Omega 10029 Pura Setola
Fırça ve ustura koleksiyonerler için işin zirvesi diyebilirim. Geleneksel tıraşa gönül verenlerin birçoğu koleksiyoner adayı olduğunun farkında değil Smile
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Big Grin 
Tüm komşularıma merhabalar   @batmanforever komşumuzun tavsiyesi ile hepsiburada dan aldığım omega 10029 hakkında sizlere fotoğraf ve tecrübe paylaşımı yapmak istiyorum.

omega 10029 bana 22 nisanda geldi. o günden beri sadece omega 10029 kullanıyorum. Her gün rodaja girdi ve ıslakken uçları havluya sürtüldü bastırmadan . Bu işlemlerle 1-2 günde uçlar çatallanmaya başladı komşularım lakin çizicilik gitmedi; çünkü fırçada ters uçlar ve sert siyah kıllar bol miktarda mevcuttu. Sabırla günden güne 150-200 kıl arası ayıklama işlemi yapıldı ve çiziciliği de gitti. Fırçanın düğümü ve kıl yoğunluğu az olduğu için ve su tutamadığından Nivea kremimi star fırçamla köpürttüğüm gibi rahat köpürtemedim. Çözüm olarak A101 den daha büyük bir kase aldım ve köpürtme yaparken 2 kez su ekledim bu şekilde daha hızlı ve daha bol köpüğe de kavuştum. Son günlerde fırçanın yüzde kullanımı ve hissiyatı çok güzel, ufak olması ve çok açılmamasından dolayı yüzde bölgesel çalışmaya da çok uygun. Şuna da söylemeliyim elimde star domuz fırça ve omega 10029 haricinde fırça yok dolayısı ile değerlendirmelerimi ikisini dikkate alarak yaptım. Son olarak fırça standım gelene kadar kendi bulduğum formülü de sizlerle paylaşayım elbise askısında fırçayı ters kurutma Big Grin

30 tl ye (arada 25-26 tl ye de düşüyor) omega 10029 aldığıma pişman değilim; fakat 60 70 liraya indirimden yaqi veya semogue domuz kılı fırça alma fırsatı varken de gidilip alınacak bir fırça değil bence herkese sıhhatli traşlar dilerim.
2cxck2b.jpg
30a3rkl.jpg
2niy6p0.jpg
6oidmx.jpg
1zvedtz.jpg
29zczo2.jpg
(13/05/2019, Saat: 11:25)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Tüm komşularıma merhabalar   @batmanforever komşumuzun tavsiyesi ile hepsiburada dan aldığım omega 10029 hakkında sizlere fotoğraf ve tecrübe paylaşımı yapmak istiyorum.

omega 10029 bana 22 nisanda geldi. o günden beri sadece omega 10029 kullanıyorum. Her gün rodaja girdi ve ıslakken uçları havluya sürtüldü bastırmadan . Bu işlemlerle 1-2 günde uçlar çatallanmaya başladı komşularım lakin çizicilik gitmedi; çünkü fırçada ters uçlar ve sert siyah kıllar bol miktarda mevcuttu. Sabırla günden güne 150-200 kıl arası ayıklama işlemi yapıldı ve çiziciliği de gitti. Fırçanın düğümü ve kıl yoğunluğu az olduğu için ve su tutamadığından Nivea kremimi star fırçamla köpürttüğüm gibi rahat köpürtemedim. Çözüm olarak A101 den daha büyük bir kase aldım ve köpürtme yaparken 2 kez su ekledim bu şekilde daha hızlı ve daha bol köpüğe de kavuştum. Son günlerde fırçanın yüzde kullanımı ve hissiyatı çok güzel, ufak olması ve çok açılmamasından dolayı yüzde bölgesel çalışmaya da çok uygun. Şuna da söylemeliyim elimde star domuz fırça ve omega 10029 haricinde fırça yok dolayısı ile değerlendirmelerimi ikisini dikkate alarak yaptım. Son olarak fırça standım gelene kadar kendi bulduğum formülü de sizlerle paylaşayım elbise askısında fırçayı ters kurutma Big Grin

30 tl ye (arada 25-26 tl ye de düşüyor) omega 10029 aldığıma pişman değilim; fakat 60 70 liraya indirimden yaqi veya semogue domuz kılı fırça alma fırsatı varken de gidilip alınacak bir fırça değil bence herkese sıhhatli traşlar dilerim.

Çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsunuz @00serkan4300 Serkan komşum, ellinize emeğinize sağlık.
Öncesi ve sonrası çekilen resimler de çok iyi düşünülmüş, merak eden komşularımız resimlerden fırça hakkında önemli bilgiler edinmiş olacaklar.

Evet haklısınız Omega 10029'un ön hazırlığı biraz zahmetli. Fırçayı kullanıma hazır hale getirmek için yaklaşık 2-4 hafta kadar uğraşmak gerekiyor.
Yanlız bu süreyi atlattıktan sonra fırçanın kıl uçları yumuşacık ve keyifli hale geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim Smile

Bu arada hazırlamış olduğunuz köpüğün de Maşallah'ı var maraş dondurması kıvamında Smile

Keyifli tıraşlarınız olsun Serkan komşum.
@batmanforever komşum beğenmene sevindim, tahrişsiz traşlar dilerim
İyi akşamlar. Bugün bir arkadaştan (söylediğine göre çok eski bir ürün) hediye aldım üzerinde Omeganın amblemi olduğundan ve Pura Setola yazdığından sorumun bu sayfaya uygun olacağını düşündüm. Zannettiğim üzere fırçamın dışı porsuk içi ise domuz kılına sahip. Fırçanın original olup olmadığını bilmiyorum. Sorunum ise fırçanın dip kısımlarının sap ile birleştiği noktalaradan oynaması. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim fırçaya zarar vermeden?

2md0zdd.png
9i4n5i.jpg
Merhabalar komşum, foruma hoşgeldiniz. Şöyle söyleyebilirimki ahşaplar uzun süre kuru bir ortamda kaldığında hacminde çekilmeler olarak küçülebilmektedirler. Knot deliğide bu yüzden genişlemiş ve knotun üzerine yapıştırıldığı yapışkan madde üzerinde tutunma yeteneğini azaltmış olabilir.

Başınıza gelebilecekler;

1. Sap ıslandıkça ahşap tekrar şişecek ve knotu sıkılaştırarak tekrar eski hali olmasada ona yakın bir hal alacaktır.
2. Knotu tutan yapışkan kullanıma bağlı olarak zamanla koparak knot yerinden çıkacaktır, üzülmeyin bir epoxi yapıştırıcı ile tekrar ve daha sağlam yerine monte edebilirsiniz. Forumda knot değişim başlığında bu konuda yardım alabilirsiniz.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(22/05/2019, Saat: 08:02)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar komşum, foruma hoşgeldiniz. Şöyle söyleyebilirimki ahşaplar uzun süre kuru bir ortamda kaldığında hacminde çekilmeler olarak küçülebilmektedirler. Knot deliğide bu yüzden genişlemiş ve knotun üzerine yapıştırıldığı yapışkan madde üzerinde tutunma yeteneğini azaltmış olabilir.

Başınıza gelebilecekler;

1. Sap ıslandıkça ahşap tekrar şişecek ve knotu sıkılaştırarak tekrar eski hali olmasada ona yakın bir hal alacaktır.
2. Knotu tutan yapışkan kullanıma bağlı olarak zamanla koparak knot yerinden çıkacaktır, üzülmeyin bir epoxi yapıştırıcı ile tekrar ve daha sağlam yerine monte edebilirsiniz. Forumda knot değişim başlığında bu konuda yardım alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim komşum. Evet bende 33 yaşında doğru tıraş olmayı bulanlardanım. Günümün boş kalan zamanlarında forumdaki yazıları okuyarak geçiriyorum. Şimdi o sayfaya geçiş yapıyorum hemen. Gününüz güzel geçsin. Tekrar teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Omega 10049 abismo 70 64,454 25/12/2021, Saat: 11:10
Son Yorum: marv
  Omega 11137 muhendisbey 13 6,261 08/06/2021, Saat: 22:00
Son Yorum: Murathan Kurt
  Omega 10072 Tıraş Fırçası İncelemesi marv 11 4,382 13/10/2020, Saat: 23:47
  Omega - 10098 emiriko 32 41,901 05/09/2020, Saat: 23:12
  Omega 11126 Pure Bristle Shaving Brush pars 26 39,289 14/07/2020, Saat: 01:39
Son Yorum: dailyshaver
  Omega 10077 yamtar 12 16,559 08/10/2019, Saat: 18:50
Son Yorum: lim10
  Domuzların Efendisi . Omega 011842 veya 011829 MetsGo 9 6,613 18/03/2019, Saat: 23:11
Son Yorum: MetsGo
  Omega 81052 Chinaski 76 80,110 07/09/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: dikdik_s
  Omega 49 ve break-in hakkında nervy 4 5,031 23/05/2017, Saat: 23:33
Son Yorum: dikdik_s
  Omega kıl dökme sorunu cirzini62 14 9,757 11/01/2017, Saat: 22:27
Son Yorum: Dackir

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: