Barbaros TR-1 Paslanmaz Çelik Tıraş Aleti
Benim de sanırım bir inceleme yazma zamanım geldi de geçiyor. Maalesef iş yoğunluğundan dolayı bu kadar uzadı incelememi yazmam. Sanırım bu inceleme de oldukça kısa. Ondan dolayı herkesten özür dilerim.

Barbaros ile 4 tıraş oldum. Gillette 7 O'Clock, Polsilver ve yeşil Astra kullandım. Bu jiletlerden en çok yeşil Astra ile hoşuma gitti alet. Özellikle uzun sakalda oldukça iyi performans verdiğini söylemeliyim. İki günlük sakalda ve iki perdede çok iyi bir tıraş sağladı. Hatta favori iki günlük salak aletim Fatip'ten çok daha iyi sonuç aldığımı söylemeliyim. Günlük tıraşta ise benim cildim için biraz agresif kaldı Barbaros. Sanırım daha mild jiletlerle daha iyi sonuç alınabilir. Günlük tıraşta cildim ciddi derecede yoruldu. Belki de bu kadar agresif bir alete çok alışkın olmadığım içindir. Bilemiyorum.

Kafa tasarımını ve işçiliği çok beğendim. Sapın ise biraz daha incelmesi gerektiğini düşünüyorum. Şu şekliyle benim elime biraz kalın geldi. Kalınlık azalırsa hem tutuş kolaylaşacak hem de agresiflik biraz azalacaktır. Sapta mat bir parlatma da denenebilir.

Aletin duruşu, kalitesi ve işçiliği kendisini çok belli ediyor. Son ürünü merakla bekliyorum ben. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Tüm yorumlardan sonra @theunnamed üstat ' ın harika bir iş çıkardığı anlaşılıyor. Tebrik etmek lazım. Benim de nacizane önerim sap ile ilgili. Her ne kadar son derece özgün bir tasarım olsa da spiral centikli tasarım yerine ya da ek olarak farklı sap tasarımları da düşünülebilir.
Yapıcı bir eleştiri olarak dikkate alınmasını rica ederek, sapı biraz kaba bulduğumu söyleyeceğim.
Ama girişimi, yaratıcılığı ve emeği alkisliyorum.
Bu sap tasarımını da özgünlüğü dolasıyla beğenen olduğunu /olabileceğini ama ek farklı sap tercihleri, üretilebilir ise çok daha mükemmel bir iş olacağını düşünüyorum.
(26/11/2015, Saat: 11:46)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm yorumlardan sonra @theunnamed üstat ' ın harika bir iş çıkardığı anlaşılıyor. Tebrik etmek lazım. Benim de nacizane önerim sap ile ilgili. Her ne kadar son derece özgün bir tasarım olsa da spiral centikli tasarım yerine ya da ek olarak farklı sap tasarımları da düşünülebilir.
Yapıcı bir eleştiri olarak dikkate alınmasını rica ederek, sapı biraz kaba bulduğumu söyleyeceğim.
Ama girişimi, yaratıcılığı ve emeği alkisliyorum.
Bu sap tasarımını da özgünlüğü dolasıyla beğenen olduğunu /olabileceğini ama ek farklı sap tercihleri, üretilebilir ise çok daha mükemmel bir iş olacağını düşünüyorum.

Öneriniz için teşekkür ederim. Gerçekten sap konusu çok subjektif. Desenler, uzunluk, çap vs.

İlk etapta tek bir sap ile çıkacak ancak daha sonra alternatifler yapılabilir neden olmasın.
www.BarbarosRazors.com

Simdilik sadece bugün oldugum tirasin fotosunu ekliyorum. Yarin ikinci tirasimi olduktan sonra yorumlarimi paylasacagim.

24d0b9d.jpg
(26/11/2015, Saat: 14:03)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öneriniz için teşekkür ederim. Gerçekten sap konusu çok subjektif. Desenler, uzunluk, çap vs.

İlk etapta tek bir sap ile çıkacak ancak daha sonra alternatifler yapılabilir neden olmasın.
Handle ı ilk gördüğümde bende beğenmemiştim fakat göz alışınca sevmeye başladım Smile fiyatına bağlı olarak bende almayı çok isterim. Emeğinize sağlık.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(27/11/2015, Saat: 00:46)albatross Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Handle ı ilk gördüğümde bende beğenmemiştim fakat göz alışınca sevmeye başladım Smile fiyatına bağlı olarak bende almayı çok isterim. Emeğinize sağlık.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yakından gördüğünüzde fikrinizin daha da pekişeceğini düşünüyorum Smile
www.BarbarosRazors.com

Ben de TR-1 ile ilgili yorumlarimi kisaca paylasmak istiyorum. Haftaici hergün tiras oluyorum, dolayisiyla yorumlarim 1 günlük tiraslar icin olacak, haftasonu sakali uzatip 2-3 günlük sakal ile deneme firsatim olmadi.

Cihazin isciligi ile ilgili diger arkadaslar zaten olumlu düsüncelerini ilettiler; ilave olarak ürünün gercekte fotolardan daha da güzel oldugunu ekleyebilirim. Estetik acidan piyasadaki en güzel diyebilecegimiz aletlerle cok rahat yarisir diye düsünüyorum; özellikle parlak yüzeyli spiral sap gercekten de cok yüksek bir albeni katiyor alete  Smile Bazi arkadaslarin istedigi mat sap olacaksa bile bu parlak yüzeyli sap da mutlaka secenekler arasinda kalmali bence.

Barbaros ile 2 defa tiras oldum, kullandigim ekipman:

- MdC Fougere sabun, Shavemac 2B Silvertip firca, 7 oclock Super Platinum (siyah) jilet (daha önce fotoyu paylasmistim)
- Strop Shoppe Russian Tea sabun, TGN 3B Finest firca, Schick Platinum jilet (aceleden maalesef foto cekemedim buna)  

Rutin olarak 2 perde tiras oluyorum, birinci perdede bütün bölgeler WTG, ikinci perdede ise sakal bölgesine göre ATG (yanaklar, cene hizasi boyun) ve XTG (boyun yanlari, cene, dudak üstü) uyguluyorum. Sap yüzeyi parlak olmasina ragmen ben elimden kayma durumu ile karsilasmadim, o acidan bir problem olusmadi. Iki perdeyi de gayet rahat bitirdim, ATG ve XTG'de takilma yasamadim.

Her ne kadar bazi arkadaslar cihazin agresif oldugunu düsünse de bana nispeten mild geldi. Bunu söylerken en cok kullandigim cihazin R41 2013 oldugunu belirtmeliyim elbette. TR-1 OC olmadigindan dolayi ayni ayarda bir agresiflik beklemek yanlis olur zaten. Mild derken de sakin asiri yumusak oldugu anlasilmasin, her zaman oldugum tiras rutini ile gayet tatminkar bir performans cikardi. Barbaros TR-1 piyasadaki yumusak cihazlardan bir miktar daha keskin bir tiras amaclayan kullanicilar icin harika bir secenek olabilir diye düsünüyorum.

Barbarosla ilgili iyilestirme önerisi olarak tek bir nokta belirtmek istiyorum, o da aslinda daha önce bahsedilen sap agirligi. Sapin agirligindaki ince bir ayarla ürün cok daha kivrak bir kullanim saglar ve cihaz daha da mükemmel hale gelir.

@theunnammed üstada bu harika cihazi denemem icin verdiginden dolayi tesekkür ediyorum.

Barbaros'un seri üretime gecmesini dört gözle takip ediyor olacagim  Wink Bu arada OC olanini cikarmaya niyetin varsa beni hemen listene alabilirsin Smile
1zlt3ch.jpg
(19/11/2015, Saat: 21:59)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polsilver SI

http://www.geltir.com/thread-255-post-13...#pid131530

Polsilver harika bir bıçak. İlk perdenin nasıl geçtiğini anlamadım, çatır çutur geçti gitti. İkinci perde oldukça rahattı. Bu kadar güzel geçince üçüncü perdeyi yapmadan bırakmadım. Tersten bile yağ gibi aktı Smile. Gerçekten keyifli bir tıraş oldu. Barbaros ile ilk defa bu kadar keskin bir bıçak deniyorum. Polsilver, Barbaros ile saldırganlığını hissettiriyor. DE89' a göre biraz dikkatli olmak gerekiyor ister istemez. Aleti biraz boşlasanız aşağı doğru kendisi kesip gidiyor zaten. Normal bir sakal için böyle bir bıçakla iki perde gayet yeterli. Rapira Swedish ile beraber en güzel tıraşı verdi.

Polsilver harika bir tıraş veriyor Barbaros ile, benim de favorim Polsilver, stok yapılası bir jilet Smile
www.BarbarosRazors.com

Fırsatını bulduğumda stokluyorum ben Big Grin.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,566 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,702 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,986 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,509 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,925 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,131 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: