Tiger jilet
İmpa'dan aldığım yeni Tiger Platinum Premium Paslanmaz Çift Kenar jileti (Gri), diğer Tiger Safety Razor (Kırmızı) jilet gibi pek beğenmedim.
Fakat bu Platinum Premium jilet, kırmızı olandan konfor olarak daha iyi ve kaliteli.
Orta seviye bir jilet.
Tıraşdan önce yüzüme Proraso Yeşil Çay Ve Yulaf Özlü Tıraş Öncesi Kremi sürüp iyice yedirdim. Sonra Proraso Sandalağaç ve Karite yağlı tıraş kremini tıraş kasesinde bolca köpürtüp sürdüm.
Buna rağmen sadece bir perde tıraş için "kullan at". İkinci Perdede yüzümde tahriş belirmeye başlayınca üçüncü perde tıraş olmaktan vazgeçtim.
Jilet çok keskin değil, ayrıca birinci perdeden sonra çabuk köreliyor (Bunu, yüzümdeki tahrişten (kızarıklıktan) anladım).
Bu yeni jileti kullanmış olan komşularım var mı?
(06/03/2020, Saat: 22:43)MerkurFutur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpa'dan aldığım yeni Tiger Platinum Premium Paslanmaz Çift Kenar jileti (Gri), diğer Tiger Safety Razor (Kırmızı) jilet gibi pek beğenmedim.
Fakat bu Platinum Premium jilet, kırmızı olandan konfor olarak daha iyi ve kaliteli.
Orta seviye bir jilet.
Tıraşdan önce yüzüme Proraso Yeşil Çay Ve Yulaf Özlü Tıraş Öncesi Kremi sürüp iyice yedirdim. Sonra Proraso Sandalağaç ve Karite yağlı tıraş kremini tıraş kasesinde bolca köpürtüp sürdüm.
Buna rağmen sadece bir perde tıraş için "kullan at". İkinci Perdede yüzümde tahriş belirmeye başlayınca üçüncü perde tıraş olmaktan vazgeçtim.
Jilet çok keskin değil, ayrıca birinci perdeden sonra çabuk köreliyor (Bunu, yüzümdeki tahrişten (kızarıklıktan) anladım).
Bu yeni jileti kullanmış olan komşularım var mı?

Tek sefer için platinumu beğenerek kullanıyorum ben akışkanlık güzel, keskinlik orta karar konforlu. Fiyat performans ürünü.
Bu kadar paylaşılmış, buraya zahmet edip de bakmamanın diyetini ödemiş oldum ben de?.

Tıraş için olan cinsini impa’dan almıştım bugün bi deneyeyim dedim. Düzgün ön hazırlık ve tabac sabunla krema kıvamı köpüğe rağmen 40 saatlik yumuşamış sakalın her bir telini çekiştirdi namussuz. Heralde kadınların koltukaltı bacaklarında falan kullandığı epilasyon aleti anca bu kadar çekiştirirdi muhtemelen.

Neyse böyle böyle bıçakları öğreniyoruz..
Tiger Safety Razor (kırmızı,10'lu) olanı, 3 günlük sakalımda denedim, sakalım seyrek ve normal sertlikte olmasına rağmen çok çekiştiriyordu. Sanki önce yolup sonra kesiyordu. Şimdiye kadar tıraş esnasında jilet değiştirme gibi birşey aklıma dahi gelmezdi, başkalarından duyduğumda da tuhaf gelirdi bana. Bu jiletle tıraş esnasında benimde aklıma jileti  değiştirmek geldi fakat kendimi zorladım adeta dayak yiye yiye tıraş oldum desem yanlış olmaz  Big Grin Fakat tıraş sonrası yüzde güzel bir his bıraktı ambalajı paketlemesi çok güzel. Bir daha bu jileti  kullanırmiyim bilmiyorum. Bayağı bi cesaret ister  Big Grin
Bugün de Tiger Platinium (Gri, 5'li) olanı 3 günlük olan sakalımda denedim. Çekiştirme yapmadı orta keskinlikte bir jilet. Konfor ise ortanın bir tık üstü diyorum. Fiyatına göre güzel bir ürün bence. Benim kullandığım makine orta agresif olan Yaqi Eden Ramc1905 tir. Daha agresif bir makinede daha iyi bir sonuç verebilir. Keyifli tıraşlar...
Tiger Platinum jileti ben de beğeniyorum. Konforlu bir jilet. Doğru kombinasyonla çok güzel tıraş veriyor. Bugün Gillette Slim Adjustable ile denedim. Jileti bükmemesinden diye tahmin ediyorum, çok yakın ve pürüzsüz bir tıraş oldu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,737 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,712 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,938 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur