Yüz haritası hakkında
benim yüzüm için xtg, wtg ve atg adına ne diyebilirsiniz... daha önce kılların çıkış yönünde ve tersinde tıraş oluyordum. lakin yüzümde sakal kalıyordu. sinek kaydı olmuyordu hep bir sertlik oluyordu. işi yokuşa sürüncede tahriş oluyordu haliyle... yaş 24, sakal 6 günlük. Ayrıca sakal gürlestirme ve top sakal kısmında ki seyreklik
için ne yapabilirim? sakalı kestikçe kökler geliyor ama beslemek adına ne yapılabilir? çok soru sordum farkındayım.... şimdiden teşekkür ederim.
124bn6u.jpg
2aabubo.jpg
zsk3gn.jpg
Sol tarafım
20zskdu.jpg
Sag tarafım
552lfq.jpg
Öyküler yaşamın teçhizatıdır.
Foruma hoşgeldiniz   @ix.mert

sakal çıkış yönleri fotoğraflarda net bir biçimde anlaşılabiliyor. (örneğin çene altında soldan sağa doğru uzuyor.) soldan sağa doğru alırsanız çene altında wtg yapmış olursunuz. bu şekilde yüzünüzde ki sakal çıkış yönlerini bölge bölge belirleyebilirsiniz.

yakın zamanda şöyle bi tanışma başlığı açılmış
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid164085

http://www.pbjsite.com/shave/whiskarmap/

yukardaki link size de yardımcı olacaktır.

aynı başlıkta dikdik_s üstat dan şöyle bir yorum var.

Hosgeldiniz,

WTG, XTG ve ATG terimlerini inceleyin, ogrenin. Bu bahsi gecen yonleri, surat bas konumlarına gore degil, sakallarınızın cıkıs yonlerine gore uygulayın.
Yani sakalınız bir bolgede ters cıkıyorsa, o bolgede wtg demek yukarıdan asagı manasına gelmiyor bilmem anlatabiliyormuyum. Yuzunuzu calısın, sakal cıkıs yonlerinizi ogrenin, her ozel farklı yondeki sakal cıkısına uygun kesimi yapın. 2 yada 3 perde de kademe kademe tıras olmayı deneyin. Bastırmayın.

GUzel tıraslar dilerim.

Bu iş yeni başlayanlara biraz anlaşılması zor olabilir üstteki yorum bence konuyu tam olarak anlatıyor.

Tanışma başlığında R41 den bahsetmişsiniz. geleneksel tıraşta aylar yıllar geçirmiş kişilerin bile anlaşamayıp satışa koyduğu fazlasıyla agresif bir alettir. en basit anlatımla kendinizi kesersiniz Smile

Eğer uzun aralıklar ile tıraş oluyorsanız merkür 1904 open comb uygun olur düşüncesindeyim. hem günlük hem de uzamış olan sakallarda başarılı olacaktır.
bunun dışında forumun tıraş teknikleri ile ilgili olan kısmını bol bol okumanızı söyleyebilirim. (keskin olan olmayan) jiletlerden birkaç kutu denemelik  satın alabilirsiniz. Sizi jiletler konusunda fikir sahibi yapacaktır.

Sakal sıklığını arttırmak konusunda yapılabilecek çok bir şey yok insanın genleri ile alakalı bir durum.  Benim de yanağımdaki  iç kısımlar sizinkilerden daha seyrek uzatınca çember sakal oluyorum . Fazla takılmayın derim Cool
(21/01/2017, Saat: 13:57)mazot Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz   @ix.mert

sakal çıkış yönleri fotoğraflarda net bir biçimde anlaşılabiliyor. (örneğin çene altında soldan sağa doğru uzuyor.) soldan sağa doğru alırsanız çene altında wtg yapmış olursunuz. bu şekilde yüzünüzde ki sakal çıkış yönlerini bölge bölge belirleyebilirsiniz.

yakın zamanda şöyle bi tanışma başlığı açılmış
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid164085

http://www.pbjsite.com/shave/whiskarmap/

yukardaki link size de yardımcı olacaktır.

aynı başlıkta dikdik_s üstat dan şöyle bir yorum var.

Hosgeldiniz,

WTG, XTG ve ATG terimlerini inceleyin, ogrenin. Bu bahsi gecen yonleri, surat bas konumlarına gore degil, sakallarınızın cıkıs yonlerine gore uygulayın.
Yani sakalınız bir bolgede ters cıkıyorsa, o bolgede wtg demek yukarıdan asagı manasına gelmiyor bilmem anlatabiliyormuyum. Yuzunuzu calısın, sakal cıkıs yonlerinizi ogrenin, her ozel farklı yondeki sakal cıkısına uygun kesimi yapın. 2 yada 3 perde de kademe kademe tıras olmayı deneyin. Bastırmayın.

GUzel tıraslar dilerim.

Bu iş yeni başlayanlara biraz anlaşılması zor olabilir üstteki yorum bence konuyu tam olarak anlatıyor.

Tanışma başlığında R41 den bahsetmişsiniz. geleneksel tıraşta aylar yıllar geçirmiş kişilerin bile anlaşamayıp satışa koyduğu fazlasıyla agresif bir alettir. en basit anlatımla kendinizi kesersiniz Smile

Eğer uzun aralıklar ile tıraş oluyorsanız merkür 1904 open comb uygun olur düşüncesindeyim. hem günlük hem de uzamış olan sakallarda başarılı olacaktır.
bunun dışında forumun tıraş teknikleri ile ilgili olan kısmını bol bol okumanızı söyleyebilirim. (keskin olan olmayan) jiletlerden birkaç kutu denemelik  satın alabilirsiniz. Sizi jiletler konusunda fikir sahibi yapacaktır.

Sakal sıklığını arttırmak konusunda yapılabilecek çok bir şey yok insanın genleri ile alakalı bir durum.  Benim de yanağımdaki  iç kısımlar sizinkilerden daha seyrek uzatınca çember sakal oluyorum . Fazla takılmayın derim Cool

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler çok yararlı oldu Smile
Öyküler yaşamın teçhizatıdır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? Yasakbölge 15 24,940 14/09/2015, Saat: 14:22
Son Yorum: Yasakbölge

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: