Durance L'ome Tıraş Sabunu
Merhaba Arkadaşlar,

Pscyho arkadaşımızın isteği üzerine shavenook' ta yayınladığım yorumu sitemizde de paylaşıyorum.

Durance, Fransa'nın Provence bölgesinde kurulmuş bir firma, sitelerinde yazdıklarına göre, ürünleri neredeyse %100 doğal ürünlerden meydana geliyor. Durance L'ome aldığım ilk sabunlardan biri. Geleneksel tıraşa başladığım dönemde, deneme yanılma yaptığım alımlardan biri, maalesef benim için olumlu sonuçlar vermedi.

Hafif bir yabani iğde (sea buckthorn) kokusuna sahip bu sabunun içeriği ise:

potassium palmate, sodium palmate, potassium stearate, Potassium palm kernelate, sodium stearate, sodium palm kernelate, glycerin, water, palm kernel acid, fragrance, olive fruit oil, sea buckthorn fruit extract, sweet almond oil, penlasodium pentetate, tetrasodium etidronate, BHT, limonene, linalool, hydroxylsohexyl 3-cyclohexene, carboxaldehyde.

L'ome' un çok güzel bir porselen kutusu var, ancak ıslakken kaymaya meyilli, dikkatli olmak lazım.

4fcrw.jpg

L'ome ile elde edilen köpük nemli ve kaygan, deriniz kurutmuyor. Fakat, köpüğün koruyuculuğu az ve kısa sürede sönüyor. Herhangi bir beyaz sabundan elde edilen köpükten farklı olmadığını düşünüyorum. Farklı teknik ve farklı fırçalarla (domuz kılı, porsuk kılı..) yaptığım denemelerde sonuç değişmedi. Artık bu sabunu tıraş için değil, yeni domuz kılı fırçalarımı açmak için kullanıyorum ne yazık ki. Tıraş öncesi sabun olarak dan denenebileceğini düşünüyorum. Hoş ve temiz kokusu ile yaz aylarında güzel bir kullanımı olabilecekken böyle sonlanması yazık..

4fcs9.jpg
Porsuk kılı fırça ile 1dk yükleme ve 2-3 dk köpürtme sonrası elde edilen köpük.

4fct8.jpg
1dk beklediğimizde kaybolmaya başladığı görülüyor.

4fctn.jpg
Parmaklarımızı avucumuza sürttüğümüzde, hokus pokus: yok oldu!

Belki benimle ilgili bir sorundur ama arkadaşlarımızın arasında bu sabunu deneyen ve iyi sonuç alan var mı? Deneyimlerinizi duymak isterim.

Selamlar.
Deneyiminizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler staggerlee arkadaşım.
Bu sabunu listeden sildik o zaman.
Inceleme icin tekrardan teşekkürler.
tıraş olmak için 30 liraya el sabunu....Big Grin
Teşekkürler arkadaşlar. Aynen öyle, ben yandım siz de yanmayın arkadaşlar Smile
koca koca firmalar neden
birşey üretecekken acaba bu aslında nasıl birşeydir
biz nasıl birşey üretmeliyiz diye
denemek içinde olsa 1 adet rakip ürün alıp karşılaştırmaz aklım almıyor
hadi arko bulamadın oralarda
1 dolara bea 2 dolara lea 5 dolara wilkinson stick sabun al bi dene Smile
nasıl bir ar-ge departmanı var cözemedim

kase güzel ama Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
İşte performans/doğallık oranı ayarlanırken, kullanacak insanları memnun etmekten çok doğal ürün üretmeye çalışılırsa sonuç böyle oluyor herhalde. Bu sonucu nasıl çıkardığımı tahmin edersiniz, forumumuzun başından da benzer bir tecrübe geçti, bu sayede güzel banyo ya da tıraş öncesi sabunlarımız oluyor gerçi, olumlu taraftan bakmak lazım Smile Gerçi 30 liraya 30 tane hacı şakir alınır ya, neyse Smile
pahalı urunlerın tumunden kacan bırı olarak Smile
şimdiye kadar hiç pişman olmadım Smile
sizede öneririm Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bir basketbolcu demiş ya ' hiç atış yapmazsan, hiç kaçırmazsın' diye..Smile
Kase tekte satılıyordu zamanında.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 252 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,819 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,837 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 852 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,001 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,230 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,468 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,565 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,467 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,861 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: