Diş Fırçası Önerileri
oo konuyu bulmuşken hortlatayım curaprox önerilmiş zaten bunim de en fazla tavsiye ettiğim fırça kendileri olur ama ben yumuşaktan başlanılması taraftarıyım en azından 3960 derim(5460 candır bu arada) çünkü diş bakımında önemli olan bir husus da fırçalamanın etkinliği ve süresidir sert fırçalarda bu sanki daha çabuk olacakmış gibi bir yanılgı var ama en az iki dakika fırçalamak etkin bir diş ve dişeti sağlığı için gerekli Smile Smile
Diş hekimim curaprox tavsiye ediyor.
Diş macunu da Black is White. TR de biraz pahalı. KKTC ye giden varsa çok ucuzmuş.
Accakappa Porsuk diş fırçası mevcut . Kullananlar illaki vardır forumda nasıldır bir bilği alabilirmiyiz
Fırçanın break-İng sürecini hangi sabun ile yapıyorsunuz
(26/05/2018, Saat: 02:28)higicir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diş hekimim curaprox tavsiye ediyor.
Diş macunu da Black is White. TR de biraz pahalı. KKTC ye giden varsa çok ucuzmuş.

Merbaha black is whiteni ozellikle meraktan o parayi odeyip kullandim acikcasi bir farkini gormedim yani illaki vardir curaprox ar-ge sine cok harcayan bir firma ama colgate ten yada sensodne den bir farki yok hatta disi curukten koruyan en onemli madde olan flor bunlarda yok haa flor gerekli mi gelisme caginda bir cocukta kesinlikle ama yetiskin, agiz bakimini iyi yapan dis ipi kullanan duzenli kontrollere giden birine gerekli degil nacizane fikrim o kadar para vereceginize marvis alin en azindan degisik tadda olanlari var

(Bir de curaprox un fiyatlari yurtdisiyla ayni firmanin turkiye sorumlusuyla uzun suredir bir tanisikligimiz var o yurtdisina yakin tutmaya ozen gosteriyor mesela almanyadan almistim tr bazina vurunca ayni fiyata gelmisti firca uc asagi bes yukari )

(26/05/2018, Saat: 02:29)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Accakappa Porsuk diş fırçası mevcut . Kullananlar illaki vardır forumda nasıldır bir bilği alabilirmiyiz

Dis hekimi degil de icimdeki normal insan konusuyor su an Smile
Ayyy kokar o hocam naaptiniz bide break in illa olacaktir o yumusacik olunca disleri kopurttukten sonra temizlemeye ayri firca gerekir Big Grin

Saka bir yana hayvansal kullanmayin hocam ya cok cabuk bakteri birikir
Ben sıradan bir diş fırçası ve sıradan bir arayüz fırçası kullanıyorum. 2,5 senedir diş macunu kullanmıyorum. Mutluyum... Smile
(29/12/2015, Saat: 20:47)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: jordan diye bir Norveç markası vardı, artık gelmiyor. Hem (oral-b) daha ucuzdu hem de kaliteli. Oral-b bana çok pahalı geliyor. Çünkü diş fırçamı 3 ayda bir değiştiriyorum.

(30/12/2015, Saat: 15:18)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estafurullah, üstadım. Ben de Jordanla büyüdüm, babam çocukken hep jordan alırdı. Sonra ben de devam ettirdim bu alışkanlığı. Ama ne yazık ki norveçteki firma daha büyük bir norveçli gruba satılmış. Kalitenin değişeceğini sanmıyorum. Siz incelediyseniz bilirsiniz, wisdom hiç kullanmadım ama denemek isterim.

"Babalar arasında bir beyfendinin kullandıgı urunler uzerine o dostluk, Yıllar sonra kader aglarını sarıp cocukları bulusturur." Mudur sabah sabah duygulandırıp turk filmi senaryosu gibi aglatmayın simdi Smile
bimdeki bebe fırçası iyidir,yumuşak küçük ucuz daha ne olsun..
AliExpress den bambu dış fırçası alıyorum
(26/05/2018, Saat: 02:28)higicir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diş hekimim curaprox tavsiye ediyor.

Hayır daha ucuz değil. İstanbul'da bazı eczaneler semte göre çok yüksek fiyatlar isteyebiliyorlar ama ortalama KKTC ile aynı.

(26/05/2018, Saat: 02:29)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Accakappa Porsuk diş fırçası mevcut . Kullananlar illaki vardır forumda nasıldır bir bilği alabilirmiyiz
(26/05/2018, Saat: 09:34)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: (...)

Dis hekimi degil de icimdeki normal insan konusuyor su an Smile
Ayyy kokar o hocam naaptiniz bide break in illa olacaktir o yumusacik olunca disleri kopurttukten sonra temizlemeye ayri firca gerekir Big Grin

Saka bir yana hayvansal kullanmayin hocam ya cok cabuk bakteri birikir

Ben Acca Kappa porsuk fırça kullanıyorum. Kesinlikle de tavsiye ederim. Tıraşta olduğu gibi diş temizliğinde de geleneksele dönüş bu. Hayatımda dişlerimi daha iyi temizleyen bir fırça kullanmadım. Bakteri konusunu da bence kafanıza takmayın. Porsuk fırçaların ömürleri naylon fırçalara göre daha kısa. Kullandığınız süre boyunca ama çok daha güzel sonuç alıyorsunuz.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Uzun yillardir dental sektordeyim ve bircok dishekimiyle ortak calisan birisiyim. Bu tarz konulari konustugumuzda genel konusulanlari size ozetleyeyim.

-Dis fircasi secimi
Gunumuz teknolojisinde sarjli dis fircalari oncelikli onerim olacaktir. Onlardada mutlaka sarjli olanlari tercih edin ve yine fazla bastirildiginda uyari veren cihazlari tercih edin. Ve baslik olarakta mutlaka sensitive basliklari tercih etmenizi oneririm.
Egerki sarjli fircalardan alamayacaksinizda yumusak fircalari tercih etmenizi oneririm. Marka olarakta oncelik tabikide curaprox.

- Dis macunu secimi
Dis macunu tercihi cok genis bir ağ. Ama onceliginiz kendi probleminiz olsun. Yani dis hassasiyetiniz varsa ona gore macun seciniz (onerim sensodyne hizli rahatlama)veya diseti probleminiz varsa ona gore secim yapiniz ( onerim curaprox macunlari veya parodontax).

Tabi ayni geleneksel tirastaki gibi en baba urunleri almak en iyi temizligi bize saglayamaz.
Bunun icin Dikkat edilecek unsurlar.
- Bastirmamak?
- Ozellikle manuel firca kullaniliyorsa dogru dis fircalama tekniklerini ogrenmek
-Mutlaka 2 dk fircalamayi uygulamak
-Dis ipi kullanimi ogrenip uygulamak
-Gargara kullanimimizi artirmaliyiz. Hazir gargaralarin surekli kullanimi tavsiye etmem. Tansiyon rahatsizliginiz yoksa tuzlu su gargarasi cok etkili. Dis eti problemlerinizdede tuzlu su gargarasi ve kantaron yagi ile gargara yapmak cok iyi sonuclar veriyor.
Ayrica dis beyazlatici veya asindirici urunleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
Ayrica bu islemlerden once bismillah deyip dishekiminize kontrole gidip var olan tedavilerinizi yaptirin ve ardindan dis tasi temizligi yaptirinki ileride daha buyuk sorunlarla karsilasmayin.
Nacizane tavsiyelerim simdilik boyle. İyi gunler herkese

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dünya savaşları ile ilgili kitap önerileri Lord Sparhawk 31 26,894 20/02/2016, Saat: 22:43
Son Yorum: armagedon
  Barbaros Markalama Önerileri theunnamed 18 14,141 17/11/2015, Saat: 00:45
Son Yorum: theunnamed
  Replika saat alınacak yer önerileri. laktik 11 27,404 21/04/2014, Saat: 11:18
Son Yorum: kaju

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: