yaradı gibi ama halen şüphem var.

Benzer sıkıntıyı eskiden veya şuan yaşayanlar varsa bu problemi nasıl çözeceğim hakkında yardımcı olabilirmi??
Eğer elinizde böyle bir alet varsa ya o an taktığınız jilet ya da alet üretim hatalıdır. Önce başka bir iki jilet takıp bakın. Eğer hep yamuksa tıraş aletini aldığınız yere gönderip değişim isteyin.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben de zaman zaman Fatip Grande kullanıyorum, böyle bir sorunla karşılaşmadım.
(24/10/2015, Saat: 16:27)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de zaman zaman Fatip Grande kullanıyorum, böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Yurtdışı forumlarını inceledim,aynı durumla karşılaşan insanlar var.Bazı kişilerde bu sıkıntı ile hiç karşılaşmamış sizin gibi.

İki seçenek aklıma geliyor.
-Cihankeskin arkadaşımızın dediği gibi jiletten kaynaklı bir problem olabilir.WS leri aldığım yer metro çakma ürün olacağını zannetmiyorum ama ürün orjinal ürün olsa bile üretim hatası olabilir.
-Üretim hatası fatip bana denk gelmiş olabilir zaten bende bu şans varkende şaşırmam açıkcası Confused
Metro markette Fatip mi satılıyor ?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(24/10/2015, Saat: 19:53)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metro markette Fatip mi satılıyor ?

Ws jileti ordan aldim.
Simdi oldu komsum. Daha gecen gun gezdim reyonda bizlik birsey gorememistim. Ws yi ben de oradan almistim zamaninda.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Jiletin yamuk olmasi el ile duzeltilebilir. Ama malesef jiletin aletten cikan mesafesi iki tarafta da farklidir. Bir tarafi digerine nazaran daha genis duruyor, ki sizin resimlerde de aynisi vardir. Fatip Gold kullaniyorum
WS ile 1. tıraşımı olduktan sonra yüzüm kesik içinde kalmıştı.Bunda hem jiletin yamuk olmasının payı var hemde WS nin yüze dalma eğilimi göstermeside var.WS yerine kırmızı mavi rapira veya günlük tıraşa daha uygun bir jilet takmış olsaydım bu kadar büyük problem yaratmazdı diye düşünüyorum.
2-3 günlük bir aradan sonra yine kesik dolu yüzüme aynı jiletle 2 perde tıraş olmak için hazırlıklara başladım.Bu sefer jileti çıkarıp tekrar taktım yine yamuk.Vidayı gevşetip elle hassas bir şekilde düzeltince sıkıntı önemli ölçüde giderildi.Tıraş sonucu gayet güzeldi,2 adet noktasal kanama ile operasyon tamamlandı.
Merakımdan eskiden kullanıp memnun kalmadığım kırmızı mavi rapirayı koydum kayma yapıyomu diyerek.Kayma var ama WS ye göre daha az.Tahminimce makinayı bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.
(25/10/2015, Saat: 11:15)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jiletin yamuk olmasi el ile duzeltilebilir. Ama malesef jiletin aletten cikan mesafesi iki tarafta da farklidir. Bir tarafi digerine nazaran daha genis duruyor, ki sizin resimlerde de aynisi vardir. Fatip Gold kullaniyorum

Komşum aynı benimki de tarif ettiğiniz gibi. Fatip Gold kullanıyorum ve her iki tarafı da birbirinden farklı açıklıkta. Sanırım kasten yapılmış bir şey üretimde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,615 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,407 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Wilkinson sword'a jilet uyumu memoweb 6 2,658 24/07/2022, Saat: 22:12
Son Yorum: LiuShang
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,194 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,513 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap
  Fatip totan35 135 154,198 09/06/2020, Saat: 07:44
Son Yorum: KurtaranS
  Fatip vs Mühle R41 onurstyle 52 46,855 16/11/2019, Saat: 21:59
Son Yorum: Atlante
  Merkür 42C jilet tutma sorunu.. blacklesrum 10 7,714 11/01/2019, Saat: 18:01
Son Yorum: abdussamedy
  Jilet boyama Zeki 19 6,962 30/12/2018, Saat: 03:38
Son Yorum: Southwestern
  Mühle R41 ve Feather Jilet uyumu connect 8 5,367 09/05/2018, Saat: 14:21