Edwin Jagger AloeVera Traş Sabunu Köpürtme Sıkıntım
Merhaba,

1 tane EJ traş sabunum mevcut. FS porsuk kılı fırçamı 2-3 dakika sıcak/ılık su içinde beklettikten sonra fırçaya sabunu yüklüyorum ve yüzümde köpürtüyorum(scuttle'm yok maalesef yakın zamanda da alamam) ancak ne cella gibi ne de arko gibi bir köpürtme veya köpük kıvamı yakalayabilmiş değilim.

Saydığım diğer 2 sabunda köpürtme sorunu yaşamazken EJ'de böyle olması canımı sıkıyor çok uzun zamandır. İmpa'dan alışveriş ederken Mustafa bey EJ'de böyle bir sorun olmaması gerekir demişti. O zaman aklıma düştü ki bir yerlerde hata mı ediyorum diye.

Şüphelendiğim tek nokta acaba ekonomik olsun hemen bitmesin diye düşünürken fırçaya yüklemeyi mi az yapıyorum?

Değerli fikirlerinizi bekliyorum.
Hakann komşum merhaba, ben de EJ sandalwood sabun kullanıyorum. Kıvam olarak Cella kadar olmuyor ama iyi bir yükleme ile yeterli köpüğü alabilmeniz lazım. Fırça içindeki suyu iyice sıkıp yükleme ve köpürtme esnasında arada bir su ekleyerek doğru kıvamı bulmaya çalışın. 45-50 sn yüklemek işe yarıyor genelde.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(24/11/2015, Saat: 11:03)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hakann komşum merhaba, ben de EJ sandalwood sabun kullanıyorum. Kıvam olarak Cella kadar olmuyor ama iyi bir yükleme ile yeterli köpüğü alabilmeniz lazım. Fırça içindeki suyu iyice sıkıp yükleme ve köpürtme esnasında arada bir su ekleyerek doğru kıvamı bulmaya çalışın. 45-50 sn yüklemek işe yarıyor genelde.

Gerçekten teşekkür ederim. Eğer ki 45-50 sn yükleme yapmak gerekiyorsa, benim hatam baştan bu olmuş. Benim yüklemem belki 20 sn bile sürmemiştir hiç. Birde suyu hiç bir zaman tam sıkmıyordum. İlk yükleme esnasında her sabun için fırça içinde suyu tamamen sıkmalı mıyım?
20 sn kremlerde yeterli gelebilir ama sert sabunlarda az bir süre, özellikle yumuşak porsuk fırçalarda. Diğer hususta genel bir şey söyleyemeyiz ama ben suyu her zaman baştan az tutup gerektiğinde azar azar eklemek taraftarıyım. O yüzden her sabun için doğru kabul edemeyiz, bazı sabunlar Marco metodu ile daha iyi sonuç verebiliyor. Deneyerek ve incelemelere bakarak kendi doğrunuzu bulursunuz merak etmeyin.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Merhaba hakann, load it like u hate it tekniğini uygulayın derim. Türkçe meali nefret edermiş gibi yükleSmile

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(24/11/2015, Saat: 13:50)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba hakann, load it like u hate it tekniğini uygulayın derim. Türkçe meali nefret edermiş gibi yükleSmile

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok fantastik bir ifade olmuş gerçekten. İlk işim bu gece ya da yarın sabah bu bahsettiğiniz şekilde EJ sabun ile traş olmak olacak ki başarılı bir köpük elde edersem sevineceğim nitekim köpürmüyor diye uzun zamandır kullanmıyordum.
Scuttle için tasalanmanıza gerek kasede köpürtme yapmak için scuttle şart değil.
Evde bulduğunuz herhangi bir çorba kasesi iş görüyor.
Ben çoğunlukla 3-5 liraya alınabilen çorba kupalarından kullanıyorum(scuttle ım da var ama kupa daha pratik)
Ej için sulu fırçayla yükleme yapmayın, sabunun üzerine 1-2 kaşık kadar sıcak su koyun , fırça suda beklerken sabun da suda beklesin
sonra suyu döküp fırçayı da iyice sıkın. Sonra hunharca sabun yükleyin. sonrasında bir kasede köpürtmeye başlayın ve ara ara çok az su ekleyin.
ideal köpüğü bulacağınızı düşünüyorum. EJ bir ingiliz sabunu; karakter olarak cella ve arko dan farklıdır, elde edeceğiniz köpük yine de diğer sabunlara benzemeyecektir ama tıraş olmaya yetecektir.
(24/11/2015, Saat: 22:40)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Scuttle için tasalanmanıza gerek kasede köpürtme yapmak için scuttle şart değil.
Evde bulduğunuz herhangi bir çorba kasesi iş görüyor.
Ben çoğunlukla 3-5 liraya alınabilen çorba kupalarından kullanıyorum(scuttle ım da var ama kupa daha pratik)
Ej için sulu fırçayla yükleme yapmayın, sabunun üzerine 1-2 kaşık kadar sıcak su koyun , fırça suda beklerken sabun da suda beklesin
sonra suyu döküp fırçayı da iyice sıkın. Sonra hunharca sabun yükleyin. sonrasında bir kasede köpürtmeye başlayın ve ara ara çok az su ekleyin.
ideal köpüğü bulacağınızı düşünüyorum. EJ bir ingiliz sabunu; karakter olarak cella ve arko dan farklıdır, elde edeceğiniz köpük yine de diğer sabunlara benzemeyecektir ama tıraş olmaya yetecektir.

Mesajınız için teşekkür ederim. Bu sabah traş oldum Ej ile. Gerçekten farklı karakteristiğe sahip bir sabun. Uzun yükelemem sonucu normalden fazla köpük elde ettim ancak bir arko veya cella gibi kalın ve hacimli bir köpük elde edemedim.

Sanırım her ne kadar ben farklı (arko, cella kıvamında) şekilde köpük istesem de Ej sabunun sunduğu köpük daha başka.

Sonuç şeftali olacak Big Grin Big Grin
@ooppss
Yercekimsiz ortamda mwf kullanayim ama köpüğü tabac tadı versin, desem ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 261 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,065,003 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,867 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 863 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,005 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,483 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,474 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,586 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,482 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,899 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: