I COLONIALI HYDRO REPAIRING AFTER SHAVE BALM
2jawxm8.jpg

Açıkçası şaşırdım.Bugüne kadar kullandığım ne var ne yoksa forumda bunlarla ilgili bilgi buldum.
I Coloniali'nin de sabunu ve kremi hakkında az da olsa bilgi vardı.Az da olsa diyorum zira sabunu da kremi de daha fazlasını hak ediyor diye düşünüyorum. Hydro repairing after shave'e gelince ;
Bugüne kadar onlarca after shave kullandım.Daha ziyade cologne severim.Kolonya yazmadım karışıklık olmasın diye.Kolonya da severim onun da yeri ayrı.Yani balm, ya da balsam pek tercih etmem.Çok soğuk havalar hariç tabi. The Body Shop ve L'occitane'ın sağlam balm'ları var.Sağlamdan kastım cilt de yağ bırakmayan, buradayım demeyen, işini yapıp görünmeyen ürünler.Tabi koku olarak, eğer kokuları güzelse kalmalarında sakınca yok Smile
Sabun ve kreminden aşırı memnun kalınca, after shave de denenmeli diye düşündüm.İyi ki düşünmüşüm.
Kokusunu herkes beğenmeyebilir.Biraz unisex havası var.Ya da ben maskülen kokuları sevdiğim için öyle gelmiş olabilir.Şişenin kapağını açıp püskürtücüyü görünce şaşırdım.Ben dökme diye düşünmüştüm.Yani o kadar ince ki adamlar vaporizer yapmışlar.Umarım ileride kalınlaşıp, iş görmez bir hale gelmez.Koku çiçeksi, bana açılışı yoğun hanımeli gibi geldi ama içerik de ak söğüt ve nane yağı ile zenginleştirilmiş ibaresi var.Üzerine parfüm filan sıkılmaz.Bana bir parfümü hatırlattı ama bulamadım.Ez cümle , kokusu, yatıştırıcılığı cilt de fade out etkisi mükemmel.Kafadan yani ilk sıradan listeye girdi.Tıpkı sabun ve kremi gibi.Gerçi elimde uzun yıllar kullanacağım sabun, krem, balm, vs. var ama bundan sonrası için I Coloniali tek geçerim  
Aftershave
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Bahsettiğiniz koku içeriği bana hitap eden içerikler. İleride alınıp denenecekler listeme ekleyeceğim. Teşekkürler.
İnceleme için teşekürler.
İ colonialı ürünlerini merak etmeme rağmen yeterli bilgi bulamamıştım. Fiyat ve bulunabilirlik de zorlayıcı olduğundan sadece kremini deneyebilmiştim (rhubarb)
Yorumlarınızdan sonra biraz daha alıcı gözle bakarım sanırım Smile
Gordugum kadariyla ust kalite urunler yapiyor coloniali, deneyegim muhakkak. Inceleme icin tesekkurler
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Ben İmpa'dan aldım.Fiyat yurt dışına göre daha iyiydi.Zaten biraz pahalı bile olsa, ben İmpa'yı destekleme taraftarıyım.
Mustafa Bey sağolsun, ciddi olarak uğraşıyor işiyle.Ayrıca bu üründe de, farklı ürünlerde de fiyatları makul. İnşaAllah hep böyle kalır Smile
I Coloniali marka olarak biraz pahalı.Gerçi bu görece, Beymen de bir ton marka getiriyor, fiyatları dudak uçuklatacak cinsten.
Ama I Coloniali ürünleri son derece kaliteli.Alıp pişman olan olmaz diye düşünüyorum Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
İnceleme için teşekkürler. İmpa'nın stoğuna ilk girdiğinde ben de almıştım bu ürünü. Şimdi şişe yarılandı bile.

Balsam kullanmayı ben de sevmiyorum ancak bu ürün cidden başka. Tahrişli bir tıraş sonrası mucizevi bir yatıştırıcılığa ve iyileştirme özelliğine sahip. Ancak bu kadar güzel özelliğini bir anda gölgede bırakacak çok da fena bir yanı var... Ürün tam bir paraben bombası. Bu yüzden iyi geçen hiçbir tıraşımdan sonra kullanmıyorum.
gurmekokular
No Alcool'u gözümüze sokarken, diğer taraftan parabeni yapıştırmışlar öyle mi ?
Neyse Allah'tan Türk'üz de, bize bir şey olmuyor Smile Şaka bir yana bunu yazmamaları hiç hoş değil öncelikle.
Diğer taraftan resmi sitelerinden bu ürünü kaldırmışlar.İngiltere de filan bazı siteler de görülse de, genel de out of stock.
Bizdekiler son şişeler olabilir...
Bir ara kayboluyor gibi gözükse de yine stoklara girmiş. Açık ara kullandığım en iyi balm.
Fiyatına göz karartıp alayım mı diye düşünüyordum, lakin doğal içerikli bir ürün üretmemiş olmaları yorumlardaki beğenilen performansını gölgede bırakıyor...
Ben artık doğallığın çok da önemli olmadığını düşünmeye başladım. Hayatım boyunca kullandığım en iyi ürünler genelde kimya bombası. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 96,651 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,649 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 22,888 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,173 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
  After Shave Bir Zorunluluk mu? Niko 64 36,228 13/09/2020, Saat: 22:46
Son Yorum: klasik63
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,958 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,701 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 55,259 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Kiehl's Post Shave Repair Gel Chinaski 28 26,289 30/06/2020, Saat: 01:56
Son Yorum: dr_green
  Aqua Velva After Shave losyon eternal77 24 34,422 04/06/2020, Saat: 12:59
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: