Karve OC Incelemesi
(09/04/2019, Saat: 07:05)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razorock old type baslik da alabilirsiniz, fiyati cok uygun tirasi guzel.

Gillette Old vs RazoRock Old

2iqophd.jpg

Evet direk baslik deneyebilirim, boylelikle hanimda farketmez.

(09/04/2019, Saat: 11:39)batucan72 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Komşum,

Güzel aletmiş. Mild ve agresif arası bir makina bakıyorum. Çok mild işimi görmüyor; çok agresif de cildimi yormakta.
Bu makinanın OC'ye değilde, solid bar (SB) bakayım.
İnceleme için teşekkür ederim.

Saygılar.

Mild ve agresif arasi bir makina ariyorsaniz C ve ya D plakalarini oneririm. D icinde gunluk trasa uygun diyorlar.

OC-C plaka kesinlikle mild degil benim gozumde, jileti yuzunuzde hissediyorsunuz, sakalladan kesme sesi geliyor. O acidan da tatmin edici.
Uzun süredir üretimini takip ettiğim bir tıraş aletidir. Güzel inceleme olmuş. Markasını temel plakanın arka yüzene pantograf ile işlemiş, çok şık durmuş. Güle güle kullanın.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(10/04/2019, Saat: 15:07)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun süredir üretimini takip ettiğim bir tıraş aletidir. Güzel inceleme olmuş. Markasını temel plakanın arka yüzene pantograf ile işlemiş, çok şık durmuş. Güle güle kullanın.

Tesekkur ederim ustad.
Yalnız eski old type la, ilerlemis teknolojili yeni old type arasındaki iscilik farkını gorebiliyormusunuz. Eskisi daha ince iscilikli, daha ozenilmis degil mi.
Bendeki leather catcher lara, diger gem lere bakıyorum, gilette toggle ın mekanizmasını acıyorum kapıyorum, gunumuz hicbir tıras aletinde o estetik, o tasarım zekasını ne yazık ki goremiyorum. Evet cnc de guzel celik isliyoruz ama, kullanıslılık-incelik, o tasarım farklı birsey, yanlısmıyım.
Koca kafalı tıras aleti 3 parcaya ayrılıp, eski 36lık film kutusu gibi birseyin icine girip tatilde orada burada kucucuk vaziyette tasınabiliyor. Adam bunu 1900 lu yılların basında yapmıs, dusununce hayret ediyorum. Gelmisiz 2020 ye, goya uzay cagına, Elimize tutusturmuslar plastik birsey.
33c3cex.jpg
(23/04/2019, Saat: 12:29)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalnız eski old type la, ilerlemis teknolojili yeni old type arasındaki iscilik farkını gorebiliyormusunuz. Eskisi daha ince iscilikli, daha ozenilmis degilmi.
Bendeki leather catcher lara, diger gem lere bakıyorum, gilette toggle ın mekanizmasını acıyorum kapıyorum, gunumuz hicbir tıras aletinde o estetik, o tasarım zekasını ne yazık ki gormuyorum. Evet cnc de guzel celik isliyoruz ama, kullanıslılık-incelik, o tasarım farklı birsey. yanlısmıyım.
Koca kafalı tıras aleti 3 parcaya ayrılıp, eski 36lık film kutusu gibi birseyin icine girip tatilde orda burda kucucuk vaziyette tasınabiliyor. Adam bunu 1900 lu yılların basında yapmıs, dusununce hayret ediyorum. Gelmisiz 2020 ye, goya uzay cagına, Elimize tutusturmuslar plastik birsey.

@dikdik_s
Eski-yeni toggle: https://www.janusrazors.com/
Adamin yeni uretimleri, orjinal Toggle in estetigi guzelligi yaninda solda sifir kaliyor.
Adamda farkinda, ilk sayfadaki Toggle fotosu icin, bulabildigi en kotu durumdaki toggle kullanmis.
@CK89
Baya agır olur tahminim, onun yanına protein tozu da almak lazım, saglam kol yapar. Smile
(23/04/2019, Saat: 21:24)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89
Baya agır olur tahminim, onun yanına protein tozu da almak lazım, saglam kol yapar. Smile

@dikdik_s
Kesinlikle ayni fikirdeyim, deneme surumunu kullananlar da agir oldugunu yazmislardi.
Tahminen 200 gramin ustunde ve liste fiyati 500$ in ustunde olacagi yazilmisti.

Izledigim en garip tiras videosu.

Çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş @bugra101 komşum. Teşekkür ederim. Böylesine kaliteli ve pahalı tıraş aleti almaya niyetlenenler açısından yol gösterici bir inceleme olmuş. Forumda, incelemesini yaptığınız Karve OC gibi üst kalite tıraş aletlerine (Timeless, Above the Tie, Paradigm, Raw Shaving, vb.) sahip olan arkadaşlarımız mevcut ama bu saydığım tıraş aletleri için forumumuzda bir inceleme yok maalesef. (Bu sebeple bir kez daha teşekkür ederim.) Forumun en büyük eksikliklerinden birisi olduğunu düşünüyorum.
(30/04/2019, Saat: 16:37)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok detaylı ve güzel bir inceleme olmuş @bugra101 komşum. Teşekkür ederim. Böylesine kaliteli ve pahalı tıraş aleti almaya niyetlenenler açısından yol gösterici bir inceleme olmuş. Forumda, incelemesini yaptığınız Karve OC gibi üst kalite tıraş aletlerine (Timeless, Above the Tie, Paradigm, Raw Shaving, vb.) sahip olan arkadaşlarımız mevcut ama bu saydığım tıraş aletleri için forumumuzda bir inceleme yok maalesef. (Bu sebeple bir kez daha teşekkür ederim.) Forumun en büyük eksikliklerinden birisi olduğunu düşünüyorum.

Yardimci olabildiysem ne mutlu komsum.

Evet forumda boyle bir eksiklik var, ben burada yeniyim ne kadar uyede bu aletler vardir ya da yoktur bilmiyorum tabi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,699 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,924 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,366 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Blackland Dart İncelemesi dikdik_s 20 7,870 25/08/2020, Saat: 23:51
Son Yorum: İsmetaltan
  Feather All Stainless AS-D2S İncelemesi Aedan 20 26,212 01/02/2020, Saat: 12:20
Son Yorum: gidakontrol
  Rocnel SE / Single Edge Razor İncelemesi ckeskin 80 76,739 30/12/2016, Saat: 23:55
Son Yorum: rocnel
  NT. Vigour incelemesi - Futur klonu OnLyTNT 95 104,999 19/12/2016, Saat: 09:40
Son Yorum: LiuShang
  Rocnel P20 ve SE incelemesi Lord Sparhawk 47 40,359 02/05/2016, Saat: 17:18
Son Yorum: rating
  Blackland Blackbird DE Tıraş Aleti İncelemesi Emreozer 11 12,521 31/03/2016, Saat: 01:43
Son Yorum: mecheng

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: