Tıraştan Sonra Kullandığımız Havlular
tıraş biraz yakıcı geçtiyse ve hemen dışarı çıkmayacaksam yüzümü kurulamıyorum cildin nemi emmesi için. ilgili bir yazı okumuştum. doğrumudur yanlışmıdır bilmiyorum
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(12/04/2012, Saat: 13:40)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bambudan kumaş yapıldığını bile şu an sizden öğrendim Blush

McOrco bırak kumaşı bambudan bıçak bile yapılıyor.Bir sitede görüp almıştım hatta,şimdi pek kullanmasam da evde var yani.Çok gerekli değil ama meyve kesmede işe yarıyor.
Gerçekten de ben de tıraştan sonra bambu havlu kullanıyorum,çok emici ve çok yumuşak;tıraştan sonra yüzü kurulamak bile zevk haline geliyor bu havlularla.Banyoda ve saç havlusu olarak farkını-kalitesini anlayınca tamaen bambu havluya döndük.Emiciliği normal havlunun kat kat üzerinde..
Şöyle söylim,sert yeni alınmış domuz kılı fırça yüzü nasıl tırmalıyorsa (normal havlu),yumuşamış ve köpüklü kaliteli bir porsuk kılı fırça (bambu havlu) size durumu özetler sanırım.
Chakra mağazalarında geçen sezon bambu havlular (sadece renk farkı var) indirimde. Tanesi 14Tl civarındaydı. Ayrıca Parafly kartı olanlara 150 TL'lik alışverişe 30 TL puan veriyor. Bu puanla 120 TL'lik uçak bileti, otel alabilir ya da 150 TL'lik araba kiralayabilirsiniz (Avis).
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
2 yaprak kağıt havlu kullanıyorum ve hafif dokunuşlar şeklinde kuruluyorum. Havluda bakteri vb. madde ile alerji olur kaygısıyla kullanmamaya çalışıyordum.
Yine de bir değerlendirmek gerek. Bilgi için teşekkürler.
Bugün Ankara 'da İzmir Caddesi Moda Çarşısındaki Bambucuyu görünce havluları sordum 50x90 ölçülerinde olanlar 10TL idi evde yeterince havlu olduğu için almadım.

dükkanın adı Bamboo Home Collection
Beyaz Özdilek prestij serisi kullanıyorum çok memnunum yumuşacıktır, beyaz olması şart benim için.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Nişanlımın Bursa'dan aldığı pamuk havluları kullanıyorum. Bu iş için özel havlu almak hiç aklıma gelmemişti.
Hazır konu havludan açılmışken sormak istedim, belki komşularımdan bir bilen vardır diye? Yeni havluları beğenemiyorum, sık düğümlü havlu bulamıyorum? Hep seilen yrek örülmüş havlular mevcut. Ucuzundan pahallısına , özdilekten burbry sine kadar kurcalamadığım yer kalmadı. Bilgisi olan komşularımdan yardım bekliyorum?

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: