More For You Sabun ..
@"Kacak" ya abi şöyle bademli vs farklı bir koku yapsalar bir kilo da alırım , problem yok. sonuçta sabun zaman içinde kokusunu yitirse de performansından çok fazla birşey kaybetmiyor. bilhassa katı sıkım sabunlar. lakin kokusu duru , kalıp sabunu kokusu gibi denilince açıkcası pek yanaşmak gelmiyor içimde. gerçi sağolsun sorduğum arkadaşlar derby kokusuyla alakası yok dediler ama yine de tereddütlüyüm. bakalım açıkcası pek ümitli değilim dönüş yapacaklarından. yerli bir ürün olduğu için deneyip , incelemek isterim. olmazsa da mühim değil.
(16/09/2020, Saat: 11:24)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"ekindgn"  hafta sonu yazlığa gidersem getirip bir deneyim. Baya oldu kullanmayalı, açıkcası ben çok kıvamlı ve krem formatlı bir köpük yapıyordum ve öyle çok da uğraşmıyordum. Hatta hızlı bile yapıyodum diye hatırlıyorum.  Ben kalıp sabun kokusunu severim esasen ancak bu senin de belirttiğim gibi sentetik. Kokudan irite oluyorum ben, yoksa performans anlamında problem yoktu.

Sürekli koklamanın nedeni inatlaşman Big Grin kafaya takmışsın bitse üzerinden yük kalkacak emin ol. Aynı inat bende de var. Bir ürün kötüyse bile ciddi bir yan etkisi yoksa sonuna kadar kullanırım.anormal bir durum değil. Alsancak a mesaj attım ücreti mukabilinde numune gönderir misiniz dedim ses seda yok. Cevap verirlerse denemek istiyorum.

(16/09/2020, Saat: 12:04)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alsancak için ben de mesaj attım. Herhangi bir satış kanalı yok, uzun süredir bekliyoruz, ücreti karşılığında deneme numunesi gönderir misiniz diye ama bana da dönen olmadı.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alsancak Sabun ile ilgili kişi Bahri Kurtuluş, bende de aynı şey olmuştu: cevap alamamıştım: aradığımda koşturmacam çok fazla, cevap veremiyorum mesajlara demişti.. Bu nedenle telefonla direkt olarak aramıştım. 1 kg olarak geliyor sabun, kargo dahil 50TL, numune yerine (ki yumuşak bir sabun, kolay bitiyor) 1 kg alıp deneyebilirsiniz. Seveceğinizi düşünüyorum.
Sonrasında MFY ile karşılaştıralım, yazışalım.

Bahri Kurtuluş: 0532 294 73 93
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(16/09/2020, Saat: 12:45)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Kacak" ya abi şöyle bademli vs farklı bir koku yapsalar bir kilo da alırım , problem yok. sonuçta sabun zaman içinde kokusunu yitirse de performansından çok fazla birşey kaybetmiyor. bilhassa katı sıkım sabunlar. lakin kokusu duru , kalıp sabunu kokusu gibi denilince açıkcası pek yanaşmak gelmiyor içimde. gerçi sağolsun sorduğum arkadaşlar derby kokusuyla alakası yok dediler ama yine de tereddütlüyüm. bakalım açıkcası pek ümitli değilim dönüş yapacaklarından. yerli bir ürün olduğu için deneyip , incelemek isterim. olmazsa da mühim değil.
+1

(16/09/2020, Saat: 12:46)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alsancak Sabun ile ilgili kişi Bahri Kurtuluş, bende de aynı şey olmuştu: cevap alamamıştım: aradığımda koşturmacam çok fazla, cevap veremiyorum mesajlara demişti.. Bu nedenle telefonla direkt olarak aramıştım. 1 kg olarak geliyor sabun, kargo dahil 50TL, numune yerine (ki yumuşak bir sabun, kolay bitiyor) 1 kg alıp deneyebilirsiniz. Seveceğinizi düşünüyorum.
Sonrasında MFY ile karşılaştıralım, yazışalım.

Bahri Kurtuluş: 0532 294 73 93
Bana Basri bey olarak vermişlerdi numarasını, whatsap tan mesaj atın döner dediler, bakalım kısmet komşumun da dediği gibi çok da önemli değil. Hem müşteri ile ilişkilerinde ne kadar samimi, içten ve profesyonel olduklarını görmüş oluruz.
Ben açıkça ev kullanıcısı olduğumu yazdım, normalde hedef kitlesinin içinde biz yokuz, o yüzden dönmeyebilirler de. Çok bir beklenti içerisinde değilim.
Sağolsun elinde olan bir komşum numune gönderecek.

(16/09/2020, Saat: 12:45)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"Kacak"  ya abi şöyle bademli vs farklı bir koku yapsalar bir kilo da alırım , problem yok. sonuçta sabun zaman içinde kokusunu yitirse de performansından çok fazla birşey kaybetmiyor. bilhassa katı sıkım sabunlar.  lakin kokusu duru , kalıp sabunu kokusu gibi denilince açıkcası pek yanaşmak gelmiyor içimde. gerçi sağolsun sorduğum arkadaşlar derby kokusuyla alakası yok dediler ama yine de tereddütlüyüm.  bakalım açıkcası pek ümitli değilim dönüş yapacaklarından. yerli bir ürün olduğu için deneyip , incelemek isterim. olmazsa da mühim değil.

Hocam, ben kendi deneyimlerimi yazmadan önce koku meselesinde düşüncemi ve aldığım intibayı aktarmak isterim öncelikle. Basri Bey direkt olarak üretici, yani birebir telefon açıp görüşebiliyoruz ve çok da centilmen bir beyefendi kendisi, geleneksel usûle göre tıraş oluyor, farklı sabunları kendisi de deneyimleyip ona göre kendi sabununu geliştirmeye yönelik adımlar atan birisi. Hatta en son sabuna yeni, güzel metal bir kap yapımı üzerine çalışıyorlardı. Yakında inşallah onu da görürüz.  Ancak kendisine direkt olarak ulaşabilmemizin hikmeti asıl bu koku meselesinde ortaya çıkıyor. Çoğu kişinin EVYAP'a ya da Derby'e vs. ulaşmaya çalışıp da ulaşamadığını okumuştum forum üzerinden. Burada durum tam tersi, birebir iletişim halinde olunduğu için klasik kokulu ya da kokusuz ya da istenilen koku şeklinde sabunlar yapılabilir. Alsancak Sabun'un kokusuz versiyonu da bulunmakta bu arada. Tam aldığınız koku Derby ya da MFY'deki gibi yoğun değil, daha hafif, rahatsız etmeyen bir kokusu var. "Peki Derby'e benziyor mu?" diyecek olursanız evet, benzerlik var denilebilir, ancak tam olarak aynısı değil, o denli yoğun değil. Elbette ben bunları sıradan, kokular üzerine çok da bilgisi olmayıp yalnızca kendisinin deneyimlediğini en objektif haliyle aktarmaya çalışan biri olarak söylüyorum, yani kokular üzerine çok bilgili bir komşu incelese, belki "şu şu kısmı aynı" diyebilir.

Sabunun performansına dair birkaç şey söyleyecek olursam (tam olarak "şu şöyledir" yazamıyorum çünkü yeterince deneyimlemedim, birkaç haftadır su yüzü görmeyen üç-dört fırçayı bununla köpürttüm sadece [Jaguar,Omega,SOC domuz ve Yaqi Sentetik], tıraş anlamında ise iki kez tıraş oldum (Yaqi 2band fırça ile):

Köpük oluşumu hususunda ne Arko'dan ne de Derby( + TweeX & MFY)'den bir farkı var. Suda hiç bekletmediğim, yalnızca birkaç saniye suyun altına tutup köpürtmeye başladığım domuzlarda bile gerçekten hızlı şekilde köpük oluştu. Diğer fırçalarda da aynı şekilde herhangi bir fark görmemekle beraber, özellikle sentetik ve 2band fırçada -tam da olması gerektiği gibi- çok hızlı köpük oluştu.

Benim deneyimlediğim Arko kadar kuru olmadığı idi, yüzünüzde Arko denli çabuk kurumuyor. Ancak en çok şaşırdığım nokta ise tıraş sonrası hissiyatı idi, onu da şu şekilde izah edeyim; "fırçalara su değsin, kuru kaldılar birkaç haftadır" diye elde köpürttüğüm süreçte normalde elimin kupkuru olması gerekirdi, nihayetinde bu bir tıraş sabunuydu ve daha önceki Derby ve Arko tecrübelerimden biliyordum ki kupkuru olurdu ellerim. Ancak Alsancak sabunda bunu yaşamadım. İyice emin olmak adına aynı gün içerisinde tıraş oldum ve sonuç yüzde de değişmedi. Nemlendirme bakımından Arko'dan da Derby'den de çok farklı olduğunu düşünüyorum.

Kayganlık, koruyuculuk hususlarında hiçbir problem yaşamadım, ancak iyice emin olmak ve yanıltıcı yorum yapmamak adına bu iki kısma şimdilik bir şey yazmamayı daha doğru buluyorum. Bence herkesin şans vermesi gereken bir sabun. Şahsen evimde elimin altında her zaman bulundurmak adına numune sabun bittikten sonra almayı düşündüğüm bir sabun oldu.
Bu sabunun 2019 üretimi olanları HB üzerinden aldım. Fiyatına göre performansı bence uygun. Bilerek tıraş sonrası krem balsam kullanmadım,cildim kurumadı. Ben gül suyu kokusu alıyorum bu sabunu kullanırken. fiyatı uygun olduğu için alınabilir.

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@shaving nick gül suyu mu ? Abi ben bildiğin hacı şakir kalıp sabunu , banyo sabunu kokusu alıyorum yaw Big Grin more for you nun güllüsü de mi çıktı ? Yoksa inceden bir muz yiyip çilek tadı almak durumu mu var ? Big Grin koku acayip sentetik valla hiç öyle alt üst orta nota vs alamıyorum
(16/09/2020, Saat: 22:29)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @shaving nick gül suyu mu ? Abi ben bildiğin hacı şakir kalıp sabunu , banyo sabunu kokusu alıyorum yaw Big Grin more for you nun güllüsü de mi çıktı ? Yoksa inceden bir muz yiyip çilek tadı almak durumu mu var ? Big Grin koku acayip sentetik valla hiç öyle alt üst orta nota vs alamıyorum
vallahi her şey olabilir bütün gün ağır endüstri kokluyorum, normal geliyor. Yaklaşık 1 sene önce bir milyoncuda görmüştüm ancak son kullanım tarihi geçtiği için almamıştım. 2019 sonu üretimi daha eskilerden farklı olabilir mi acaba? Cidden gül kokusu var bence.

Valla ben gül kokusunu Geo F Trumpers ‘ da , Tobs Rose da , Simpson da hatta ucuz yollu Rose of Bulgaria da vs direkt aldım. Feminen geldiği için tercihim değildir , bana göre değil. Lakin bu sabunda gül mül hiçbirşey almadım yahu Big Grin neyse çok konuştum bu sabun için hafta sonu gidersem yazlıktan , gidemezsem de milyoncudan vs alıp bir inceleme yapacağım Smile
Hay çok yaşayın e mi Smile Dün bu konudaki mesajları okumuştum. Rüyamda bir alışveriş mağazasında More For You sabunları gördüm. İki türü vardı, biri Sade diğeri Gül Kokulu. Alsam mı almasam mı, alırsam da hangisini alayım diye düşündüm durdum rüyamda Big Grin
So far so good..
Bendeki sabunun üretim tarihi bu komşular ve hafif gül kokulu.9bebf948e43685f8f1b27db4e020b5cf.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Sabun eggman 216 257,235 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,964 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,140 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,181 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,569 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,533 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,321 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,307 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,801 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 353,146 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: