merkur vision vs merkur futur
makinelere bakarken ilgimi çekti vision diye çekiç gibi görünen bir modeli merkurun. görüntü olarak futurun biraz besilisi gibi sanki. fiyatı oldukça yüksek. 2 futur ücretine satılıyor. ingilizce de tarzanca kıvamında olunca pek anlamadım. nedir bunun aslı astarı acaba?
selamlar.
futur gibi ayarlı bir makine olmasına ragmen
pek tavsiye edeni
kullananı
memnun olanını görmedim

bende niyetlendim bir ara

herkes engel oldu (iyikide öyle olduda almadık) Smile

mekanizma futur yada progressde bir somun ve dişliden ibaret

bunda binbir parça yaylar vs Smile sorun çıkarma ihtimali en yüksek makine

boyut tasarım abartılı derecede kötü
ne burun altına girer ne favori alır...

pahalı gereksiz bir oyuncak derim ben

tabiki ustaların görüşleri daha önemli

3ü yanyana

progress futur vision

merkur.jpg
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
bu makineyi discovery channelde, nasıl yapılmış programında yaparlarken görmüştüm ilk. tabii vision olduğunu bugün öğrendim. dediğiniz gibi epey parça var içinde ve epey emek gerektiriyor. belki bozulma ihtimali de vardır. futurdan 2 kat pahalı olunca acaba ne gibi bir artısı var pek merak ettiğim için sordum. tasarımı bana da kaba geldi epey, belki almanlara göre tasarlamışlardır Smile zevk meselesi tabii. makine kullanacak olsam herhalde görüntülerini en çok beğendiğim de 87 ivory veyahut merkur barber pole 86c tercih ederdim.
güzel programdı

kabloludan çıkardılar discoveryi
tivibudanda çıkardılar

artık izleyemiyoruzki Sad
4-5 yıl önce discovery ilk açıldığında ücretsizken , eski üretim DE makine koleksiyoneri ve onlarla tıraş olan birinin discovery yapımı röportajını göstermişlerdi,hatırladığım kadar her çeşit jiletli alet vardı.kıl payı son anlarına denk gelmiştim. o programı bulabilmek mümkün mü? çok aradım ama bulamadım (national geo yapımı secrets of shaving değil)

vision bildiğim kadarıyla avantajı kelebek tipli oluşu ve ayarının biraz daha geniş aralıklı olması. ancak çok ağır hantal yapılı olduğundan verimli kullanılamadığı söyleniyor
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Vision tasarimi kalitesi isciligi malzemesi ve heybetli durusu ile beni de cok cezbetmisti ama hantalligi ve gereksiz iriligi ve hakkindaki sagda solda okudugum yorumlardan sonra bir de bikac kisiden aldigim tavsiyeyle aynen vazgectim. Simdi gözüm futur brushed chrome da.
(19/04/2012, Saat: 15:04)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vision tasarimi kalitesi isciligi malzemesi ve heybetli durusu ile beni de cok cezbetmisti ama hantalligi ve gereksiz iriligi ve hakkindaki sagda solda okudugum yorumlardan sonra bir de bikac kisiden aldigim tavsiyeyle aynen vazgectim. Simdi gözüm futur brushed chrome da.

futur'a jilet yükleme nasıl yapılıyor silo kapağı göremedim
(19/04/2012, Saat: 15:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/04/2012, Saat: 15:04)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vision tasarimi kalitesi isciligi malzemesi ve heybetli durusu ile beni de cok cezbetmisti ama hantalligi ve gereksiz iriligi ve hakkindaki sagda solda okudugum yorumlardan sonra bir de bikac kisiden aldigim tavsiyeyle aynen vazgectim. Simdi gözüm futur brushed chrome da.

futur'a jilet yükleme nasıl yapılıyor silo kapağı göremedim

Ustteki parca komple çıkıyor.
(19/04/2012, Saat: 15:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: futur'a jilet yükleme nasıl yapılıyor silo kapağı göremedim

(19/04/2012, Saat: 15:27)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/04/2012, Saat: 15:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: futur'a jilet yükleme nasıl yapılıyor silo kapağı göremedim

üstadım bu sistem saplama sıkıştırma gibi zamanla aşınma gevşeme olmazmı ( benimde gözüm futurda , bir taraftanda eksilerini arıyorum )

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Muhle R41 & R89 & Merkur 15C: Tavsiyeleriniz Eskizcan 8 2,810 01/01/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Eskizcan
  How It's Made ( çift kenarlı jilet ve Merkur DE ) Efrasyab 6 4,834 15/09/2018, Saat: 19:33
Son Yorum: Efrasyab
  Bu makina Merkur 42 olabilir mi habaz 6 4,251 08/03/2018, Saat: 22:44
Son Yorum: habaz
Information Merkur Katalogları franksinatra 2 4,351 19/08/2014, Saat: 01:09
Son Yorum: franksinatra

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: