Barbaros Tıraş Sabunu
@btoprak üstad sağ olsun. Bir miktar Barbaros sabunu benimle paylaştı ve bugün deneme fırsatım oldu. İlk izlenimlerimi aktarayım:

1-Fazla suyu sevmiyor. İlk başta suyu biraz kaçırmışım neyse ki sonra toparladım ve kremsi güzel bir köpük elde ettim.
2-Nemlendirmesi ve koruyuculuğu çok iyi. Tıraş sonrası yüzüm yumuşacıktı. Eğer şap kullanmasaydım, aftershave sürmeye gerek olmayacaktı.
3-Kayganlaştırıcı özelliği çok iyi. Aynı yerden ikinci geçişlerde köpük olmamasına rağmen kayganlık sayesinde yüzüm hiç tahriş olmadı.
4-Kıvamı sayesinde yakın bir tıraş elde ettim. Bu da herhalde yastıklama özelliğinin iyi olduğu gösterir.

Sonuç olarak, ben sabunu çok beğendim. Farklı tıraş malzemeleri ile tekrar deneyeceğim ve yorumlarımı yazacağım.

Teşekkürler ve tebrikler @theunnamed üstad.
Cumartesi yani dünkü buluşmada aldığım numuneyle (Barbaros No : 1) ben de az önce tıraş oldum.
Kayganlık çok iyi. Kıvam da çok iyi. Ben su uyarısını unuttuğumdan ve kaliteli olmayan fırça kullandığımdan bol köpük olmadı fakat yetti.
Ayrıca çok bereketli bir sabun. Azıcık koydum kaseye iki perde oldum. Hâlâ 2  perdelik var. Bu minik numune 10 tıraş gider.
Koku zayıf. Bu da eklenirse vazgeçilmez olur.
EJ89bl, EJ best badger.
Hepi topu 5-6 ay yetecek kadar malzemem var. Toplayıcı, biriktirici, koleksiyoner değilim. Keyifli tıraş peşindeyim.
Teşekkürler @Chinaski @ms_1907 @Cesko

Koku konusunda, her iki numunede de koku konusunda birşey beklenemeyecek durumda. İlkinde koku denemesi yaptım ancak içerikteki kakao yağının kokusundan dolayı esans ile karışık bir koku oluştu.
No.2 de ise hiç koku eklemedim.

Koku üzerinde çalışma yapacağım.
www.BarbarosRazors.com

Bugün 2 numaralı sabunla (kokusuz olan) 2. tıraşımı oldum. Performansı aynı geldi diğeriyle. Ama kokusuz olması pek hoş durmuyor, farklı bir havası var, nasıl olduğunu tarif edemiyorum. Pek sıkıntı yok ama kokulu olsa daha bir hoş olur bence. Simpsons sabunun kokusuz versiyonunu kullanmıştım, bu ona göre biraz daha yağlı kokuyor, tam nötr değil yani.

Performans birbirine yakın geldi, ama doğruyu söylemek gerekirse 1. sabunda hissettiğim ağır yağlı yapı bunda biraz daha hafif. İlk sabunla tıraş olduğumda Progress makinem üzerinde sanki bir yağ tabakası oluşmuştu ama o his bunda daha az hatta yok denebilir.

Aslında sabun test etme konusunda başarılı değilim o kadar, ama genel manada ben her ikisini de beğendim. theunnamed üstada teşekkür ediyorum bu sabunları test etme imkanını bana verdiği için.
1 numaralı (kokulu olan) Barbaros tıraş sabununu farklı tıraş ekipmanları ile 2. kez test ettim. Görüşlerim ilk yaptığım yorumlar ile paralel. Bu sefer daha az su kullanarak kıvamlı ve dolgun bir köpük elde ettim. Sabunun kayganlık, nemlendirme ve koruyuculuk özellikleri çok iyi. İlk yorumumda hiç bahsetmediğim kokusuna gelince; çok hafif (varla yok arasında) çiçeksi (sanırım gül) bir kokusu var. Eğer biraz daha güçlendirilirse diğer özellikleri ile beraber ortaya çok başarılı bir sabun çıkacak gibi görünüyor.
Koku konusunda hemfikirim. Güzel bir koku. Fakat güçlendirilmesi ve kalıcılaştırılması gerekir.
Bunun için de doğallıktan taviz verip kimyevi maddelerle içini doldurmak gerekebilir.
Doğal olmasını tercih ederim.
EJ89bl, EJ best badger.
Hepi topu 5-6 ay yetecek kadar malzemem var. Toplayıcı, biriktirici, koleksiyoner değilim. Keyifli tıraş peşindeyim.
Yorumları okuyunca sabun dikkatimi çekti.Fiyatla rekabet eden değil,kalitesi ile rekabet etmeye çalışan yerli ürünleri destekleme taraftarıyım.Sabun satışa sunulsun almayı düşünüyorum zaten bendeki body shop maca root bitmeye yaklaştı.Koku konusu netleşmemiş gibi,koku için tavsiyelerim olacak değerlendirebilirseniz sevinirim.

-Vanilya
-Green tea (yeşil çay)
-Hindistan cevizi sütü
-Kakao

Bu dört esans tekli veya kombinasyon olarak değerlendirilebilir.Ambalaj konusu önemli bence,cam ambalaj her zaman daha kalite durur.
Daha önce Barbaros kokulu (No: 1) sabun ile ilgili yorumlarımı yazmıştım. Bugün ise Barbaros kokusuz (No: 2) sabun ile ilgili düşüncelerimi yazmak istedim. Sabunu 3. kez kullandım. Bu sabunda fazla suyu sevmiyor. Kremsi, kıvamlı ve dolgun bir köpüğü var. Ancak, kayganlık, nemlendirme ve koruyuculuk özellikleri No: 1 (kokulu) sabuna göre 1 tık altta bence. Kokusuna gelince, en çok eleştirdiğim husus bu. Çünkü kendine has kokusu sanki bir deterjan gibi.

Sonuç olarak; No: 2 Barbaros sabununu da No: 1 gibi başarılı buldum, ancak aroma takviyesi yapılmasında veya yukarıda bahsettiğim kokunun giderilmesinde fayda var.

Barbaros sabunları merakla bekliyoruz. Bizim için güzel alternatifler olacak.
Son partiden bir köpük denemesi

5ce1787aa6495dbf5982634b60d202f8.jpg
www.BarbarosRazors.com

(16/05/2016, Saat: 20:22)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son partiden bir köpük denemesi

5ce1787aa6495dbf5982634b60d202f8.jpg

Gayet başarılı görünüyor,
sabırsızlanıyoruz Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 252 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,817 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,836 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 852 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,001 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,227 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,468 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,565 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,467 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,860 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: