Barbaros TR-1 Paslanmaz Çelik Tıraş Aleti
Turkey yerine Türkiye yazılsa mesela nasılı olabilir?

(10/11/2015, Saat: 23:35)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turkey yerine Türkiye yazılsa mesela nasılı olabilir?

ben de aynı şeyi söylücektim ortalığı karıştırmayım dedim
keşke türk malı diye yazsa çin malı bir çok üründe made in turkey yazıyor ama türk malı diyemiyorlar Smile
umarım makul bir fiyatta olur hepimiz alırız ve yurt dışında da tutulan bir marka olur yabancıların türk malı ürünlere ayrı bir sempatisi var bunda kalitenin ve fiyatın etkisi büyük sanırım
markalamada kullanılan yöntem nedir

daha önce aynı markalama sistemini haircraft solingen yazan makaslarda ustura ali usturalarda vs görmüştüm
lazer markalamamı yapıldı?

lazer ise fiyatta fark vererek özelleştirilmiş yazılar olası olursa
büyük katmadeğer sağlar ürüne.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Genelde şehirler ülkelerden daha ünlü olmaya başladı bu tarz butik üretimlerde. Apple "Designed in California" yazar ürünlerine. Sayın theunnamed hangi şehirde yaşıyor bilmiyorum ama; Designed in <şehir>, made in Turkey (ya da Türkiye) daha güzel olabilir diye düşünüyorum ben.

Bir de ince damgalama ya da lazer, daha maliyetli olsa da, kalite algısını çok değiştirir. Fransız yapısı bir bardak görmüştüm, hala merak ederim o kadar ince nasıl markasını damgaladıklarını üzerine. Üstelik o kadar farklı bir hava katmıştı ki bardağa, şu güne kadar unutmamışım.

Bir ürünü keyifli kılan şey kullanıcısı ile ürünü kullanan arasındaki ilişkinin olduğuna inanırım ben. Ayrıntıların da bu bağın tadını tanımladığına ve değiştirdiğine...
(11/11/2015, Saat: 22:24)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: markalamada kullanılan yöntem nedir

daha önce aynı markalama sistemini haircraft solingen yazan makaslarda ustura ali usturalarda vs görmüştüm
lazer markalamamı yapıldı?

lazer ise fiyatta fark vererek özelleştirilmiş yazılar olası olursa
büyük katmadeğer sağlar ürüne.

Markalama şekli Lazer üstat. Daha elegant bir seçim yapmaya çalışacağım. İşin aslı, deneme yaptığımız bir kaç yazı tipi de mevcuttu. Biraz daha düşünelim üzerinde.

(11/11/2015, Saat: 23:52)bayindirh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genelde şehirler ülkelerden daha ünlü olmaya başladı bu tarz butik üretimlerde. Apple "Designed in California" yazar ürünlerine. Sayın theunnamed hangi şehirde yaşıyor bilmiyorum ama; Designed in <şehir>, made in Turkey (ya da Türkiye) daha güzel olabilir diye düşünüyorum ben.

Bir de ince damgalama ya da lazer, daha maliyetli olsa da, kalite algısını çok değiştirir. Fransız yapısı bir bardak görmüştüm, hala merak ederim o kadar ince nasıl markasını damgaladıklarını üzerine. Üstelik o kadar farklı bir hava katmıştı ki bardağa, şu güne kadar unutmamışım.

Bir ürünü keyifli kılan şey kullanıcısı ile ürünü kullanan arasındaki ilişkinin olduğuna inanırım ben. Ayrıntıların da bu bağın tadını tanımladığına ve değiştirdiğine...

Doğrusunu söylemek gerekirse, o kadar popülerlik kazanması zor, Designed in Ankara desek, öyle bir ülke mi varmış diyebilir yabancılar Big Grin
www.BarbarosRazors.com

Amerika' da veya benzeri örneklerini görebileceğiniz Japonya' da olan üretim rekabeti biz de yok. Şehir yazılmasının sebebinin altında bu var.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(12/11/2015, Saat: 13:39)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğrusunu söylemek gerekirse, o kadar popülerlik kazanması zor, Designed in Ankara desek, öyle bir ülke mi varmış diyebilir yabancılar Big Grin

(12/11/2015, Saat: 13:49)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amerika' da veya benzeri örneklerini görebileceğiniz Japonya' da olan üretim rekabeti biz de yok. Şehir yazılmasının sebebinin altında bu var.

Katılıyorum.
Bugün ilk defa denediğim Barbaros ile ilgili theunnamed üstadın müsadesiyle ufak bir iki yorum yapmak istiyorum. Tasarım aşamasında planladığı gibi, 34C/DE89 aletlerden daha agresif ama açık taraklı ve ya slant aletlerden daha yumuşak karakterli olmuş. Jilet açıklığı ve  jileti eğme açısı gayet güzel ayarlanmış. Ağırlığını da hesaba katınca sert ve/ve ya yatık sakallı arkadaşları memnun edecek gibi duruyor. Günlük az perdede yakın tıraş olmak isteyen arkadaşların sevebileceği bir agresiflik. Beta üretim olmasına rağmen üretim kalitesi çok iyi, malzeme, tasarım ve ağırlığı ile ürün kendini belli etmiş. Bu arada epey ağır bir sapı var ve ele iyi oturduğunu da belirtmeden geçmeyelim.
28clkqg.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Benim önerilerim;

-sap biraz daha ince, daha estetik ve daha klasik bir tasarım olabilir.
-Jilet tablasına biraz daha eğim verilip, bir tarafı taraklı hale getirilerek, hem daha yumuşak karakterli hem de kombo kafayla daha versatil hale getirilebilir ki pazarda da kendine yer bulmuş olur. Kombo kafalar oldukça nadir ve değerli.
-Kaplama kalitesi biraz daha iyi olabilirdi, yer yer sırıtıyor gibi geldi fotolardan gördüğüm kadarıyla.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Önerileriniz için teşekkür ederim Lord üstad.

Estetik konusu göreceli bir kavram ancak klasik diye nitelendirebileceğimiz bir bulldog sap da yapılabilir elbette.

Kombo kafa konusunu aslında çok düşündüm, ancak bir süre bu konuda özellikle yabancı kaynaklarda arama yaptım. Pek çoğunu bu durumdan dolayı şikayet etmiş olarak gördüm. Kimisi kafam karışıyo demiş, kimisi tıraş esnasında hangi tarafı kullandığıma bakmaya çalışıyorum dikkatim dağılıyo demiş vs. Ancak tabii ki bu kombo kafayı kullananlar da yok değil.

İlerleyen zaman içerisinde bir OC plate zaten gündemimde, ama gerekirse komboyu da dikkate alabilirim.

Kaplama diye belirttiğiniz husus polisaj yanılmıyorsam, fotoğrafın yansımasından ötürü yanıltmış olabilir belki sizi, ancak arkadaşlara da belirttiğim hususlar var tabiki, özellikle kafanın kenarı kısmında gördüğünüz makina izleri.

Önerilerin tamamını not ediyorum, üretim aşamasında bir araya getireceğim.
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 234 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,410 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,338 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,025 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,187 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,423 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,857 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,157 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,582 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,109 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: