Anket Başlığı: Hangileri Olmalı
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Marka
6.00%
3 6.00%
Marka + Model
8.00%
4 8.00%
Marka + Seri No
8.00%
4 8.00%
Marka + Ülke
8.00%
4 8.00%
Marka + Model + Seri No
10.00%
5 10.00%
Marka + Model + Ülke
10.00%
5 10.00%
Marka + Model + Seri No + Ülke
18.00%
9 18.00%
Turkey
8.00%
4 8.00%
Türkiye
22.00%
11 22.00%
Diğer
2.00%
1 2.00%
Katılımcı sayısı: 50 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Barbaros Markalama Önerileri
.....
www.BarbarosRazors.com

Üstad kalabalık olmasın derim. Marka ve seri noyu seçtim, seri no olmalı. Hatta eklenebilir mi bilmiyorum ama "authenticity control" gibi birşey bile koyabilirsiniz sonradan sitenize belki.
Ürün üzerinde çok yazı kalabalığı olmamalı. Diğer başlıkta belirtildiği üzere "made in" tipi ifadeler tam tersi etki bırakabiliyor. Milli duygularla hareket etmekten ziyade ürünün düzgün pazarlanması gerekiyor. Ürünün bilinirliği arttıkça üretim yerinin neresi olduğu konusu kendiliğinden hafızalara yerleşecektir ve daha etkili olacaktır Ayrıca bu vurgu ürünün sitesinde veya kutusunda da yapılabilir. Ürünün üzerinde olması şart değil.

Tüm bu doğrultuda marka-model seçeneğinden yana oyumu kullandım. Seri no da olabilir ama nasıl bir numaralandırma yapılacağına bağlı.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Turkey bildiğin hindi
Bir kaç yıla Avrupa birliğine gireriz
Made in EU
Marka model de olur
Direkt "Türkiye'de Üretilmiştir" yazısı da olabilir. İtalyan arabalarının kadranında terimler İtalyanca yazar. Örneğin Fuel yerine Benzina yazdığı gibi. Daha otantik ve orijinal durur.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Bence ya tam Türkçe "Türk Malı", ya da Türk Malının tam İngilizce karşılığı "Made In Turkey" olmalı. Ürün, yurtdışına da çıkacağına göre "Made In Turkey" yazılabilir. Ürün ismi zaten Türkçe ve gayet güzel bir isim. Böyle güzel, Türkçe bir isim düşündüğü için @theunnamed 'e ayrıca teşekkür ediyor ve kendisini tebrik ediyorum.

"Made In Türkiye" konusuna ise ben pek katılmıyorum; çünkü yarı İngilizce yarı Türkçe olduğu gibi, nasıl Almanya'da üretilen bir ürün için "Made In Deutschland" değil de "Made In Germany" yazılıyorsa, nasıl Çin'de üretilen bir ürün için "Made In Zhōngguó" değil de "Made In China" yazıyorsa, bence burda da öyle olmalı. Yani yarı Türkçe yarı İngilizce değil, ya tam Türkçe ya tam İngilizce olmalı.
Sadece Marka ve ek bir bedel ile "sahibinin adının yazılması"

hem size ek kazanç hem ürüne ek değer katacaktır

(12/11/2015, Saat: 02:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turkey bildiğin hindi
Bir kaç yıla Avrupa birliğine gireriz
Made in EU
Marka model de olur

bunu önlemek için

Made In
Republic Of Turkey

önerilebilir hocam da el kadar alete sığmaz heralde
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
http://www.turquality.com/

Bence sadece Turquality yazsa çok karizmatik olur.
https://www.instagram.com/u1071/
Kutusuna made in Istanbul da yazılabilir. En çok bilinen yer Tr de.

kafanın üzerine marka, sapa bakan kısmın orta bandına ise, sol tarafta model, sağ tarafta ise Turkiye yazılabilir. made in şart değil, vintage amerikan markaları gibi yalnızca ülke yazılabilir kalabalık olmaması açısından. bir diğer mevzu ise yine daha yalınlık adına seri ile model ismi birleştirileribilir. afaki olarak "TR 001" gibi, sol tarafa konulabilir.

burada fonta da karar vermeniz gerekiyor, şu an gördüğümüz baz ürün dikkate alındığında çok modern bir font biraz oturmayabilir, bunun yanında yine de ince ve zarif bir font seçilmeli. marka fontunu tamamen ayrı tutarak, sadece alt yazılar için söylüyorum bunu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Diş Fırçası Önerileri ohtararan 80 41,208 01/05/2021, Saat: 19:01
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Dünya savaşları ile ilgili kitap önerileri Lord Sparhawk 31 26,905 20/02/2016, Saat: 22:43
Son Yorum: armagedon
  Replika saat alınacak yer önerileri. laktik 11 27,410 21/04/2014, Saat: 11:18
Son Yorum: kaju

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: